Προς το περιεχόμενο

Hackers αποκτούν πρόσβαση σε 50 εκατομμύρια λογαριασμούς του Facebook


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο υπαρχουν αυτα τα (anti)social sites παντα θα υπαρχουν και οι επιθεσεις.

Θελει το ΦΒ να συνδεσει και τραπεζικους λογαριασμους. 

Ναι βρε. Τωρα οπου να ναι. Περιμενε..

Το παρατησα 7 χρονια πριν και βρηκα την υγεια μου.

Η υπογραφη μου τα λεει ολα

"Δεν εχω facebook - Δεν εχω tweeter - Ειμαι Ελευθερος" (Αλα Καζατζακη 2010 edition)

Αντε βγαινει και το Mr.Robot στο ΜακεδονιαTV απο Δευτερα - Να δειτε και κατι αλλο απο selfie-generation σειρουλες

Μπας και κινησει το ενδιαφερον σε μερικους και πουν "Τι ειναι αυτο το interface? Ωραιο φαινεται" και να καταλήξουν να τρεχουν Kali Linux (για εκπαιδευτικους σκοπους παντα ε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα

Μιας και αναρτήθηκε θέμα για το facebook θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1. Το view as γιατί είναι απενεργοποιημένο;

2. Γιατί με έκανε log out χθες; Σας έκανε κι εσάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

Παιδιά καλησπέρα

Μιας και αναρτήθηκε θέμα για το facebook θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1. Το view as γιατί είναι απενεργοποιημένο;

2. Γιατί με έκανε log out χθες; Σας έκανε κι εσάς;

Μια και έγραψες, να ρωτήσω κάτι γενικότερο που αφορά και άλλους....Δεν έχετε τί να κάνετε και σπαμάρετε μηνύματα, ή προσπαθείτε να ανεβάσετε το post count?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

1. Το view as γιατί είναι απενεργοποιημένο; 

2. Γιατί με έκανε log out χθες; Σας έκανε κι εσάς;

 

2 ώρες πριν, Hal9000 είπε

Με την ανακάλυψη της επίθεσης, το Facebook προχώρησε στην ακύρωση όλων των access tokens για περίπου 50 εκατομμύρια λογαριασμούς που γνωρίζει ότι έχουν επηρεαστεί από την επίθεση. Ως προληπτικό βήμα, προχώρησε στην ίδια κίνηση για επιπλέον 40 εκατομμύρια λογαριασμούς που έχουν χρησιμοποιήσει τον τελευταίο χρόνο τη λειτουργία "View As". Αποτέλεσμα είναι ο χρήστης να δει ότι είναι αποσυνδεδεμένος από το λογαριασμό του και μόλις επανασυνδεθεί, θα ενημερωθεί για το όλο συμβάν. Ακόμα το Facebook έχει απενεργοποιήσει προσωρινά τη λειτουργία "View As" προκειμένου να προχωρήσει σε περαιτέρω έλεγχο ασφαλείας.

 

Επεξ/σία από VChris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, sistah είπε

Twitter, oχι tweeter....

Μα ακομα και αυτο καναν λαθος? 

Εχει σημα ενα πουλι. Το τιτιβισμα του πουλιου στα αγγλικα ειναι tweet και οχι twit.

https://english.stackexchange.com/questions/11470/what-is-the-correct-name-for-posts-made-on-twitter

Τεσπα... Δεν εχει και ιδιαιτερο νοημα να ασχολουμαι με πραγματα που δεν με απασχολουν...

BTW.. 

"you can't sleep? me neither" (oxi either)

Επεξ/σία από Acrobatis7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι ενας απο τους τυχερους. Χτες εγινε log out σε ολες μου τις συσκευες. Απ'οτι καταλαβα δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Εχω και 2step verification.

Υπαρχει καποιος αλλος κινδυνος εκτος του οτι ειδαν τον λογαριασμο μου? Π.χ να μου αλλαξουν κωδικους η κατι τετοιο? Κωδικο απ'οτι διαβασα δεν εχει νοημα να αλλαξεις.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
1 hour ago, Acrobatis7 said:

Μα ακομα και αυτο καναν λαθος? 

Εχει σημα ενα πουλι. Το τιτιβισμα του πουλιου στα αγγλικα ειναι tweet και οχι twit.

https://english.stackexchange.com/questions/11470/what-is-the-correct-name-for-posts-made-on-twitter

Τεσπα... Δεν εχει και ιδιαιτερο νοημα να ασχολουμαι με πραγματα που δεν με απασχολουν...

BTW.. 

"you can't sleep? me neither" (oxi either)

Τweet λεγετε οταν ποσταρεις κατι στο twitter. Η ιδεα του ονοματος φανταζομαι ηταν η παραφραση του τιτιβισματος ωστε να εχει catchy ονομα.
Οποτε δεν κανανε λαθος...
Οσον αφορα το me neither/either, και τα 2 ειναι σωστα. Οι αμερικανοι χρησιμοποιουν το either περισσοτερο αλλα σε γενικες γραμμες το neither θα το ακουσεις πιο συχνα.
Αν θελεις να με διορθωσεις θα επρεπε να πεις οτι το σωστο ειναι neither do I....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, sistah είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τweet λεγετε οταν ποσταρεις κατι στο twitter. Η ιδεα του ονοματος φανταζομαι ηταν η παραφραση του τιτιβισματος ωστε να εχει catchy ονομα.
Οποτε δεν κανανε λαθος...
Οσον αφορα το me neither/either, και τα 2 ειναι σωστα. Οι αμερικανοι χρησιμοποιουν το either περισσοτερο αλλα σε γενικες γραμμες το neither θα το ακουσεις πιο συχνα.
Αν θελεις να με διορθωσεις θα επρεπε να πεις οτι το σωστο ειναι neither do I....

Όταν οι άγγλοι ακούνε αμερικανικά ξέρουν ότι δεν ακούν αγγλικά. 

Όπως και το gonna και το wanna. Όπως και το ain't no sunshine. 

Είναι vernacular english. Τίποτα από αυτά δεν είναι γραμματικά και συντακτικά σωστά. 

Τεσπα αδερφέ. Οκ όσον αφορά το twitter. Το language devolution είναι αλήθεια και ισχύει χρονιά Τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...