Προς το περιεχόμενο

Αξιζει η αναβαθμιση στο PC μου στην καρτα γραφικων ?


s33k3rgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πισι μου ειναι αυτό της υπογραφής και ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να πάω σε άλλη κάρτα γραφικών . Ας πούμε μια ASUS GTX 1050 Ti 4GB OC Phoenix . Ποια είναι η γνωμη σας?

Επεξ/σία από s33k3rgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 1ον. Για τι χρήση την θέλεις την κάρτα? Gaming να φανταστώ. 2ον. Τι budget έχεις?

Αν μπορείς να ξοδέψεις κάποια λεφτά σίγουρα θα σου πρότεινα ολική αναβάθμιση του υπολογιστή. Η κάρτα θα έχει καλύτερες επιδόσεις με ένα καινούργιο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, s33k3rgr είπε

Το πισι μου ειναι αυτό της υπογραφής και ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να πάω σε άλλη κάρτα γραφικών . Ας πούμε μια ASUS GTX 1050 Ti 4GB OC Phoenix . Ποια είναι η γνωμη σας?

Όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Καλησπέρα. 1ον. Για τι χρήση την θέλεις την κάρτα? Gaming να φανταστώ. 2ον. Τι budget έχεις?

Αν μπορείς να ξοδέψεις κάποια λεφτά σίγουρα θα σου πρότεινα ολική αναβάθμιση του υπολογιστή. Η κάρτα θα έχει καλύτερες επιδόσεις με ένα καινούργιο σύστημα.

Ναι σίγουρα για gaming είναι. Επειδή έχω το ps4 pro δεν πολυκαίγομαι για αναβάθμιση υπολογιστή. Απλά η απορία μου είναι τι σόι αναβάθμιση θα μπορούσε να πάρει ο τωρινός υπολογιστής μου. Μάλλον δεν παίρνει οπότε θέλει νέο σύστημα απο την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, s33k3rgr είπε

Το πισι μου ειναι αυτό της υπογραφής και ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να πάω σε άλλη κάρτα γραφικών . Ας πούμε μια ASUS GTX 1050 Ti 4GB OC Phoenix . Ποια είναι η γνωμη σας?

Πούλησε τον 1090T και πάρε έναν FX8350 (τον υποστηρίζει η μητρική) και μια μεταχειρισμένη RX 570 4GB που είναι 40-50% πιο γρήγορη από την 1050Τι.

1090T vs FX8350  με GTX980Ti 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...