Προς το περιεχόμενο

καλωδια για playstation 2


rikino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αλλαξα τοτα λειζερ σημερα, εβαλα ντιβιντι παιχνιδι αυθεντικο να παιξει και δεν επαιζε, εβαλα σιντι μουσικη παλι δεν επαιζε, το ξαναανοιξα και τωρα δεν κλεινει το σιντι πλειερ γιατι ανεβαινει πανω το λειζερ, κουνιεται λιγα χιλιοστα πηγαινοντας να κλεισει και ξαναγυρναει πισω τι ρυθμιση πρεπει να κανω? Τι εχω κανει λαθος γενικα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως τα καινουργια λειζερ εχουν μια μικρη μπαλιτσα απο καλαι που πρεπει να αφαιρεθει.Τσεκαρε απο τον πωλητη που αγορασες το λειζερ αν αναφερει κατι για remove a anti static solder ball

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πρεπει να εχει επικοινωνησα με τον πωλητη στο ebay αλλα απο αυτο το βιντεο εχω και εγω το ιδιο λειζερ και εχει την ιδια μπαλιτσα αρα πρεπει να αφαιρεθει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια ερωτηση στον πωλητη αν εχει το λειζερ anti static solder ball.Στο λινκ δεν το αναφερει.Λογικα εχει το δικο σου οπως το ειδες στο βιντεο.Πρεπει να το αφαιρεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφαιρεθηκε, ολα ειναι καλα, παιζει κανονικα, απλα σε μερικα loading αργαει, μηπως επρεπε να ρυθμισω ποιο καλα τη βιδα αυτη στην φωτο που ειναι για το που να διαβαζει το ματι? Αν ναι πως πρεπει να την εχω αυτη τη βιδα?

IMG_20181119_115914.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το λειζερ οταν διαβαζει τα ντιβιντι ακουγεται δυνατα, η πχ κολαει σε καποια αντεγραμμενα παιχνιδια λετε να φταιει η ρυθμιση του λειζερ η εγινε κακης ποιοτητας καψιμο του ντιβιντι? 

Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι παιζει μια χαρα, οοοοοοοοολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα εχει μεσα στο μηχανισμο ενα γραναζι που αν το γυρισεις με το χερι σηκωνεται το λειζερ προς τα πανω.Αν το πειραξεις να θυμασαι που ηταν η αρχικη θεση του.Το βιδακι στη φωτο που λες μη το πειραξεις.Αν τα αυθεντικα στα παιζει νερακι και εχεις προβληματα μονο στις κοπιες, παρε καλης ποιοτητας δισκακια και ξαναγραψτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Αν τα αυθεντικα στα παιζει νερακι και εχεις προβληματα μονο στις κοπιες, παρε καλης ποιοτητας δισκακια και ξαναγραψτα.

Οχι πάντα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει και το Laser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...