Προς το περιεχόμενο

TV Box Mecool M8S PRO Amlogic S912 2GB DDR4 RAM 16GB ROM - EU (BANGGOOD) - ΤΕΛΟΣ


stats72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, powerup είπε

Κι εμενα ετσι το ειχε αλλα στις 9 το πρωι μου στειλαν μηνυμα οτι εγινε shipped. Το βαλες με priority ? γιατι υπαρχει κινδυνος τελωνειου αλλιως.

Ναι με priority το έβαλα. Προς το παρών δεν έχει έρθει κάτι αναμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από Banggood ότι το προϊον είναι out of stock και μου θα είναι διαθέσιμο ξανά in several days όπως λέει. Είπα να περιμένω λίγο από το να ζητήσω refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arwindan είπε

Και σήμερα νέο mail ότι στάλθηκε.  Ότι να ναι 😛

Η βδομάδα που περασε ηταν αργία, οποτε ολα λειτουργουσαν περιεργα.

Μαντευω οτι ειτε κάποιος ακυρωσε (ή δεν πλήρωσε) την παραγγελία ή τους ήρθε κάποιο μικρο στοκ και στο εστειλαν. Πιο πιθανο θεωρώ το πρώτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, isay είπε

Η βδομάδα που περασε ηταν αργία, οποτε ολα λειτουργουσαν περιεργα.

Μαντευω οτι ειτε κάποιος ακυρωσε (ή δεν πλήρωσε) την παραγγελία ή τους ήρθε κάποιο μικρο στοκ και στο εστειλαν. Πιο πιθανο θεωρώ το πρώτο. 

Ναι λογικά κάτι τέτοιο έγινε. Όχι ότι ανησύχησα και ιδιαίτερα για το Banggood βέβαια, όσες φορές έχω παραγγείλει δεν είχα κανένα θέμα.

Ο οδηγός της υπογραφής σου ισχύει και για το συγκεκριμένο box φαντάζομαι έτσι; Δεν έχω ξαναπάρι tv box οπότε πρέπει να αρχίσω από κάπου.

Επεξ/σία από Arwindan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RaNd είπε

Είναι σαφές τι παίζει σε αυτές τις τιμές. Είσαι εκτός ορίων ατέλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, RaNd είπε

Αυτά που βρήκες ειναι ΑΛΛΟ μοντέλο, γιατί φοράνε τον αρκετά κατώτερο s905W και οχι τον s912 της προσφορας. Είναι μικροτερα αδερφάκια. 

4 ώρες πριν, Arwindan είπε

Ναι λογικά κάτι τέτοιο έγινε. Όχι ότι ανησύχησα και ιδιαίτερα για το Banggood βέβαια, όσες φορές έχω παραγγείλει δεν είχα κανένα θέμα.

Ο οδηγός της υπογραφής σου ισχύει και για το συγκεκριμένο box φαντάζομαι έτσι; Δεν έχω ξαναπάρι tv box οπότε πρέπει να αρχίσω από κάπου.

Το εχω γράψει πολλές φορές βασισμένος σε προσωπική εμπειρία. Το banggood ειναι fire and forget, δηλαδη βάζεις την παραγγελία και δεν ασχολείσαι γιατί θα γινει σωστή δουλεια και στο μικρο στατιστικά ενδεχόμενο που θα γινει μπέρδεμα/προβλημα (ναι εχουν συμβει) θα βγει ευκολα άκρη. Δηλαδή το αντιθετο του gearbest που εχω αγχος απο πριν βάλω την παραγγελία μεχρι και μετά που θα την παραλάβω, γιατί αμα κάτσει μπέρδεμα (πολύ πιο συχνο σε σχέση με bg) θα φάω μεροκάματα να βγάλω άκρη, αφου πρώτα εκνευριστώ με τις απαντησεις. Αυτος ειναι και ο λογος που το αποφευγω οσο περισσοτερο μπορώ και αποθαρρύνω ατομα του κυκλου μου, εκτος αν κάνουν αυτοι το τρέξιμο σε περιπτωση επιπλοκής. 

Όσα μποξάκια της σειράς mecool m8s πέρασαν απο τα χέρια μου ειχαν αναλογα "ψυχολογικά" με της υπογραφής μου. Πέρα απο αυτό εγώ μένω ικανοποιημένος απο το vfm και λόγω της υποστηριξης απο την κοινοτητα. Πλέον αφαιρουνται απο την αγορα (ερχονται νεα μοντέλα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, isay είπε

Αυτά που βρήκες ειναι ΑΛΛΟ μοντέλο, γιατί φοράνε τον αρκετά κατώτερο s905W και οχι τον s912 της προσφορας. Είναι μικροτερα αδερφάκια. 

Το εχω γράψει πολλές φορές βασισμένος σε προσωπική εμπειρία. Το banggood ειναι fire and forget, δηλαδη βάζεις την παραγγελία και δεν ασχολείσαι γιατί θα γινει σωστή δουλεια και στο μικρο στατιστικά ενδεχόμενο που θα γινει μπέρδεμα/προβλημα (ναι εχουν συμβει) θα βγει ευκολα άκρη. Δηλαδή το αντιθετο του gearbest που εχω αγχος απο πριν βάλω την παραγγελία μεχρι και μετά που θα την παραλάβω, γιατί αμα κάτσει μπέρδεμα (πολύ πιο συχνο σε σχέση με bg) θα φάω μεροκάματα να βγάλω άκρη, αφου πρώτα εκνευριστώ με τις απαντησεις. Αυτος ειναι και ο λογος που το αποφευγω οσο περισσοτερο μπορώ και αποθαρρύνω ατομα του κυκλου μου, εκτος αν κάνουν αυτοι το τρέξιμο σε περιπτωση επιπλοκής. 

Όσα μποξάκια της σειράς mecool m8s πέρασαν απο τα χέρια μου ειχαν αναλογα "ψυχολογικά" με της υπογραφής μου. Πέρα απο αυτό εγώ μένω ικανοποιημένος απο το vfm και λόγω της υποστηριξης απο την κοινοτητα. Πλέον αφαιρουνται απο την αγορα (ερχονται νεα μοντέλα)

Spoiler

παιζει καμια ROM για mecool k1 pro; εχει παρει τπτ το ματι σου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kallair είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

παιζει καμια ROM για mecool k1 pro; εχει παρει τπτ το ματι σου;

Spoiler

 

η  πιο προσφατη

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/694211-rom-mecool-acemax-ki-pro-scv1-atv-android-7-1-2-android-tv-version

και μια πιο παλια που πλεον δεν θα παρει αλλες αναβαθμισεις

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/653864-rom-mecool-ki-pro-s905d-ddr4-dtv-android-7-1-1-scv2-not-supported-anymore

ΔΕΝ τις εχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά είμαι ικανοποιημένος με τις rom του superceleron

Δοκιμασε και τις δυο να δεις ποια καθεται πιο καλα στις προτιμήσεις σου.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, isay είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

η  πιο προσφατη

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/694211-rom-mecool-acemax-ki-pro-scv1-atv-android-7-1-2-android-tv-version

και μια πιο παλια που πλεον δεν θα παρει αλλες αναβαθμισεις

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/653864-rom-mecool-ki-pro-s905d-ddr4-dtv-android-7-1-1-scv2-not-supported-anymore

ΔΕΝ τις εχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά είμαι ικανοποιημένος με τις rom του superceleron

Δοκιμασε και τις δυο να δεις ποια καθεται πιο καλα στις προτιμήσεις σου.

Spoiler

το φλασαρισμα γινεται ευκολα; απο κινδυνο για μπρικαρισμα τι λεει; γενικα εχω εμπειρια κ γνωσεις απλα ρωταω για να ειμαι προετοιμασμενος για το τι θα βρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με παραγγελία την 1η Οκτωβρίου και αποστολή στις 4/10, χθες μου άφησε ο ταχυδρόμος σημείωμα για να παραλάβω, δηλαδή έκανε 11 μέρες. Καθόλου άσχημα. Λογικά θα πάω να το πάρω την Πέμπτη και θα αρχίσω να το σκαλίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ παρέλαβα χθες... σήμερα ίσως ασχοληθώ μαζί του.

Αν έχει χρόνο κάποιος, ας δώσει τα φώτα του σχετικά με το τι πρέπει να εγκαταστήσω.

Επεξ/σία από deadp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...