Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ - Sold Out] [Android TV BOX] Mecool M8S pro 3/32 - 52 ευρω @banggood


isay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, paiktaras69 είπε

Πέρσι αρχές Σεπτέμβρη το είχα πάρει από το ίδιο κατάστημα  στα 56 € , νομίζω ότι είχε παίξει και πιο κάτω, μετά από λίγο καιρό όλα τα μαγαζιά είχαν αρχίσει αδικαιολόγητα κατά την γνώμη μου να ανεβάζουν τις τιμές.

Αξιόπιστο μηχάνημα preroot όμως που γίνεται 100% root πολύ εύκολα και με ελάχιστα θέματα στην λειτουργία του. Και το πιο σημαντικό (για μένα), ΔΕΝ είναι Android tv !

Ακριβώς το ιδιο. Ειχα παρει 2 κομμάτια 3/16 κάπου το φθινόπωρο και όταν κάπου το νοέμβριο χρειαστηκα αλλο ένα, οι τιμές ήταν πολύ παραπάνω σε όλα τα μαγαζια. 

Για το λειτουργικό (android tv ή οχι) δε με νοιαζει καθολου διοτι ετσι κι αλλιως τους βάζω custom roms απο το freaktab (εχει διαθεσιμες και απλες και android tv versions) που ειναι πολύ καλυτερες απο τις εργοστασιακές και χωρίς bloatware. 

Το μόνο που με "χάλασε" λιγο ήταν τον περασμένο Αυγουστο, που η neflix αλλαξε πολιτική και για κάπου 20 ημέρες δεν επαιζε το netflix σε HD, αλλά η εταιρεία έβγαλε patch και ολα κομπλε και σε αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, villasg είπε

Απλα να γνωριζει ο λαος οτι δεν ειναι L1 ουτε εχει android  tv ( για οσους ενδιαφερει το Netflix )

L1 είναι και είχα βρει εκδόσεις μαυρες κόκκινες του neflix που έπαιζαν 720, μάλιστα δεν βγάζει τουλάχιστον στο δικό μου το γνωστό error. Περαιτέρω δεν το έχω ψάξει μιάς και δεν με απασχολεί το netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, villasg είπε

Απλα να γνωριζει ο λαος οτι δεν ειναι L1 ουτε εχει android  tv ( για οσους ενδιαφερει το Netflix )

Villasg είσαι σιγουρος για το L1;

Εχω το  m8s pro 3/16 και εχει κανονικά L1, οποτε παιζει netflix σεHD ΕΚΤΟΣ αν η εταιρεία στο συγκεκριμένο μοντέλο δεν το εχει βάλει. Επειδή βαριέμαι να το ψάξω, αν εχεις προχειρο κάποιο comment-link μοιράσου το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, isay είπε

Villasg είσαι σιγουρος για το L1;

Ετσι ειχα διαβασει στο Net , το pro plus ειναι σιγουρα L1 , βασικα μας εχει  μαμησει με τοσες εκδοσεις m8s

Εαν δεις στο freektab ειναι joker (??) τι θα σου κατσει [ http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/reviews-test/637694-mecool-m8s-pro-tv-box-amlogic-912-android-7-1-3-16gb-dual-wifi-fast-lan-bt4-1?p=690516#post690516 ]

Στην παρουσιαση το δειχνει L3 [ http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/reviews-test/637694-mecool-m8s-pro-tv-box-amlogic-912-android-7-1-3-16gb-dual-wifi-fast-lan-bt4-1?p=642030#post642030 ]

Cbwfq8x.png

Στην σελιδα του προιοντος στο Banggood λεει :

Customer Q&As

Q0yhLOK.png

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες για ρίξτε κάνα λινκ για να βλέπω δωρεάν τηλεόραση μέσω αυτού του μηχανήματος; κάτι για kodi μου είπαν και τέτοια τα οποία δεν τα κατάλαβα. 

Ταινίες λέει με ελληνικούς υπότιτλους κλπ και αγώνες δωρεάν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης αλλος λεει οτι με L1 βλεπει μεχρι 720 και οχι 1080

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/reviews-test/637694-mecool-m8s-pro-tv-box-amlogic-912-android-7-1-3-16gb-dual-wifi-fast-lan-bt4-1?p=732941#post732941

Επισης ο κατασκευαστης δεν αναφερει τιποτα στην σελιδα του προιοντος [ http://www.videostrong.com/S912 OCTA CORE/82.html] ενω στην σελιδα του M8S PRO L  λεει για HD netflix & youtube [ http://www.videostrong.com/S912 OCTA CORE/81.html ]

 

 

 

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, villasg είπε

αυτός ο άλλος είμαι εγώ :) Ρε σεις γιατί δεν διαβάζετε αυτά που γράφουμε ? 3-4 ΠΟΣΤ πριν το έγραψα αυτό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, imvrios είπε

Το extension το εγκατέστησα κι εγώ. Πολλά υποσχόμενο, δυστυχώς δε λειτουργεί ακόμα στο Banggood.

Τώρα, να έχεις 4Κ τηλεόραση που να υποστηρίζει HDR και μην είναι smart, ποιες είναι οι πιθανότητες. 

Προσωπικά δε θα αγόραζα TV box, θα κράταγα τα χρήματα μου για την αγορά μίας τηλεόρασης. Αν ομως η προοπτική αγοράς τηλεόρασης δεν είναι κοντινή και κάποιος ψάχνει μία λύση smart tv του "φτωχού" (για την κύρια ή άλλη τηλεόραση του σπιτιού), είδα πρόσφατα αυτό εδώ και μου άφησε καλή πολύ καλή εντύπωση: https://www.banggood.com/H96-H2-MAX-RK3328-4GB-RAM-64GB-ROM-5G-WIFI-Bluetooth-4_0-USB3_0-Android-7_1-TV-Box-with-Time-Display-p-1278421.html

Θα πλήρωνα τη διαφορά για τα καλύτερα specs. 

Συγκρίνεις ανομοια πράγματα (smart tv με android box) ΕΚΤΟΣ αν μιλάς για τηλεοραση ΜΕ android οπου η διαφορά τιμής ειναι χαοτική. 

Απο εκει και πέρα, επειδή εχω και τα 2, σου μιλώ εκ πειρας οτι πλέον τη smart tv τη χρησιμοποιώ μονο για 2 πράγματα, netflix λόγω της ευκολίας και wifi mirror απο το κινητό/tablet μου. Μετά τις προσφατες αλλαγες του youtube app (στην tv) που οι διαφημίσεις δεν παρακάμπτονται, βλέπω youtube μεσω το tv box. Browsing μεσω smart tv, ουτε για πλάκα. 

Απο εκει και πέρα συγκριτικά τι κάνω με tv box/minipc (που δεν μπορώ να κάνω με τη smart tv) :

  • youtubing με το new pipe ή με browser που εχει adsblock
  • KODI με όλα τα θετικά του σε ταινίες και iptv
  • Streaming είτε μεσω browser ή μεσω ειδικών εφαρμογών (νομιμες ή παρανομες)
  • mame emulator οταν ερχονται τα ανιψάκια μου 
  • Gaming μια στο τόσο (γιατί δεν ειμαι fan του ειδους) με ασύρματο χειριστήριο
  • VPN συνδεση όπου χρειαζεται
  • Προσβαση σε shares απο αλλα μηχανήματα πολύ πιο ευκολα
  • nova go (αν και εχω καιρο να το δουλέψω, αλλά τωρα που ξεκίνησαν οι αγώνες, θα πάρει πάλι μπρος)
  • Κόφτες διαφημίσεων στο browsing
  • Streaming μουσικης απο ξεχωριστά ηχεία ή τα ηχεία της tv (με κλειστή την εικονα)
  • Διάφορα άλλα λιγοτερο σημαντικα

Όπως βλέπεις η συγκριση ειναι ανουσια. 

Πέρα απο αυτό, εχω γράψει ξανα, οτι καλύτερα κάποιος να προσέξει να αγοράσει τηλεοραση με καλή εικόνα, ανεξάρτητα αν εχει smart features και με 50-70 ευρω να πάρει και ενα android tv box, γιατί αφενός θα κάνει πολύ πιο smart την τηλεοραση του, αφετέρου, οταν μετά απο 2-3 χρονια που το hardware της tv θα ειναι αρχαίο (συν οτι μπορει να μην βγαινουν app updates), δεν είναι σοφο να δώσει αλλα 600 ευρω για νεα τηλεοραση, ενω αν εχει τηλεοραση με καλη εικονα, σε 2-4 χρονια δινει αλλα 50-70 ευρω, αλλαζει το tv box και η τηλεοραση ειναι πάλι καραsmart και γρήγορη. Οπως και να το δεις κερδισμένος ειναι.

Επισης όπως και στα κινητά κοιτάς τιμή, χαρακτηριστικά και υποστηριξη, ετσι ειναι και στα android tv boxes. Προσωπικά και με τις παρουσες εμπειρίες μου ΔΕΝ θα αγοραζα rockchip επεξεργαστη και σιγουρα δεν θα αγοραζα noname μποξάκι,  οπως αυτό που προτεινες. Καλύτερα να εδινα τα ιδια χρηματα για να πάρω το κατώτερο (σε χαρακτηριστικά) xiaomi mi box, παρά αυτό που προτεινες. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

αυτός ο άλλος είμαι εγώ :) Ρε σεις γιατί δεν διαβάζετε αυτά που γράφουμε ? 3-4 ΠΟΣΤ πριν το έγραψα αυτό !

33 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Πέρσι αρχές Σεπτέμβρη το είχα πάρει από το ίδιο κατάστημα  στα 56 € , νομίζω ότι είχε παίξει και πιο κάτω, μετά από λίγο καιρό όλα τα μαγαζιά είχαν αρχίσει αδικαιολόγητα κατά την γνώμη μου να ανεβάζουν τις τιμές.

Αξιόπιστο μηχάνημα preroot όμως που γίνεται 100% root πολύ εύκολα και με ελάχιστα θέματα στην λειτουργία του. Και το πιο σημαντικό (για μένα), ΔΕΝ είναι Android tv !

Που γραφεις για 720 & 1080 και δεν το βλεπω αδελφε ? ?

6 λεπτά πριν, villasg είπε

Επισης αλλος λεει οτι με L1 βλεπει μεχρι 720 και οχι 1080

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, villasg είπε

Ετσι ειχα διαβασει στο Net , το pro plus ειναι σιγουρα L1 , βασικα μας εχει  μαμησει με τοσες εκδοσεις m8s

Εαν δεις στο freektab ειναι joker (??) τι θα σου κατσει [ http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/reviews-test/637694-mecool-m8s-pro-tv-box-amlogic-912-android-7-1-3-16gb-dual-wifi-fast-lan-bt4-1?p=690516#post690516 ]

Στην παρουσιαση το δειχνει L3 [ http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/reviews-test/637694-mecool-m8s-pro-tv-box-amlogic-912-android-7-1-3-16gb-dual-wifi-fast-lan-bt4-1?p=642030#post642030 ]

 

Στην σελιδα του προιοντος στο Banggood λεει :

Customer Q&As

 

Το μονο που ξέρω σιγουρα, ειναι οτι ένα m8s pro 3/16 (το λιγο μικροτερο αδερφάκι του ΜΟΝΟ στη μνήμη) εχει L1 γιατί το εχω στα χέρια μου και παιζει κανονικά netflix σε HD (με την επισημη εφαρμογή, οχι κάποια πειραγμένη).  Δεν μιλώ για τις εκδόσεις L/plus/w που ειναι αλλα μοντέλα. Μπορει η εταιρεία να εβγαλε διαφορες παρτίδες. Επειδή λοιπον δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη παρτίδα εχει ή οχι L1, συνειδητά δεν έγραψα για netflix στο αρχικό post της προσφορας. Οταν ερθει με το καλό θα δω, αν και ο τελικός χρήστης που θα το εχει (εβαλα παραγγελια για αλλον) δεν εχει/θελει netflix. 

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν διαζεστε καθυστεριστε για λιγο την αγορα tv box.Το ποιο πιθανο ειναι οτι οι τιμες των amlogic tv box s905w και s912 να αρχισουν να πεφτουν ωσοτου αντικατασταθουν απο του νεους επεξεργαστες(s905X2 και s905D2  τον Οκτωβριο και αργοτερα ο s922X ) .Οι νεοι επεξεργαστες θα δειξουν τι αξιζουν το Νοεμβριο οταν θα τους εχουν καποιοι στα χερι τους ,για review και αν τα ποτελεσματα ειναι ενθαρυντικα θα τρεξουμε να τα αγορασουμε στo black fraiday για να τα εχουμε τα Χριστουγεννα. Βεβαια σε καποιους απο μας δεν θα αρεσει οτι οι νεοι επεξεργαστες θα ειναι μονο andoit tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, powerup είπε

Οσοι δεν διαζεστε καθυστεριστε για λιγο την αγορα tv box.Το ποιο πιθανο ειναι οτι οι τιμες των amlogic tv box s905w και s912 να αρχισουν να πεφτουν ωσοτου αντικατασταθουν απο του νεους επεξεργαστες(s905X2 και s905D2  τον Οκτωβριο και αργοτερα ο s922X ) .Οι νεοι επεξεργαστες θα δειξουν τι αξιζουν το Νοεμβριο οταν θα τους εχουν καποιοι στα χερι τους ,για review και αν τα ποτελεσματα ειναι ενθαρυντικα θα τρεξουμε να τα αγορασουμε στo black fraiday για να τα εχουμε τα Χριστουγεννα. Βεβαια σε καποιους απο μας δεν θα αρεσει οτι οι νεοι επεξεργαστες θα ειναι μονο andoit tv.

Κατι αναλογο σχολιασα νωρίτερα στο https://www.insomnia.gr/forums/topic/687609-android-tv-box-mecool-m8s-pro-332-52-ευρω-banggood/?do=findComment&comment=56730916

Δεν ξέρουμε ποτε θα είναι διαθεσιμα, τι αποτεσματα θα εχουν, ποτε θα "στρώσουν" τα bugs και το βασικοτερο πόσο θα κοστιζουν. Με τη δική μου οπτική θα κοιτάξω για μποξακια με νεους amlogic τουλάχιστον μετά το Φεβρουάριο του 2019. Επισης δεν εχω σε καμια εκτιμηση τους S905 (ολες τις εκδόσεις) οποτε σίγουρα δεν θα κοιτάξω ουτε τους νεους s905. Απο την άλλη το box που προτεινα (και τα αντιστοιχα απο αλλες εταιρίες) ειναι δοκιμασμένα και στρωμένα. 

Εγώ θεωρώ οτι τώρα ειναι η καλυτερη περιοδος να ψωνισει κάποιος s912 (οποιαδήποτε σοβαρή μαρκα, οχι αναγκαια mecool) γιατί ξεκίνησαν ήδη τα ξεστοκαρίσματα (ειμαι σιγουρος οτι εντος ημερών και αλλα μαγαζιά θα αρχισουν τα ξεστοκαρισματα)  πριν την αποσυρση. Είναι οπως να ξερεις οτι θα βγει νεο κινητό το Νοέμβριο και εσυ να ψωνιζεις το προηγουμενο μοντελο τον Οκτώβριο. Θα το πάρεις  στην καλυτερη τιμή πριν αποσυρθει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xaratsi είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

https://alitools.io/en το βρηκα τυχαια και τεσταρεται εδω και κανα 10ημερο...Δειχνει reliable...Θα πεσει γελωτας προ 11/11

Ωραία το κατέβασα το απ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...