Προς το περιεχόμενο

Hackers αποκτούν πρόσβαση σε 50 εκατομμύρια λογαριασμούς του Facebook


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/9/2018 στις 3:44 ΜΜ, ardi21 είπε

Ειμαι ενας απο τους τυχερους. Χτες εγινε log out σε ολες μου τις συσκευες. Απ'οτι καταλαβα δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Εχω και 2step verification.

Υπαρχει καποιος αλλος κινδυνος εκτος του οτι ειδαν τον λογαριασμο μου? Π.χ να μου αλλαξουν κωδικους η κατι τετοιο? Κωδικο απ'οτι διαβασα δεν εχει νοημα να αλλαξεις.

Το οτι έγινε log out σημαίνει οτι ο λογαριασμός είναι εντάξει προς το παρόν;

ΥΓ:Τι είναι το View as;Παίζει ρόλο αν είναι ενεργοποιημένο στις πιθανότητες να σου παραβιάσουν τον λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία με το Analytica, μία με το hack, προχθές επίσης διάβαζα ότι παραδεχτήκανε πως διέρρεαν τους αριθμούς των τηλεφώνων (όσοι είχαν δηλώσει) σε διαφημιστικές εταιρείες... Κλείστε το το ρημάδι να ησυχάσουμε! Προσωπικά ασπάζομαι το ρητό του φίλου πιο πάνω "Δεν έχω fb, δεν έχω twitter, είμαι ελεύθερος" (μεγάλη κουβέντα) και συμπληρώνω "δεν έχω ούτε instagram". Με όποιον θέλω να συναναστραφώ κοινωνικά τον παίρνω τηλ και πάμε για καφέ. Τόσο απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2018 στις 11:58 ΠΜ, Eoin είπε

Χρειάζεται συχνή αλλάγη του κωδικού πρόσβασης και ενεργοποίηση του two step verification.

 

Μπααα...

Υπάρχει πιο γρήγορη και άμεση λύση.

Απλά παράτησε το. Άστο όπως είναι και μην το ξανά χρησιμοποιήσεις..... πότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να σταματήσει αυτή η κουβέντα-πρεοτροπή να το κλείσουμε κλπ;! Τι νομίζετε μερικοί; Ότι κοιτάμε κώλους; Από τότε που το ένταξα στην δουλειά μου μου φέρνει πελάτες. Δεν γίνεται να το κλείσω. Στο προσωπικό μου προφίλ εννοείται πως δεν "εκτίθομαι" αλλά να κλέισει δεν γίνεται. Και αυτό συμβαίνει με πολλούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν και εγω απο τους τυχερους που χακαραν.Ελπιζω να τους αρεσαν οι σελιδες με τα αθλητικα γιατι το φβ τωρα πια μονο γι αυτο αξιζει μπαινω βλεπω τα αθλητικα καμια ειδηση και τελος.Ολος ο κοσμος και ειδικα ο νεος κοσμος εχει μετακομισει στο ινστα εδω και καιρο.

Το φβ πεθαινει σιγα-σιγα μια με τα σκανδαλα ,μια με προβληματα ασφαλειας και τους χακερς, μια με bugs (ειχε κολλησει για 6 μηνες η αρχικη σελιδα και ειχε γινει λευκη και οταν το εψαξα ειδα οτι το ειχαν εκατομμυρια κοσμος ).Δεν βλεπω την ωρα να κλεισει αλλα οσο δεν υπαρχει ανταγωνισμος και το φβ παιζει μπαλα μονο του αυτα θα γινονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...