Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με bios σε σύστημα asrock ab 350m 4


jimakos19881

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα σας! Σήμερα ενώ έκανα update στο τελευταίο bios της μητρικής 5.00 ονομάζεται και ήταν επιτυχές όπως έγραφε ο υπολογιστής μετά από επανεκκινήσεις έμπαινε στα windows έγραφε περιμένετε και αμέσως μετά μου πέταγε αποκατάσταση ( φαίνεται ότι τα windows δεν φορτώθηκαν σωστά και μου έβγαζε δυο επιλογές 1. εμφάνιση επιλογών επιδιόρθωσης για προχωρημένους και 2.επανεκκινηση υπολογιστή.

Έκανε επανεκκίνηση δυο φορές αλλά τίποτα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει μήπως και βρω κάποια λύση. 

IMG_20181002_115558_800x450.jpg

IMG_20181002_115614_800x450.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε στην αντιμετωπιση και κοιτα για επαναφορα συστηματος, οχι αυτο που ξανα περναει τα windows απο πανω αλλα απο τα σημεια επαναφορας που θα εχει κρατησει ο υπολογιστης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έκανα τώρα αλλά δεν έχει κρατήσει κάτι ο υπολογιστής και έκανα την επαναφορά με την διατήρηση των αρχείων όπως έγραφε.... Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Έκανα επαναφορά συστήματος από την 29/09 και μου βγάζει σφάλμα με κωδικό 0*80070003 κάτι άλλο ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα πάντα αλλά δεν γινόταν τίποτα τελικά έκανα εγκατάσταση windows από την αρχή και όλα καλά... Ευχαριστώ πολύ αλλά δύσκολο να καταλαβω πως το bios update κρασαρε τα windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μπας και οταν εκανες bios update σου γυρισε σε κανα legacy η΄  τιποτα ahci-sata κτλ και γι αυτο δεν ξεκιναγε?(Δεν ξερω ακριβως τι ρυθμισεις εχει η μητρικη σου αλλα νομιζω οι περισσοτεροι καταλαβαινουν τι εννοω..)

Γενικα μπορει να ηταν σε μια ταδε ρυθμιση οταν πρωτο περασες τα windows και μετα οταν εκανες το bios update να άλλαξε και απλα να ηθελε παλι αλλαγη..

Τεσπα αφου το εκανες απο την αρχη, όλα καλα..

Επεξ/σία από ZELOMOTH
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...