Προς το περιεχόμενο

TV Box Mecool M8S PRO Amlogic S912 2GB DDR4 RAM 16GB ROM - EU (BANGGOOD) - ΤΕΛΟΣ


stats72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, deadp είπε

Κι εγώ παρέλαβα χθες... σήμερα ίσως ασχοληθώ μαζί του.

Αν έχει χρόνο κάποιος, ας δώσει τα φώτα του σχετικά με το τι πρέπει να εγκαταστήσω.

αν μπεις στην app. καπου εχει ενα εικονιδιο "my tv" (οχι στην αρχικη οθονη αλλα μεσα στο app) και ανοιξεις το εικονιδιο θα ξεκινηση διαδικασια εκατασταση kodi

εγω περασα το 4d. βεβαια δεν ειχα εμπειρια απο προγουμενα εκδοσεις μια και ειναι το πρωτο μου μηχανακη που παιζω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια 1/10 παραλαβη 15/10 (χθες)

Οσο αφορα το μηχανακι 

(+)

Eπεξεργαστης s912 και gpu 

Αρκετες οπες για αερισμο.

Μικρο 

Η εικονα στο youtube που ειδα ειναι πραγματικα εντυπωσιακη σε υψηλη αναλυση.

(-)

1) Εχει android Tv που σημενει λιγες εφαρμογες διαθεσιμες απο google play (η λυση :θα πρεπει να περαστουν με apk)

2) Δεν μπορει να αλλαξει ο launcher (εκτος αν περαστει αλλαγοντας το build pro (δεν ειναι για ολους)

3) Δεν εχει task manager (μπαρα στο κατω μερος)για να κλεινουμε τις προυγουμενες εφαρμογες(θα πρεπει να βρουμε καποια απο google play για εγκατασταση)

4) Δεν μπορουμε να δουλεψουμε το κοdi ευκολα με airmouse .Δεν ανταποκρινετε σωστα ο κερσορας 

5) Στο chrome μπορω να μαρκαρω κατι αλλα δεν εχω την επιλογη να το αντιγραψω(αν γνωριζετε πως, πειτε το)επισης δεν εμμφανιζει το πληκτρολογιο οταν θελω να γραψω στην γραμμη αναζητησης (αν γνωριζετε πως, πειτε το)

6) θερμαινετε αρκετα.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρακάτω link έγραψα κάποια γρήγορα σχόλια απο την προσφατη παραλαβή του μεγαλύτερου αδερφου m8s pro 3/32 που επισης ειχε βγει σε αναλογη προσφατη προσφορα. Είμαι σιγουρος οτι ισχύουν τα ιδια με αυτό της παρουσας προσφορας, με μια μικρη επιφυλαψη για την απολυτη συμαβτοτητα των custom roms. 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/687609-τελοσ-sold-out-android-tv-box-mecool-m8s-pro-332-52-ευρω-banggood/?do=findComment&comment=56771045

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρέλαβα χθες και το σκάλισα λιγάκι, μιας και είναι το πρώτο μου tv box. Ακολούθησα τους οδηγούς του @isay οι οποίο βοήθησαν αρκετά στην όλη διαδικασία. Rom δεν δοκίμασα να αλλάξω αλλά του πέρασα Netflix και Kodi με ένα ελληνικό build.

Στο Kodi οκ δεν πάει σφαίρα, αλλά γενικά δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Γενικά η ταχύτητά του θέλει λίγο υπομονή αλλά φαντάζομαι είναι λογικό σε αυτά τα χρήματα.

Από θερμοκρασίες, με 3-4 ώρες στο Kodi ζεστάθηκε αρκετά, αλλά όχι περισσότερο από WD Live TV Media Player που χρησιμοποιούσα εδώ και 8-9 χρόνια και το οποίο δεν είχε πάθει απολύτως τίποτα. Βέβαια θα δοκιμάσω κάποια πατέντα, όπως αυτή με τα ποδαράκια, για να το βοηθήσω να έχει καλύτερες θερμοκρασίες.

Επεξ/σία από Arwindan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2018 στις 4:16 ΜΜ, powerup είπε

Παραγγελια 1/10 παραλαβη 15/10 (χθες)

Οσο αφορα το μηχανακι 

(+)

Eπεξεργαστης s912 και gpu 

Αρκετες οπες για αερισμο.

Μικρο 

Η εικονα στο youtube που ειδα ειναι πραγματικα εντυπωσιακη σε υψηλη αναλυση.

(-)

1) Εχει android Tv που σημενει λιγες εφαρμογες διαθεσιμες απο google play (η λυση :θα πρεπει να περαστουν με apk)

2) Δεν μπορει να αλλαξει ο launcher (εκτος αν περαστει αλλαγοντας το build pro (δεν ειναι για ολους)

3) Δεν εχει task manager (μπαρα στο κατω μερος)για να κλεινουμε τις προυγουμενες εφαρμογες(θα πρεπει να βρουμε καποια απο google play για εγκατασταση)

4) Δεν μπορουμε να δουλεψουμε το κοdi ευκολα με airmouse .Δεν ανταποκρινετε σωστα ο κερσορας 

5) Στο chrome μπορω να μαρκαρω κατι αλλα δεν εχω την επιλογη να το αντιγραψω(αν γνωριζετε πως, πειτε το)επισης δεν εμμφανιζει το πληκτρολογιο οταν θελω να γραψω στην γραμμη αναζητησης (αν γνωριζετε πως, πειτε το)

6) θερμαινετε αρκετα.

3. Δεν χρειάζεται task manager, δεν είναι windows.Επίσης τα 3 γίγα είναι overkill που λένε στο χωριό μου για τέτοια κουτιά.

5.Δεν ξέρω με τι το δουλεύεις, εάν έχεις air mouse στο επιλεγμένο κείμενο ξανά πατα το οκ παρατεταμένα να βγάλει επιλογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...