Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ - Sold Out] [Android TV BOX] Mecool M8S pro 3/32 - 52 ευρω @banggood


isay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EDIT - UPDATE : Sold out, οποτε τέλος η παρουσα προσφορα.

To γνωστό box mecool M8s Pro (το σκέτο, οχι τα κατώτερα L/+/w) με s912, 3GB ddr4 ram και χώρο 32GB, στα 52 ευρώ (57 δολλαρια) τελική με μεταφορικά Priority Direct Mail, που σιγουρα δε σταμάτα τελωνειο. 

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-5_0G-WIFI-TV-Box-p-1158353.html

Έχει διαθεσιμα κάπου 15 κομμάτια με βύσμα EU και αλλα τόσα με βύσμα US. Αν οταν ψωνισετε εχουν τελειώσει το eu plug, πάρτε το us adaptor γιατί παιζει κανονικά στο ευρωπαικό ρεύμα, με ένα adaptor του 1 ευρω.

1502667217332668485.jpg

ΠΡΟΣΟΧΗ : Οταν κάνετε checkout για να πληρώσετε να επιβεβαιώσετε οτι η μέθοδος αποστολής ειναι Priority Direct Mail και επισης αν πληρώσετε με paypal δε χρειαζεται να πληρώσετε insurance για την αποστολή (οποτε βγάλτε το τικ)

 

Επεξ/σία από isay
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρίχνω μια ιδέα, βγαίνουν οι νέοι cpu , να περιμένουν λίγο και αναλόγως είτε παίρνουν κουτιά με τους τωρινούς όταν αρχίσει το γερό ξεστοκαρισμα ή αγοράζουν με τους νέους σε καμία bf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrwmiaris είπε

Ρίχνω μια ιδέα, βγαίνουν οι νέοι cpu , να περιμένουν λίγο και αναλόγως είτε παίρνουν κουτιά με τους τωρινούς όταν αρχίσει το γερό ξεστοκαρισμα ή αγοράζουν με τους νέους σε καμία bf

Οντως βγαινουν οι νεοι επεξεργαστές και για αυτό αρχιζουν να εξαφανιζονται τα στοκ με s912 ή όπου υπάρχουν οι τιμές ειναι 65-75 ευρω. Αν κάποιος θελει να περιμένει (γιατι θα παρει αρκετους μηνες να στρώσουν οι τιμές και τα προϊόντα με τους νεεους επεξεργαστές ) εννοείται να περιμένει, αλλά αν κάποιος χρειάζεται συντομα καλό και οικονομικό boxακι,  δυσκολα θα βρει τετοια καλή τιμή, ποσο μάλλον απο σοβαρό μαγαζί, οπως το banggood.

Το m8s pro ειναι ώριμο προϊόν, με διαθεσιμότητα σε custom roms και μεγάλη συμμετοχή απο κοινότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω βρει τη λυση hdmi και λαπτοπ και αγιος ο Θεος :P Aλλα περα απο την πλακα του off topic μου πολυ καλη προσφορα για οσους δεν εχουν λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, isay είπε

Site; 

 

Spoiler

https://alitools.io/en το βρηκα τυχαια και τεσταρεται εδω και κανα 10ημερο...Δειχνει reliable...Θα πεσει γελωτας προ 11/11

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Εγω εχω βρει τη λυση hdmi και λαπτοπ και αγιος ο Θεος :P Aλλα περα απο την πλακα του off topic μου πολυ καλη προσφορα για οσους δεν εχουν λαπτοπ.

Τα ίδια εδώ ... Επίσης σε ενα μικρό κουτί στήνεις ενα παλιό σύστημα και το πετάς κάτω απο την τηλεόραση ... δεν πρόκειται να χαλάσει τίποτα ... Και να πάθει ζημιά το φτιάχνεις με αστείο κόστος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ziaba είπε

Τα ίδια εδώ ... Επίσης σε ενα μικρό κουτί στήνεις ενα παλιό σύστημα και το πετάς κάτω απο την τηλεόραση ... δεν πρόκειται να χαλάσει τίποτα ... Και να πάθει ζημιά το φτιάχνεις με αστείο κόστος

Aκριβως,αλλα εδω που τα λεμε τι να παθει τα περισσοτερα pc ειναι αρματα μαχης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, xaratsi είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

https://alitools.io/en το βρηκα τυχαια και τεσταρεται εδω και κανα 10ημερο...Δειχνει reliable...Θα πεσει γελωτας προ 11/11

καλή και βολική φάση. Εβαλα ήδη το extention

31 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Εγω εχω βρει τη λυση hdmi και λαπτοπ και αγιος ο Θεος :P Aλλα περα απο την πλακα του off topic μου πολυ καλη προσφορα για οσους δεν εχουν λαπτοπ.

 

14 λεπτά πριν, ziaba είπε

Τα ίδια εδώ ... Επίσης σε ενα μικρό κουτί στήνεις ενα παλιό σύστημα και το πετάς κάτω απο την τηλεόραση ... δεν πρόκειται να χαλάσει τίποτα ... Και να πάθει ζημιά το φτιάχνεις με αστείο κόστος

Μαζί σας, εφόσον κατα περιπτωση υπάρχει η δυνατοτητα απο θεματα διαθεσιμοτητας μηχανήματος, χώρου,καλωδίων και budget. Επισης μια αλλη λύση ειναι android tablet με wifi mirror σε smart tv, οπου το χειρίζεσαι κιολας χωρίς να χρειαζεσαι ποντίκια, τηλεχειρηστήρια, πληκτρολογια, κλπ. Απο την άλλη το tv box το κρύβεις και πισω απο την τηλεοραση.

Σε κάθε περιπτωση εδώ δεν είμαστε να δουμε τις διαθεσιμες εναλλακτικές λύσεις, αλλά να παραθέτουμε καλές προσφορές με βάση τις αναγκες που πιθανον καλύπτουν κάποιους. Να το πω διαφορετικά, αν π.χ. αυριο παιξει μια καλή προσφορα για κονσολα-παιχνιδομηχανη, θα αναλυσουμε την προσφορα, οχι οτι μπορουμε να παιξουμε παιχνιδια και στο κινητό.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexx είπε

Αυτό έρχεται rooted?

Ναι και χωρίς root manager.

Γενικά ο,τι ισχύει για αυτά που εχω γράψει στα links της υπογραφής μου, ισχύει και για το συγκεκριμένο, εκτος βέβαια απο τις διαφορές στο hardware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το extension το εγκατέστησα κι εγώ. Πολλά υποσχόμενο, δυστυχώς δε λειτουργεί ακόμα στο Banggood.

Τώρα, να έχεις 4Κ τηλεόραση που να υποστηρίζει HDR και μην είναι smart, ποιες είναι οι πιθανότητες. 

Προσωπικά δε θα αγόραζα TV box, θα κράταγα τα χρήματα μου για την αγορά μίας τηλεόρασης. Αν ομως η προοπτική αγοράς τηλεόρασης δεν είναι κοντινή και κάποιος ψάχνει μία λύση smart tv του "φτωχού" (για την κύρια ή άλλη τηλεόραση του σπιτιού), είδα πρόσφατα αυτό εδώ και μου άφησε καλή πολύ καλή εντύπωση: https://www.banggood.com/H96-H2-MAX-RK3328-4GB-RAM-64GB-ROM-5G-WIFI-Bluetooth-4_0-USB3_0-Android-7_1-TV-Box-with-Time-Display-p-1278421.html

Θα πλήρωνα τη διαφορά για τα καλύτερα specs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vrwmiaris είπε

Ρίχνω μια ιδέα, βγαίνουν οι νέοι cpu , να περιμένουν λίγο και αναλόγως είτε παίρνουν κουτιά με τους τωρινούς όταν αρχίσει το γερό ξεστοκαρισμα ή αγοράζουν με τους νέους σε καμία bf

 

1 ώρα πριν, isay είπε

Οντως βγαινουν οι νεοι επεξεργαστές και για αυτό αρχιζουν να εξαφανιζονται τα στοκ με s912 ή όπου υπάρχουν οι τιμές ειναι 65-75 ευρω. Αν κάποιος θελει να περιμένει (γιατι θα παρει αρκετους μηνες να στρώσουν οι τιμές και τα προϊόντα με τους νεεους επεξεργαστές ) εννοείται να περιμένει, αλλά αν κάποιος χρειάζεται συντομα καλό και οικονομικό boxακι,  δυσκολα θα βρει τετοια καλή τιμή, ποσο μάλλον απο σοβαρό μαγαζί, οπως το banggood.

Το m8s pro ειναι ώριμο προϊόν, με διαθεσιμότητα σε custom roms και μεγάλη συμμετοχή απο κοινότητα. 

Πέρσι αρχές Σεπτέμβρη το είχα πάρει από το ίδιο κατάστημα  στα 56 € , νομίζω ότι είχε παίξει και πιο κάτω, μετά από λίγο καιρό όλα τα μαγαζιά είχαν αρχίσει αδικαιολόγητα κατά την γνώμη μου να ανεβάζουν τις τιμές.

Αξιόπιστο μηχάνημα preroot όμως που γίνεται 100% root πολύ εύκολα και με ελάχιστα θέματα στην λειτουργία του. Και το πιο σημαντικό (για μένα), ΔΕΝ είναι Android tv !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...