Προς το περιεχόμενο

Η HP θέλει να επανεφεύρει το PC με το «δερμάτινο» και ευέλικτο Spectre Folio


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντελώς άχρηστη προσθήκη  στη σειρά της HP. Αντί να φτιάχνει βλακείες να κάνει ένα καλό update στην κανονική σειρά spectre και spectre Χ360 που έχει πολύ μεγαλύτερη αξία για αυτή.

Ο ανταγωνισμός εδώ και ένα χρόνο έχει οθόνες 400-500 nit φωτεινότητα αντί με το ζόρι 250 nit, θερμική απόδοση που δίνει 20-30% παραπάνω στη ίδια ακριβώς cpu και καλύτερη μπαταρία.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2018 στις 10:06 ΜΜ, inangelsheart είπε

Τι να κλασει ένα iPad μπροστά σε αυτό το κόσμημα. Κανένα προϊόν της Apple δεν πιάνει μπάζα μπροστά σε αυτό το μωρό. Και η τιμή του απίστευτα λογική! 

Όλοι πλέον έχουν μυριστει τι παίζει. Ποιότητα και οικονομία. Σου λέει που θα πάει. Σιγά σιγά θα ξυπνήσουν.

Μπράβο hp ζωγράφισες όμορφα και το έργο αξίζει πραγματικά!

Ναι οκ το hardware είναι εξαιρετικό, αλλά το software είναι μια από τα ίδια: McAfee και crapware.

Για σένα και για μένα είναι εξαιρετικό, για τους άλλους δηλαδή τους περισσότερους δεν νοείται premium hardware χωρίς premium software εμπειρία.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Ναι οκ το hardware είναι εξαιρετικό, αλλά το software είναι μια από τα ίδια: McAfee και crapware.

Για σένα και για μένα είναι εξαιρετικό, για τους άλλους δηλαδή τους περισσότερους δεν νοείται premium hardware χωρίς premium software εμπειρία.

κατεβάζεις το επίσημο είδωλο των windows από την MS που σου φτιάχνει το στικάκι, κάνεις boot με αυτό και σε 10 λεπτά συν κάνα 20λεπτο για αναβαθμίσεις είσαι κομπλέ. Τα windows 10 πλέον κεντάνε και όσες μαλακίες και αν κάνουν οι κατασκευαστές μπορείς να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση με αυτά που αρέσουν σε σένα και όλα λουλούδι... (το κλειδί των windows μπαίνει αυτόματα πλέον από μόνο του).

Άντε κάντο αυτό στην ακατονόμαστη... και τα λέμε ξανά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, inangelsheart είπε

κατεβάζεις το επίσημο είδωλο των windows από την MS που σου φτιάχνει το στικάκι, κάνεις boot με αυτό και σε 10 λεπτά συν κάνα 20λεπτο για αναβαθμίσεις είσαι κομπλέ. Τα windows 10 πλέον κεντάνε και όσες μαλακίες και αν κάνουν οι κατασκευαστές μπορείς να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση με αυτά που αρέσουν σε σένα και όλα λουλούδι... (το κλειδί των windows μπαίνει αυτόματα πλέον από μόνο του).

Άντε κάντο αυτό στην ακατονόμαστη... και τα λέμε ξανά..

Για δεύτερη φορά, καθαρή εγκατάσταση θα κάνεις εσύ και εγώ, ο πολύς κόσμος θα δουλέψει με το software που υπάρχει προεγκατεστημένο. Εδώ υπάρχει κόσμος (μεσήλικες και άνω) που φοβάται να ξηλώσει το antivirus και τα ακουμπάει στην McAfee, ή μένει με τα warnings (ναι το έχω δει αυτό το τελευταίο, antivirus που δεν είχε λήξει για ένα χρόνο και παρέμενε εγκατεστημένο).

Πλέον η εμπειρία χρήσης που πρέπει να παρέχει μια συσκευή out-of-the-box προκειμένου να κερδίσει τον πολύ κόσμο έχει ανέβει πολύ. Οι εποχές που ο κόσμος έπαιρνε σύστημα και θεωρούσε φυσιολογικό να μπλέκει με McAfee removal tools ή να ανέχεται warnings, και επίσης κάνει απεγκατάσταση crapware, έχουν περάσει. Πλεον ακόμα και νέοι άνθρωποι τα θέλουν όλα στο πιάτο, πόσο μάλλον οι μεσήλικες και πάνω. Επαναλαμβάνω μην κρίνεις απο μας στο insomnia που είμαστε μερικές δεκάδες χιλιάδες άτομα.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Για δεύτερη φορά, καθαρή εγκατάσταση θα κάνεις εσύ και εγώ, ο πολύς κόσμος θα δουλέψει με το software που υπάρχει προεγκατεστημένο. Εδώ υπάρχει κόσμος (μεσήλικες και άνω) που φοβάται να ξηλώσει το antivirus και τα ακουμπάει στην McAfee, ή μένει με τα warnings (ναι το έχω δει αυτό το τελευταίο, antivirus που δεν είχε λήξει για ένα χρόνο και παρέμενε εγκατεστημένο).

Πλέον η εμπειρία χρήσης που πρέπει να παρέχει μια συσκευή out-of-the-box προκειμένου να κερδίσει τον πολύ κόσμο έχει ανέβει πολύ. Οι εποχές που ο κόσμος έπαιρνε σύστημα και θεωρούσε φυσιολογικό να μπλέκει με McAfee removal tools ή να ανέχεται warnings, και επίσης κάνει απεγκατάσταση crapware, έχουν περάσει. Πλεον ακόμα και νέοι άνθρωποι τα θέλουν όλα στο πιάτο, πόσο μάλλον οι μεσήλικες και πάνω. Επαναλαμβάνω μην κρίνεις απο μας στο insomnia που είμαστε μερικές δεκάδες χιλιάδες άτομα.

Δεν διαφωνώ με αυτή την σκέψη. Αλλά πιστεύω ότι οι περισσότεροι νέοι χρήστες έχουν σίγουρα κάποιους παλαιότερους να συμβουλευτούν αλλά και οι ίδιοι σιγά σιγά και σταθερά μαθαινουν να διαβάζουν φόρουμ παρουσιάσεις κλπ με αποτέλεσμα να εξαπλώνεται η γνώση και το τι είναι καλύτερο για αυτούς. 

Ένα χαζό αλλά δυνατό παράδειγμα είναι αυτό. Είμαι μοτοσυκλετιστης 34+ χρόνια. Τελευταία 3 χρόνια παράτησα τις μηχανές και καταπιάνομαι με σκούτερ. Τα οικονομικά μου δεν μου επέτρεψαν ποτέ για αγορά ακριβού σκούτερ οπότε μη γνωρίζοντας ρωτώντας πας στην πόλη. Όποιο γνωστό και φίλο με καταστήματα μοτοσυκλετών και να ρώτησα ο καθένας έλεγε τα δικά του. 

Σε συνδυασμό όμως με το αγαπημένο μας ίντερνετ μπήκα και σε ξένα φόρουμ διάβασα και κατέληξα με έναν σκαραβαίο 200αρι που όπου και να ρωτήσεις θα σου πουν τα χειρότερα. 

Λάθος. Θέλει πολλές σελιδες να εξηγήσω το γιατί αλλά κυρίως θέλω να καταλήξω ότι τελικά οι συμβουλές και οι γνώμες αν δεν μελετήσεις διαβάζοντας στο ίντερνετ και διασταυρώνοντας απόψεις πολλές ποτέ δεν θα είσαι σίγουρος για κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...