Προς το περιεχόμενο

Έρχεται το πρώτο smartphone με 10GB RAM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kzampa είπε

10 gb ram για να μπαίνεις στο gazzeta να διαβάζεις αθλητικά και να λαμβάνεις mails....Αντί να κοιτάζουν να απογειώσουν το software που υστερει γενικοτερά απλά αναβαθμιζουν το hardware για τα μάτια του κόσμου...

Ξερεις τι πιστευω: τους συμφερει περισσοτερο οικονομικα να αναβαθμιζουν το hardware παρα το software. Δεν μπορω να δω καποιον αλλο λογο. Επισης δεν μπορω να καταλαβω πως συμφερει η περισσοτερη RAM οσον αφορα στην συνολικη ταχυτητα μιας συσκευης; αφου απόσο γνωριζω η RAM ειναι χρησιμη μονο  στο να εχεις περισσοτερες εφαρμογες στο background ανοιχτες. ( Παιζει να ειπα μεγαλη μαλακια ;; ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, jp77s είπε

Έχεις δοκιμάσει κάποιο Android με 1gb ram και custom rom? Σε πληροφορώ ως πρώην κάτοχος 5s ότι παίζει και το Android εξίσου καλά. Οι βλακείες που φορτώνουν τις συσκευές οι εταιρίες ευθύνονται για τη σαπίλα και όχι το Android. 

Σκέψου εξάλλου το ίδιο pc με 2gb ram να τρέχει Windows 10 και Linux. Με ποιο λειτουργικό θα δουλεύει καλύτερα? Είναι και τα Windows σάπιο λειτουργικό? 

Custom vs official ? Αλήθεια. ; Μόνο χαζός κάνει τέτοια σύγκριση. Πάμε να δούμε xda αν κινητό του 2012 παίζει σε Android pie? Ούτε oreo δεν παίζουν. Και αυτά που παίζουν τα μισά δεν δουλεύουν. 

Μην ακουω χαζΑ έλεος όμως. Ιδέα δεν έχετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alprio είπε

Custom vs official ? Αλήθεια. ; Μόνο χαζός κάνει τέτοια σύγκριση. Πάμε να δούμε xda αν κινητό του 2012 παίζει σε Android pie? Ούτε oreo δεν παίζουν. Και αυτά που παίζουν τα μισά δεν δουλεύουν. 

Μην ακουω χαζΑ έλεος όμως. Ιδέα δεν έχετε. 

Κατάλαβα. Ξάδερφος του Bill και του Φώτη, έτσι? 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jp77s είπε

Έχεις δοκιμάσει κάποιο Android με 1gb ram και custom rom? Σε πληροφορώ ως πρώην κάτοχος 5s ότι παίζει και το Android εξίσου καλά. Οι βλακείες που φορτώνουν τις συσκευές οι εταιρίες ευθύνονται για τη σαπίλα και όχι το Android. 

Σκέψου εξάλλου το ίδιο pc με 2gb ram να τρέχει Windows 10 και Linux. Με ποιο λειτουργικό θα δουλεύει καλύτερα? Είναι και τα Windows σάπιο λειτουργικό? 

Να σας ρωτησω κατι; θεωρειται οτι μπορει μια συσκευη με 2gb ram μπορει τρεξει ολες τις εκδοσεις android στοκ;Δεν ξερω μου φαινεται χλωμο. Και αν ναι , γιατι μπορει; Κατι ακομα: Πιο καθοριστικο ρολο δεν παιζει το τσιπακι παρα η Ram ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Agony είπε

Εγω θελω κινητο με LED projector με αρκετα λουμενς να μπορω να προβαλω το περιεχομενο απο εκει και περα τι να κανω την μνημη.

Εσύ τότε θα θέλεις και μία 30.000Mah μπαταρία....

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jp77s είπε

Κατάλαβα. Ξάδερφος του Bill και του Φώτη, έτσι? 

Εγω κατάλαβα. Δεν έχεις τι να πεις. Όταν βρεις τα ξανά λέμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, newton91 είπε

Ξερεις τι πιστευω: τους συμφερει περισσοτερο οικονομικα να αναβαθμιζουν το hardware παρα το software. Δεν μπορω να δω καποιον αλλο λογο. Επισης δεν μπορω να καταλαβω πως συμφερει η περισσοτερη RAM οσον αφορα στην συνολικη ταχυτητα μιας συσκευης; αφου απόσο γνωριζω η RAM ειναι χρησιμη μονο  στο να εχεις περισσοτερες εφαρμογες στο background ανοιχτες. ( Παιζει να ειπα μεγαλη μαλακια ;; ) 

Θέλει μυαλό για να αναβαθμίσεις ένα προβληματικό software και το μυαλό στις μέρες μας πληρώνεται !!!! 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ίσως κάτι να μου διαφεύγει... αλλά τι άλλαξε τα τελευταία τρία χρόνια και από τα 4GB πήγαμε στα 10GB για να μπορέσει να δουλέψει το android ιδανικά?? Το περιεχόμενο είναι ίδιο... οι επεξεργαστές δυνατότεροι... οι αντίπαλοι ούτε στο 1 τρίτο των απαιτήσεως... μήπως παρασύρεσαι?

mYJ.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, newton91 είπε

Να σας ρωτησω κατι; θεωρειται οτι μπορει μια συσκευη με 2gb ram μπορει τρεξει ολες τις εκδοσεις android στοκ;Δεν ξερω μου φαινεται χλωμο. Και αν ναι , γιατι μπορει; Κατι ακομα: Πιο καθοριστικο ρολο δεν παιζει το τσιπακι παρα η Ram ? 

Όταν λες τσιπάκι εννοείς προφανώς τον επεξεργαστή. Ναι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και ο επεξεργαστής. Τώρα γιατί σου φαίνεται χλωμό να τρέξει ένα galaxy s4 ή s5 κάποιο πιο σύγχρονο stock Android δεν ξέρω. Εγώ και σε galaxy s2, s3 που έχουν 1gb ram δεν είχα πρόβλημα. Σε ένα πχ mediatek 1ghz δεν μπορώ να ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Εσύ τότε θα θέλεις και μία 30.000Mah μπαταρία....

Εχω aiptek με 4.000mah και κραταει 3 ωρες ανετα. Ισως καποτε καταφερουν μικροτερη καταναλωση και με 4.000mah παμε στις 10 ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...