Προς το περιεχόμενο

Το Kirin 980 SoC φαίνεται να «ξεπερνάει» τον Android ανταγωνισμό στο benchmark Geekbench


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Istros είπε

Όπου σας βολεύει!Με exynos?

SPECIFICATIONS: iPhone XS Max - Apple A12 Bionic, 4 GB RAM, NVMe, iOS 12 Galaxy Note 9 - Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB RAM, UFS 2.1, Android 8.1

Διάβασε την περιγραφή ρε καρμίρη. Πάλι τα ιδια. Πάλι ψέματα?Φέρε κανένα πειραγμένο τεστ πάλι από το 2001

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Socαρίστηκα! Πλέον λίγα είναι αυτά που μπορούν να εντυπωσιάσουν σ' ένα κινητό. Σούπερ επεξεργαστές από τη μια, 10GB RAM από την άλλη, καμιά δεκαριά κάμερες παραπέρα, κι εγώ άντε να δω καμιά σελίδα στο ίντερνετ ή ν' ακούσω μουσική στη χειρότερη.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Παρακαλώ αν κάποιος φίλος να μου πει αν πραγματικά κάποιος θέλει τόση επεξεργαστική ισχύ για την καθημερινή του εργασία. Εγώ είμαι σε snap 820 και 821 με 4 GB ram και είμαι ανετος. Γιατί θα πρέπει να ληφθεί υπόψη ότι τον Kirin 980 η τον snap 845-855 τον πληρώνει κάποιος ακριβά.

Γιατι σε κοβει στο video που αν δεν εχεις τετοιο chip,δεν τραβαει το κινητο σε 4κ 60fps.

Το θεμα ειναι οτι οι Kirin επρεπε να ειναι παρα πολυ πιο μπροστα σαν τσιπακια ειδικα για την Huawei πραγμα που στην πραξη δεν το βλεπουμε.

Τους περισσοτερους τους ενδιαφερει ο Snapdragon πως θα αποδιδει επειδη ειναι επεξεργαστης που μπαινει στην πλειοψηφια των κινητων.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Socαρίστηκα! Πλέον λίγα είναι αυτά που μπορούν να εντυπωσιάσουν σ' ένα κινητό. Σούπερ επεξεργαστές από τη μια, 10GB RAM από την άλλη, καμιά δεκαριά κάμερες παραπέρα, κι εγώ άντε να δω καμιά σελίδα στο ίντερνετ ή ν' ακούσω μουσική στη χειρότερη.

Έλα ντε όλο μπούρδες κ μεις ψαρωνουμε . 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

SPECIFICATIONS: iPhone XS Max - Apple A12 Bionic, 4 GB RAM, NVMe, iOS 12 Galaxy Note 9 - Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB RAM, UFS 2.1, Android 8.1

Διάβασε την περιγραφή ρε καρμίρη. Πάλι τα ιδια. Πάλι ψέματα?Φέρε κανένα πειραγμένο τεστ πάλι από το 2001

Που το γράφει?στα settings της συσκευής? η το γράψε ο τυπος ότι είναι snapdragon?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Πραγματικά πίστευες ότι μπορεί να περάσει την apple σε επεξεργαστική δύναμη ?

Όχι,αλλά αυτοί έδειχναν να το πιστεύουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βαστάνε μια πισινή γιατί όπως φαίνεται οι Kirin κλέβουν στα γνωστά android benchmarks και όπως απάντησε η  Huawei   ok και τι γίνε και οι άλλοι το ίδιο κάνουν. Έτσι απλά δίνουν παραπάνω τάση στο τσιπάκι για την διάρκεια των tests και αυτές τις αποδόσεις ουδέποτε θα τις δούμε. Όπως και να χει απλά ψυχολογικά είναι αυτά στην πράξη δύσκολα θα καταλάβεις την διαφορά η θα κάνει καμια διαφορά στην καθημερινή μας χρήση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Istros είπε

Που το γράφει?στα settings της συσκευής? η το γράψε ο τυπος ότι είναι snapdragon?

Α κατάλαβα. Λέει ψέματα ο τύπος ε;

Οχι που δεν θα έβρισκες δικαιολογία... 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτο παντως ρε παιδια που συγκρινετε δυο ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ κινητα απο διαφορετικες πλατφορμες με αυτα τα "speed tests" ο Θεος να τα κανει, πραγματικα με ξεπερνα..

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοτέρ της apple σας ρίχνει 5 κολώνες κάθε χρόνο.

Snapdragon ακούω και όλο παλεύει για την δεύτερη θέση.

Τώρα από τρίτος πάει να γίνει δεύτερος "ο κυριν του σπιτιού", "το κυρινικο όπλο".

Καλά για τον exynos, ούτε καν exy(p)nos δεν είναι.

 

Μην πέσετε να με φάτε από Android γράφω από SD625..!

  • Like 6
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...