Προς το περιεχόμενο

Νέος ηλεκτρονικός υπολογιστής


lagos65

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά θέλω να φτιάξω  ένα  ηλεκτρονικό υπολογιστή και θα ήθελα την βοήθεια σας 

έχω σχεδιάσει έναν απλά θα ήθελα να μου πείτε και μια γνώμη , και όπως όλοι μας θέλουμε ένα  καλό υπολογιστή σε μια προσιτή τιμή αν βρίσκετε κάποιο κομμάτι  ακριβό και υπάρχει κάτι ποιο φθηνό με ίδια χαρακτηριστικά διορθώστε με Ευχαριστώ 

CoolerMaster Masterbox Lite 3.1

Gigabyte AB350M-DS3H (rev. 1.x)

AMD Ryzen 7 1800X Box

τι διαφορά έχει με το 1700x & 2700x

Gigabyte GeForce GTX1060 6GB (GV-N1060WF2OC-6GD)

Samsung 860 Evo 500GB

Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15)

CoolerMaster MasterWatt 650

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου επειδη τα περισσοτερα ειναι οντως "λαθος", θα μπεις πρωτα  να κανεις copy/paste την φορμα και να την συμπληρωσεις εδω στο θεματακι σου, ωστε να σου βρουν τα παιδια το καλυτερο στα λεφτα που διαθέτεις.. Μαλλον μονο το κουτι θα κραταγα...1800Χ δεν χρειαζεται, ειναι ο πιο ακυρος, ο 1700 ειναι πιο νορμαλ, αλλά και πάλι θα σε πανε σε 450 μητρικη και 2χχχ ryzen κτλ κτλ κτλ... Θα δεις και θα γουστάρεις... Εγω νυσταζω...Καληνύχτα.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ZELOMOTH είπε

Φίλε μου επειδη τα περισσοτερα ειναι οντως "λαθος", θα μπεις πρωτα  να κανεις copy/paste την φορμα και να την συμπληρωσεις εδω στο θεματακι σου, ωστε να σου βρουν τα παιδια το καλυτερο στα λεφτα που διαθέτεις.. Μαλλον μονο το κουτι θα κραταγα...1800Χ δεν χρειαζεται, ειναι ο πιο ακυρος, ο 1700 ειναι πιο νορμαλ, αλλά και πάλι θα σε πανε σε 450 μητρικη και 2χχχ ryzen κτλ κτλ κτλ... Θα δεις και θα γουστάρεις... Εγω νυσταζω...Καληνύχτα.....

τι βρίσκεις λάθος δηλαδή ; Και τι έχει ο 1800x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας κατευθειαν σε 450 μητρικη κι οχι σε 350.. Ο 1800Χ ειναι πιο ακριβος απο τον 1700 ο οποιος με ενα κλικ στο bios γινεται κατευθειαν ενας 1800Χ..Επισης ο 1700 εχει και ψυκτρα ενω ο 1800Χ οχι..  Τέλος, επειδη εχει βγει το refresh των ryzen, θα πας σε 450 μητρικη αρα και σε 2700 ή ακομα και σε 2700Χ ο οποιος βαραει και 4.35 ghz..

Μνημες θα πας και παρα πανω,3200 κτλ και απο τροφοδοτικο, υπαρχουν κι αλλα ακομα πιο αξιοπιστα...

Εχω ενα κακο ελλατωμα... Βαριεμαι να καθομαι να κανω build και γι αυτο περιμενω κανεναν απο τους υπολοιπους....  Χαχαχα!😭

Καποιος θα μπουκαρει μην ανυσηχεις κανε λιγο υπομονη και θα δεις οτι θα αξιζει τον κόπο...🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, lagos65 είπε

καλησπέρα παιδιά θέλω να φτιάξω  ένα  ηλεκτρονικό υπολογιστή και θα ήθελα την βοήθεια σας 

έχω σχεδιάσει έναν απλά θα ήθελα να μου πείτε και μια γνώμη , και όπως όλοι μας θέλουμε ένα  καλό υπολογιστή σε μια προσιτή τιμή αν βρίσκετε κάποιο κομμάτι  ακριβό και υπάρχει κάτι ποιο φθηνό με ίδια χαρακτηριστικά διορθώστε με Ευχαριστώ 

CoolerMaster Masterbox Lite 3.1

Gigabyte AB350M-DS3H (rev. 1.x)

AMD Ryzen 7 1800X Box

τι διαφορά έχει με το 1700x & 2700x

Gigabyte GeForce GTX1060 6GB (GV-N1060WF2OC-6GD)

Samsung 860 Evo 500GB

Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15)

CoolerMaster MasterWatt 650

Χρήση υπολογιστή? Budget ? συμπλήρωσε τη φόρμα: 

Για αγορά υπολογιστή

Αναφέρουμε:

Ποσό που διαθέτουμε :

Χρήση υπολογιστή :

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

Για αναβάθμιση υπολογιστή

Αναφέρουμε:

Εκτός απο τα παραπάνω στοιχεία , ποια κομμάτια έχουμε στο υπολογιστή που θα να αναβαθμίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...