Προς το περιεχόμενο

Buzzing (zzzzzz) στα ακουστικά!


insGRE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ομάδα, z370 taichi 2 ημερών,  headsets Siberia 650d & Hyperx revolver!

Φρέσκα όλα καινούριο build είτε επιφάνεια εργασίας είτε browsing είτε κουνάω mouse ειτε scroll ακούω και στα δύο headset ένα ζζζζζζζζζ buzzing effect μάλλον λέγετε η ρεύμα static κλπ. Όταν τα συνδέω με usb δεν κάνει τπτ επίσης στα νετ που πάω με Asus μητρική πάλι δεν κάνει τπτ στο audio jack οπότε έχω αποκλείσει το θέμα headsets γιατί δουλεύουν σε άλλες συσκευές! Το θέμα μου είναι ότι έστειλα την μητρική πίσω για έλεγχο και μου λένε δεν κάνει τπτ ίσως έχω εγω το θέμα, από μεριάς μου αν όντως ισχύει ότι είναι κομπλέ η mobo και το ότι πριν 1 μήνα δεν είχα κάποιο θέμα με gigabyte board gaming k5 και msi z370 pro carbon πως πρέπει να κινηθώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, insGRE είπε

Καλησπέρα ομάδα, z370 taichi 2 ημερών,  headsets Siberia 650d & Hyperx revolver!

Φρέσκα όλα καινούριο build είτε επιφάνεια εργασίας είτε browsing είτε κουνάω mouse ειτε scroll ακούω και στα δύο headset ένα ζζζζζζζζζ buzzing effect μάλλον λέγετε η ρεύμα static κλπ. Όταν τα συνδέω με usb δεν κάνει τπτ επίσης στα νετ που πάω με Asus μητρική πάλι δεν κάνει τπτ στο audio jack οπότε έχω αποκλείσει το θέμα headsets γιατί δουλεύουν σε άλλες συσκευές! Το θέμα μου είναι ότι έστειλα την μητρική πίσω για έλεγχο και μου λένε δεν κάνει τπτ ίσως έχω εγω το θέμα, από μεριάς μου αν όντως ισχύει ότι είναι κομπλέ η mobo και το ότι πριν 1 μήνα δεν είχα κάποιο θέμα με gigabyte board gaming k5 και msi z370 pro carbon πως πρέπει να κινηθώ; 

Ειμαι θεμα με την γείωση.

Για δοκιμη βαλε μονοτικη στο σουκο του καλωδιου του pc.Στα λαμακια της γείωσης.

Δεν ειναι βεβαια ο σωστος τροπος απλα για να δεις εαν σταματαει να στο κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα @ilos δεν άλλαξα απλά έφτιαξα ένα build για έναν φίλο και έπαιξα εδώ στο σπίτι μου και δεν είχα θέμα!

@azazil1190 μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω πως να το κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μαυρο σουκο που εχει 2 λαμακια εκει βαζεις την ταινια την μονοτικη.Απλα εχεις τον νου σου με το που κουμπώσεις μην σκιστεί η ταινία.

Δλδ

Το καλωδιο ρεύματος που φευγει απο το psu του pc και κουμπωνει στην πριζα του τοιχου.

Ταινία βάζεις στα λαμακια τα μικρά της γείωσης(που ειναι πανω κατω) οχι σε αυτα που μπαινουν πριζα

😛

 

image.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...