Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν φωτογραφίες που αποκαλύπτουν το design του OnePlus 6T


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, JcD είπε

Καλά τα λες αλλά όπως το έχουμε αναλύσει το ζήτημα σε άλλο θέμα θα προτιμούσα το ολίγον τι ποιο ακριβό ακόμα s8+. Άμα η διαφορά στην τιμή τους πέρναγε το κατοστάρικο θα το προτιμούσα!

Φίλε μου πιστεψε με πούλησα το s8+ και πήρα το oneplus6.προσωπικα πάντα το θεωρώ ανώτερο εννοείται σε ταχύτητα ανώτερο σε ποιότητα κατασκευής και σε κάμερα παρόμοια.εμενα τα σαμμυ με χαλάνε που έχουν αυτό το σαν ψεύτικο εφέ από μόνα τους..πιο καθαρες τουOP6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gio.di είπε

Φίλε μου πιστεψε με πούλησα το s8+ και πήρα το oneplus6.προσωπικα πάντα το θεωρώ ανώτερο εννοείται σε ταχύτητα ανώτερο σε ποιότητα κατασκευής και σε κάμερα παρόμοια.εμενα τα σαμμυ με χαλάνε που έχουν αυτό το σαν ψεύτικο εφέ από μόνα τους..πιο καθαρες τουOP6.

Καλά τα περί κάμερας είναι θέμα γούστου, η ταχύτητα οκ, αλλά καλύτερη ποιότητα κατασκευής?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JcD είπε

Καλά τα περί κάμερας είναι θέμα γούστου, η ταχύτητα οκ, αλλά καλύτερη ποιότητα κατασκευής?

Κ όμως αν το πιάσεις στο χέρι σου εμένα με γεμίζει περισσότερο από το τηλεκοντρόλ s8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ChownTuen είπε

@keysmith
Σοβαρά, είναι το poco premium; Επειδή εχει 8ΧΧ snapdragon; Μ' αρέσεις!

Τι δεν σου αρέσει στο poco? Τι είναι αυτό που δεν το κάνει premium? Μήπως εκτός από SD845 σε χαλάνε τα 6-8gb ram/128-256gb storadge και η 4000κ μπαταρία του; Τι ήθελες για να το πεις premium? να έχει γυαλί πίσω και μπαταρία 3κ χωρίς 3.5mm και fm.. less is more και έτσι τύπος είσαι μήπως? :P :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, keysmith είπε

Τι δεν σου αρέσει στο poco? Τι είναι αυτό που δεν το κάνει premium? Μήπως εκτός από SD845 σε χαλάνε τα 6-8gb ram/128-256gb storadge και η 4000κ μπαταρία του; Τι ήθελες για να το πεις premium? να έχει γυαλί πίσω και μπαταρία 3κ χωρίς 3.5mm και fm.. less is more και έτσι τύπος είσαι μήπως? :P :) 

Άσε εμένα και απλά να μην τεντώνουμε τους τίτλους. Στους καταναλωτές γυρνάει αυτό!

Μπορείς να το πεις, high-end ή VFM και άλλα τόσα.

Το Premium απαιτεί και λιγότερο-συχνές τεχνολογίες ή πιο εκλεκτά υλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, keysmith είπε

Τι δεν σου αρέσει στο poco? Τι είναι αυτό που δεν το κάνει premium? Μήπως εκτός από SD845 σε χαλάνε τα 6-8gb ram/128-256gb storadge και η 4000κ μπαταρία του; Τι ήθελες για να το πεις premium? να έχει γυαλί πίσω και μπαταρία 3κ χωρίς 3.5mm και fm.. less is more και έτσι τύπος είσαι μήπως? :P :) 

Βάλε ενα φρούτο και εσύ από πίσω κατά προτίμηση σαν να το έχουν φάει τα ποντίκια να δεις πως θα γίνει premium αμέσως 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panathatube είπε

Πολύ καλό που σμίκρυναν την εγκοπή (άντε να εξαφανιστεί εντελώς) αλλά δεν υπάρχει θύρα ακουστικών και πρέπει να πληρώσεις έξτρα κανά τριαντάρι ευρώπουλα για τον αντάπτορα! Δε νομίζω Λάκη!!! Πολύ στην Apple θέλουν να μοιάσουν και θα τους βγει ξινό.

Επίσης οι κάμερες είναι οι ίδιες δηλαδή όχι κάτι το ιδιαίτερο, και για ναυαρχίδα λάθος που δεν έχει στερεοφωνικό ήχο.

υπάρχουν φθηνά usb c ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yokki είπε

υπάρχουν φθηνά usb c ακουστικά.

αυτά είναι workarounds όχι λύσεις.

Στον ενισχυτή/ηχεία που θα συνδέσω το κινητό μου θα έχει "καρφάκι" καλώδιο. Γιατί αν δεν έχω τον αντάπτορα να μην μπορώ να συνδεθώ;  Οταν καθιερώθηκαν τα 3.5mm (επιτευγμα της APPLE τότε! πως αλλάζει ο καιρός) οι άλλοι είχαν ότι γούσταρε σε βίσμα ο καθένας για να πουλάει τα δικά του ακουστικά. Οταν τελικά ΟΛΟΙ το γύρισαν σε 3.5mm είπαμε "τι καλά και μπράβο". Σήμερα κάποιοι μας λένε μια χαρα καλύτερα που πεθαίνει το 3.5mm γιατί υπάρχει αντάπτορας! Ναι αλλά αυριο που θα κόψει το αναλογικό (δε θα δουλεύει αντάπτορας) στην έξοδο του ubs-c και θα θέλει ακουστικά "συμβατά" με DSP/DAC πάνω σε αυτά και καλά για καλύτερο ήχο αλλά με λεφτά όσα θέλει ο κατασκευαστής θα καταλάβετε τι παίζεται με αυτές τις πονηριές. :(

το 3.5mm και η SD δεν πρέπει να πεθάνουν για πολλούς λόγους και δε θα κάνουν το άσπρο, μαύρο οι εταιρίες με τα "καινούρια" φασούλια τους που αποσκοπούν σε πωλήσεις νέου υλικού (ακουστικών κτλ) και τίποτα παραπάνω!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, το 3.5 για ακουστικά πρέπει να πεθάνει. Είναι μεγάλο και δεν κάνει τίποτα άλλο πέρα από το να συνδέεις ακουστικά. 

Το usb, φορτίζει, συνδέεις με υπολογιστή, περιφερειακά, ακόμη και εκείνη την usb γλυφομουνιερα. Γιατί όχι και ακουστικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, inangelsheart είπε

Πιστεύεις ότι παίζει ρόλο μόνον το μέγεθος του αισθητήρα? Φιλικά πάντα. Έχεις κάποια συσκευή από αυτές και έχεις κάνει δοκιμές και είσαι τόσο σίγουρος?

Έχεις δοκιμάσει έστω σε κάποια από αυτές το gcam mod να δεις αποτελέσματα? Γιατί λογικό είναι να μην είχες ποτέ pixel pixel 2 για να δεις αποτελέσματα.

Σταθερός φακός μεν αλλά αποτελέσματα πολύ κοντά σε φυσικό μέγεθος εκτύπωσης πάντα με την πανάκριβη dslr σου. 

Γιατί οι dslr εων 300-600 ευρώ και μάλιστα 3 ετών και ποιο πίσω δεν μπορούν να έχουν τέτοια αποτελέσματα. Και φυσικά όλα οφείλονται στο λογισμικό.

Όταν θα υπάρξει dslr με android και snapdragon επεξεργαστή η exynos τότε θα είμαι μαζί σου. Προς το παρόν σε 100% crop και νορμαλ φωτισμό σε σύγκριση με οποιαδήποτε dslr η dslr χάνει στην πρακτικότητα και ευκολία που έχει ένα κινητό και κερδίζει στην ευελιξία αλλαγής φακών. Που αν έχεις καλό μάτι και τεχνική ούτε αυτό χρειάζεσαι ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ αλλά λέμε τώρα.

Θα σιγουρευτεις και εσυ οταν κανεις μια εκτυπωση οσο η οθονη που κοιτας τωρα και συγκρινεις.. 

Ειδικα σε βραδυνες φωτο..

Ο αισθητηρας ειναι το A.. Δε μπορεις να μου μιλας για επεξεργασια αν δεν τον εχεις.. Γιατι χωρις αυτον δεν εχεις φως και πληροφορια..

Τι θα επεξεργαστεις στο τελος??

Επισης η επεξεργασια στις φωτογραφικες ποτε δεν γινεται στην καμερα..

Γινεται στο pc κατα κυριο λογο που εχει την επεξεργαστικη ισχυ για να διαχειριστει το αρνητικο φορμα της μηχανης (raw, DNG, NEF κλπ) σε 50-60-80 mb χωρητικοτητας ανα φωτογραφια και με dedicated προγραμματα που ειναι ρυθμισμενα για να κανουν ακριβως αυτο (photoshop, lightroom, capture one κ.α.).

Το μεγεθος του αρχειου ειναι και το μεγεθος της πληροφοριας...

Συμφωνω στο θεμα του ματιου και της τεχνικης αλλα δε τιθεται λογος γι αυτα.. Τωρα μιλαμε για το μεσο..

Την τεχνικη μπορεις να την εχεις ειτε με κινητο ειτε με dslr..

Εννοειται πως οταν θες κινητο παιρνεις κινητο. Και οταν θες καμερα παιρνεις καμερα.. 

Απλα μου φαινεται λιγο off να κοιτας τα specs της καμερας στο κινητο γιατι ειναι για πολυ απλη χρηση..

Αν θες να ασχολεισαι σοβαρα με τη φωτογραφια τουλαχιστον..

Επεξ/σία από KAKADI
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, keysmith είπε

αυτά είναι workarounds όχι λύσεις.

Στον ενισχυτή/ηχεία που θα συνδέσω το κινητό μου θα έχει "καρφάκι" καλώδιο. Γιατί αν δεν έχω τον αντάπτορα να μην μπορώ να συνδεθώ;  Οταν καθιερώθηκαν τα 3.5mm (επιτευγμα της APPLE τότε! πως αλλάζει ο καιρός) οι άλλοι είχαν ότι γούσταρε σε βίσμα ο καθένας για να πουλάει τα δικά του ακουστικά. Οταν τελικά ΟΛΟΙ το γύρισαν σε 3.5mm είπαμε "τι καλά και μπράβο". Σήμερα κάποιοι μας λένε μια χαρα καλύτερα που πεθαίνει το 3.5mm γιατί υπάρχει αντάπτορας! Ναι αλλά αυριο που θα κόψει το αναλογικό (δε θα δουλεύει αντάπτορας) στην έξοδο του ubs-c και θα θέλει ακουστικά "συμβατά" με DSP/DAC πάνω σε αυτά και καλά για καλύτερο ήχο αλλά με λεφτά όσα θέλει ο κατασκευαστής θα καταλάβετε τι παίζεται με αυτές τις πονηριές. :(

το 3.5mm και η SD δεν πρέπει να πεθάνουν για πολλούς λόγους και δε θα κάνουν το άσπρο, μαύρο οι εταιρίες με τα "καινούρια" φασούλια τους που αποσκοπούν σε πωλήσεις νέου υλικού (ακουστικών κτλ) και τίποτα παραπάνω!!

πάρε ενισχυτή με usb c ή bluetooth. έλεος πια. και εγώ κινητό με 3.5 πήρα αλλά κάποια στιγμή πρέπει να ξεκολλήσει κανείς από αρχαίες τεχνολογίες. άμα μου προσφέρουν ακουστικά/ενισχυτή/whatever ίδια τιμή και απλώς έχουν usb c σύνδεση δεν με χαλάει η αλλαγή (το οποίο άμα δεις από εταιρίες που δεν είναι μαυραγορίτες γίνεται).

13 ώρες πριν, Arkin είπε

Βάλε ενα φρούτο και εσύ από πίσω κατά προτίμηση σαν να το έχουν φάει τα ποντίκια να δεις πως θα γίνει premium αμέσως 

θα είναι σαν να είναι premium αλλά δεν θα είναι.

Γέροντας whatshisname. 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...