Προς το περιεχόμενο

εχω καπια ερωτήματα σχετικα με μια αγορα που θελω να κανω από το ebay.


katrimanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα σας  εχω καπια ερωτήματα σχετικα με μια  αγορα  που θελω να κανω από το ebay.

βρηκα σε μια δημοπρασια εχω και το λινκ μια καρτα γραφικων … η δημοπρασια τελειωνει σε 9 ημερες. αν εγω πχ  βγω ο νικητης  της δημοπρασίας στο λινκ αυτο

https://www.ebay.com/itm/163289180034?ul_noapp=true

και εγω πληρωσω  το ποσο των 230 ευρω αυτης της δημοπρασίας .. τι γινετε στην περιπτωση  που η καρτα δεν θα ερθει ,, και επισης τι γινετε στην περιπτωση που ο πωλητης  μπορει να εχει σβησει το προφιλ του, όπως επισης  οπου  μπορει να εινε hacker και να χρησιμοποιει  λογαριασμούς από  τριτους? και απλα να εχει προσθεσει μια καρτα γραφικων σε μια άλλη λιστα που δεν εχει καμια σχεση με καρτες γραφικων και εχει σχεση πχ με αλλα ειδη προιοντων;;

τα λεφτα αυτά που εχω δωσει θα τα εχω χασει?

θελω να πω τα λεφτα  ποτε θα τα παραλάβει ο πωλητης αφου παραλαβω την καρτα? και  φυσικα εγω θα  πλήρωσω μεσω paypal.

μπορειτε να με κατατοπισετε πανω σε αυτά τα θεματα;

 

το ebay και το paypal θα μου δωσει τα λεφτα πισω΄;';

 

τα λεφτα όταν τα στειλω ο πωλητης θα τα παραλαβει αμεσως? η το ebay  θα του τα δωσει μολις παραλάβω το ,προιον?

σε αυτές τις περιπτώσεις  τι μετρα και προστασια λαμβανει το ebay?

 

Επεξ/σία από katrimanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν εχεις απλά κάποια ερωτήματα, αλλά σχεδόν καμια γνώση για αγορές μεσω νετ και αν δεν ενημερωθείς, ουτε θα δεις πως θα κανεις αγορες και το κυριώτερο πως να προστατευεσαι. 

Διαβασε καλα τον παρακάτω οδηγό και θα μάθεις πολλά

https://www.insomnia.gr/wiki/internet/αγορές-από-το-εξωτερικό-r409/

Αν τώρα θες κάποιες καρφωτές απαντήσεις χωρίς επιπλέον γιατί και υποερωτήσεις

Πληρώνεις με paypal και σε προστατευει αν το ειδος δεν ερθει καθολου ή έρθει διαφορετικό απο αυτό που βλέπεις στην περιγραφη του ebay (οχι τις εικονες)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και καλύτερα για μένα ειναι να παίρνεις εξαρτήματα υπολογιστών απο Ελλάδα και μόνο

 

Με μα εξαίρεση ισως αυτη του αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απλα  δεν εχω  καταλαβει κατι σε περιπτωση  που το ειδος δεν ερθει καθολου ή έρθει διαφορετικό όπως επισης σε περιπτωση που το ειδος διαγραφει από την λιστα  του πωλητη  το ebay και το paypal  μπορει να μου δωσει τα λεφτα πισω?

αυτό  γινετε λιγο να μου το εξηγησετε;

και επισης πως το  πειπαλ΄ με προστατευει?

Επεξ/σία από katrimanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...