Προς το περιεχόμενο

To Spotify βάζει στο στόχαστρο του όσα τυχαία μέλη μοιράζονται μια οικογενειακή συνδρομή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Για αυτο δεν προκειται να παμε πουθενα σα λαος.

Εμ τους κλεβουμε,εμ φωναζουμε κιολας οταν το παιρνουν χαμπαρι.

Αυτο που κάνουν δημιουργεί ένα ατελείωτο κύκλο. Προσπαθούν να κόψουν το κεφαλι στη λερνεα Ύδρα 

Αυτούς που θα πετάξουν τώρα το πιο πιθανό είναι να βρουν μια δωρεάν λύση ακόμα και στο σποτιφυ  παρά να πληρώσουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Eragon1996 είπε

Αυτο που κάνουν δημιουργεί ένα ατελείωτο κύκλο. Προσπαθούν να κόψουν το κεφαλι στη λερνεα Ύδρα 

Αυτούς που θα πετάξουν τώρα το πιο πιθανό είναι να βρουν μια δωρεάν λύση ακόμα και στο σποτιφυ  παρά να πληρώσουν

Η νοοτροπια μας ειναι λαθος φιλε,παραπερα οτι και να μου εξηγεις δεν εχει νοημα.

Εχουμε βρει μια νεοελληνικη πατεντα ( οπως πολλες παρομοιες ) η οποια μαθευτηκε,πλεον δεν υφισταται και φωναζουμε απο πανω και κατηγορουμε την κακια πολυεθνικη.

Αντι να παιρνουμε τα χαμπαρια μας μετα απο τοσα που εχουμε τραβηξει,εμεις γινομαστε πιο γυφτοι.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, UsualSuspect__ είπε

Αυτή την αηδία με τον "κλασικό τον Ελληνάρα" πότε θα την σταματήσετε;

Παντού τα ιδια σκατά είναι. 

Σοβαρευτείτε. 

Πραγματικά τα ίδια άτομα τις ίδιες βλακείες λένε σε κάθε παρόμοιο άρθρο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MixMasteR είπε

δεν ακους μουσικη προφανως.

Δηλ αυτοί που ακούνε μουσική υπόκεινται σε κάποια στάνταρ; π.χ. πρέπει να έχουν Spotify, να ακούμε μουσική τουλάχιστον 23 ώρες την μέρα και τέτοια χαζά; Υπάρχει κάτι που ορίζει, ότι αυτοί που ακούνε μουσική, έχουν απαρατήρητα Spotify; 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gdimitris είπε

Spotify mod και καθάρισες

youtube , μερικά κλικ στον browser σε κινητό η pc και κατέβασες το τραγούδι με downloader........

και όχι δεν θα δώσω 7 ευρώ τον μήνα για μουσική! το netflix ψιλοαξίζει για τις ταινίες και τις σειρές με τα 8-10 ευρώ το μήνα αλλά και πάλι όσους βλέπω και έχουν περιμένουν να βγάλει υπότιτλους, πολλές φορές αργεί να βγάλει επισόδια σε μερικές σειρές κλπ οπότε αλλού είναι η σίγουρη λύση 😉 

14 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Η νοοτροπια μας ειναι λαθος φιλε,παραπερα οτι και να μου εξηγεις δεν εχει νοημα.

Εχουμε βρει μια νεοελληνικη πατεντα ( οπως πολλες παρομοιες ) η οποια μαθευτηκε,πλεον δεν υφισταται και φωναζουμε απο πανω και κατηγορουμε την κακια πολυεθνικη.

Αντι να παιρνουμε τα χαμπαρια μας μετα απο τοσα που εχουμε τραβηξει,εμεις γινομαστε πιο γυφτοι.

η νοοτροπία του εξοικονομώ χρήματα κλέβοντας την πολυεθνική δεν είναι λάθος για εμάς και ειδικά για εμάς τους Ελληνες που μας έχουν σκίσει τα εξωτερικά συμφέροντα, είναι για αυτούς όταν μπορώ να εξοικονομώ χρήματα απο εις βάρος μιας πολυεθνικής που δεν ξέρει τι έχει προφανώς και δεν θα με νοιάξει για αυτήν, εσύ αν θες να μην κοιτάς το συμφέρον σου και να το παίζεις ηθικός στα συμφέροντα μιας πολυεθνικής μην περιμένεις και το βραβείο χαρακτηρίζοντας τους λογικούς ανθρώπους γύφτους και να προσέχεις τους χαρακτηρισμούς σου.

 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, georgepppo είπε

youtube , μερικά κλικ στον browser σε κινητό η pc και κατέβασες το τραγούδι με downloader........

και όχι δεν θα δώσω 7 ευρώ τον μήνα για μουσική! το netflix ψιλοαξίζει για τις ταινίες και τις σειρές με τα 8-10 ευρώ το μήνα αλλά και πάλι όσους βλέπω και έχουν περιμένουν να βγάλει υπότιτλους, πολλές φορές αργεί να βγάλει επισόδια σε μερικές σειρές κλπ οπότε αλλού είναι η σίγουρη λύση 😉 

Η μουσικη απο Spotify/Apple Music σε συγκριση με τον ηχο απο βιντεακια στο Youtube δεν εχει καμια απολυτως σχεση. Απλα η δευτερη περιπτωση ειναι η μοναδικη εναλλακτικη αμα θες τσαμπα. Κι εγω το θεωρουσα υπερβολη το να πληρωνεις music streaming αλλα τελικα δεν ειναι. 

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ασχοληθεί με το spotify, αλλά πριν μπουμε σε διαδικασία να κρίνουμε την στάση της εταιρείας και αν αυτή είναι σωστή ή λάθος, καλή ή κακή, ηθική ή μη κτλ, καλό είναι να μάθουμε τι αναφέρουν οι όροι χρήσης της υπηρεσίας από την εταιρεία. Π.χ αν τα μέλη μιας οικογένειας που θα πάρουν το οικογενειακό πακέτο πρέπει να διαμένουν στο ίδιο σπίτι και να μπαίνουν απ' την ίδια τοποθεσία. Μπορεί κάποιος απ' την οικογένεια να μένει σε διαφορετικό μέρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μονο εγώ πιστεύω ότι ή "μαγεία" του spotify δεν κρύβεται μονο στον κρυστάλλινο ήχο αλλά και στο γεγονος οτι σου φτιάχνει playlist απο προτεινόμενα βάσει των επιλογών σου; Δεν λέω, καλός ο θείος και αν θες τον καινουριο ίσως να πας εκεί, αλλά περα απο τον χρονο που θα φας, θα πρεπει να ξέρεις και τι ψαχνεις. Προσωπικά έχω βρει αρκετά κομματια/συγκροτήματα που μου άρεσαν και που αν δεν μου τα έριχνε το spotify στην λίστα μου δεν θα τα μάθαινε ποτε. Ναι μπορείς να κατεβάσεις απο youtube, τον θειο κλπ αλλά για εμένα η αξία του spotify είναι το παραπανω.

15 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Δεν έχω ασχοληθεί με το spotify, αλλά πριν μπουμε σε διαδικασία να κρίνουμε την στάση της εταιρείας και αν αυτή είναι σωστή ή λάθος, καλή ή κακή, ηθική ή μη κτλ, καλό είναι να μάθουμε τι αναφέρουν οι όροι χρήσης της υπηρεσίας από την εταιρεία. Π.χ αν τα μέλη μιας οικογένειας που θα πάρουν το οικογενειακό πακέτο πρέπει να διαμένουν στο ίδιο σπίτι και να μπαίνουν απ' την ίδια τοποθεσία. Μπορεί κάποιος απ' την οικογένεια να μένει σε διαφορετικό μέρος. 

Μάλλον δεν διάβασες την τελευταια παράγραφο του άρθρου.

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fingolfingr είπε

Μονο εγώ πιστεύω ότι ή "μαγεία" του spotify δεν κρύβεται μονο στον κρυστάλλινο ήχο αλλά και στο γεγονος οτι σου φτιάχνει playlist απο προτεινόμενα βάσει των επιλογών σου; Δεν λέω, καλός ο θείος και αν θες τον καινουριο ίσως να πας εκεί, αλλά περα απο τον χρονο που θα φας, θα πρεπει να ξέρεις και τι ψαχνεις. Προσωπικά έχω βρει αρκετά κομματια/συγκροτήματα που μου άρεσαν και που αν δεν μου τα έριχνε το spotify στην λίστα μου δεν θα τα μάθαινε ποτε. Ναι μπορείς να κατεβάσεις απο youtube, τον θειο κλπ αλλά για εμένα η αξία του spotify είναι το παραπανω.

Μάλλον δεν διάβασες την τελευταια παράγραφο του άρθρου.

Ναι έχεις δίκιο. Άρα κακώς χρησιμοποιούν την υπηρεσία με αυτόν τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνει και ζητάει αποδείξεις για το αν είσαι όντως μέλος της οικογένειας, αλλά το κάνει με λάθος τρόπο. Μπορεί κάποιος να μένει στην ίδια πολυκατοικία όποτε θεωρητικά είναι σωστός απέναντι στο Spotify αλλά ένας που όντως είναι της οικογένειας να μένει άλλου. Ο συγκεκριμένος είναι «παράνομος» πράγμα που δεν στέκει.

Προσωπικα δεν βρίσκω λόγο για το οικογενειακό μιας και μιλάμε για 3-4 ευρώ που γλυτώνεις. Καλύτερα 7€ το μήνα και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Που ακριβώς ειναι το κακο; Οταν μια υπηρεσία σου προσφέρει family plan και εσυ το εχεις με φιλους για να πληρωνεις λιγοτερα τι ακριβώς πρεπει να κανει η εταιρεια;

Πολύ απλά να μετονομάσει το πακέτο

Friends & Family

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Ψαρουλης είπε

Υπάρχει και το uTorrent από την λίθινη εποχή... τσάμπα πληρώνουμε vdsl...

Είναι κάποιοι που περνάνε ευχάριστα τον χρόνο τους ψάχνοντας για νέα κομμάτια στο YouTube. Tα ακουνε, τα κατεβάζουν, τα περνάνε στο κινητό/mp3 player. Τους αρέσει η ιεροτελεστια.

 

Υπάρχουν κάποιοι όμως (πχ εγω) που είτε βαριούνται την διαδικασία είτε θεωρούν ότι ο χρόνος τους αξίζει περισσότερα από 7€ τον μήνα. Οπότε για αυτούς το spotify και τα συναφή είναι μια καλή λύση. 

 

Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που ακούνε τα ίδια και τα ίδια για 2-3 χρόνια. 

 

Επιλογές υπάρχουν για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουσαν να βαλουν εκπτωτικο πακετο για προσκληση φιλων οσο για το οικογενειακο πακετο πληρωμη μεσω κοινου τραπ. Λογαριασμου χωρις επιβεβαιωση στοιχειων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...