Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά κονσέρβας στο εξωτερικό!


Afrodity

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

43 λεπτά πριν, mclein είπε

Marble/sponge cake, τέσσερα τέταρτα, τα βασικά μαμαδίστικα κέικ δεν τα πιάνει καν το σύστημα πάντως, όπως συμβαίνει πχ με το false positive που έχουν οι στιγμιαίοι καφέδες.

Αν έχουν πολλές ρευστές σως τα κέικ πάντως είναι λίγο στη διακριτική ευχέρεια (ή πείνα :p) του υπαλλήλου να στο πάρει, εάν κι εφόσον βέβαια χτυπήσει στο σύστημα. Από όλα τα αεροδρόμια που έχω ταξιδέψει στην Ευρώπη μια φορά στη Γαλλία δεν με άφησαν να πάρω ένα γλυκό, στο Βενιζέλος άλλη μία έπιασαν ένα τσουρέκι Τερκενλή αλλά δεν μου είπαν κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Επιμένεις να πηγαίνεις με κέικ όμως ε;; :P :lol:

μου τα δινουν δωρο ρε φιλε & ειναι κριμα να το βαλω στη βαλιτσα που παιζουν βολευ οι μεταφορεις....

το θεμα ειναι οτι επιμενουν να το πεταξω τυλιγμενο με τη σακουλα & το αεροστεγες καλυμα, οποτε ειμαι σιγουρος οτι καποιοι τα τρωνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mclein είπε

μου τα δινουν δωρο ρε φιλε & ειναι κριμα να το βαλω στη βαλιτσα που παιζουν βολευ οι μεταφορεις....

το θεμα ειναι οτι επιμενουν να το πεταξω τυλιγμενο με τη σακουλα & το αεροστεγες καλυμα, οποτε ειμαι σιγουρος οτι καποιοι τα τρωνε.

Το ίδιο πιστεύω και εγώ για όλα τα σκουπίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γενικά solid foods επιτρέπονται όλα. υγρά και gel είναι το πρόβλημα.

κάτι μου λέει ότι τα cake ήταν τούμπανο και τα θέλανε για φάγωμα :P 

Επεξ/σία από Dark_son20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και τα κεικ, εάν και εφόσον λερώνουν, και αυτά δεν επιτρέπονται στη χειραποσκευή. Και δεν πιστεύω πως υπάρχει κάτι περίεργο σε αυτό αν και συνήθως είναι θέμα του κάθε αεροδρομίου. Επίσης το μέλι είναι γνωστό ότι δεν περνάει ελεύθερα οπότε ούτε κάτι περίεργο υπάρχει και σε αυτό. Τέλος, και όσον αφορά τα δοχεία απορριμάτων, αυτά δεν είναι για να πετάμε χύμα τα τρόφιμα, οπότε ορθά λένε πάλι να πετιούνται συσκευασμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, l337 είπε

Ακόμη και τα κεικ, εάν και εφόσον λερώνουν, και αυτά δεν επιτρέπονται στη χειραποσκευή. Και δεν πιστεύω πως υπάρχει κάτι περίεργο σε αυτό αν και συνήθως είναι θέμα του κάθε αεροδρομίου. Επίσης το μέλι είναι γνωστό ότι δεν περνάει ελεύθερα οπότε ούτε κάτι περίεργο υπάρχει και σε αυτό. Τέλος, και όσον αφορά τα δοχεία απορριμάτων, αυτά δεν είναι για να πετάμε χύμα τα τρόφιμα, οπότε ορθά λένε πάλι να πετιούνται συσκευασμένα.

Τι εννοείς λερώνουν; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

Σοκολάτες πάντως εγώ είχα περάσει κανονικά μέσα στο σακίδιο πλάτης. Γιατί τα βάζουν με τα κέικ συγκεκριμένα;

Μόνο τα σπιτικά κρατάνε γιατί τους αρέσουν.

Του εμπορίου περνάνε άνετα.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mclein είπε

ετζιαν + ραιαν δεν περναει. μου εχουν κοψει 3 ως τωρα !!!

"Τρέλα είναι, να κάνεις ακριβώς το ίδιο πράγμα και να περιμένεις κάθε φορά διαφορετικό αποτέλεσμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...