Προς το περιεχόμενο

Έρχεται το πρώτο smartphone με 10GB RAM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Κινέζικη ρυθμιστική αρχή TENAA έδωσε την έγκριση της για να κυκλοφορήσει στην τοπική αγορά μία νέα έκδοση του γνωστού Find X της Oppo που διαθέτει 10GB RAM και 256GB αποθηκευτικού χώρου.

Η ιστοσελίδα GizmoChina ανέφερε πρώτη την σχετική είδηση και ανεξάρτητα από το αν κυκλοφορήσει ή όχι στην Ευρώπη ή στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής, το Find X θα είναι το πρώτο κινητό στον κόσμο –εκτός και αν κινηθεί ταχύτερα η αδερφή εταιρεία vivo και κυκλοφορήσει το δικό της smartphone με 10GB RAM πρώτη όπως φημολογείται- με τόσο μεγάλο μέγεθος RAM.  

Σε κάθε περίπτωση βρισκόμαστε λίγες εβδομάδες κατά πάσα πιθανότητα πριν από την κυκλοφορία του πρώτου κινητού με διψήφια ποσότητα gigabytes για τη RAM, οπότε σύντομα προβλέπουμε αύξηση στα αστεία που συγκρίνουν τη μνήμη των σημερινών κινητών με εκείνη των… desktop υπολογιστών.

The Verge


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παραπάνω νομίζω ότι δεν αποτελεί πραγματικη είδηση,καθοτι ήδη τα top μοντέλα Android  είχαν ενσωματωσει 8gb...βλεπε oneplus 6. Τα specs θα ανεβαίνουν αλματωδώς αλλά πιο πολύ μας ενδιαφέρει το battery life πλέον, εκεί θα είναι η καινοτομία. Φτάσαμε νομίζω αισίως στο σημείο που θα βάζουμε το κινητο σε ένα dock κ δεν θα υπολείπεται πολύ του desktop όσον αφορά τις βασικές λειτουργίες.Για τους επαγγελματίες κ τους gamers πάντα θα υπάρχει κτ εξειδικευμένο όμως οι υπόλοιποι απλά θα έχουμε 1 καλή συσκευή στην οποία θα τρέχει η ζωή μας(media player, fb, instagramm, ειδήσεις, απλό gaming  κλπ) 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Floriniotis είπε

bitcoin miner? 

Λόγω ram;

 

6 λεπτά πριν, dknight999 είπε

Το παραπάνω νομίζω ότι δεν αποτελεί πραγματικη είδηση,καθοτι ήδη τα top μοντέλα Android  είχαν ενσωματωσει 8gb...βλεπε oneplus 6. Τα specs θα ανεβαίνουν αλματωδώς αλλά πιο πολύ μας ενδιαφέρει το battery life πλέον, εκεί θα είναι η καινοτομία. Φτάσαμε νομίζω αισίως στο σημείο που θα βάζουμε το κινητο σε ένα dock κ δεν θα υπολείπεται πολύ του desktop όσον αφορά τις βασικές λειτουργίες.Για τους επαγγελματίες κ τους gamers πάντα θα υπάρχει κτ εξειδικευμένο όμως οι υπόλοιποι απλά θα έχουμε 1 καλή συσκευή στην οποία θα τρέχει η ζωή μας(media player, fb, instagramm, ειδήσεις, απλό gaming  κλπ) 

Και χωρίς dock. Μόνο με ανταπτορα σαν το note 9

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιμένω να βγάλουν και mobo που θα αλλάζεις και το cpu για αναβάθμιση, να αλλάζεις λειτουργικό, να χρησιμοποιείς άζωτο, να έχει υποδοχή για τριφασικό ρεύμα, και τέλος να βγει και σε rgb. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsakvas είπε

αλλο ρομ και αλλο ραμ . εδω μιλαμε για ραμ

Προφανως το καταλαβε αλλα εννοει οτι η ραμ ξεπερασε τη ρομ που εχει στο κινητο που δεν ειναι και οτι πιο φυσιολογικο.

  • Like 11
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...