Προς το περιεχόμενο

Εξώδικο για ένα ενοίκιο


camper13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ενεργειακο πιστοποιητικο ειναι μια παπ ια κ μιση .το εβγαλαν για να παρουν χρηματα απο σεμιναρια +φπα+e παραβολο...

Πλεον βγαινουν και χωρις να δουν σπιτια απο κοντα με 30 εως 80ευρω για εως 150τμ

😛

Οι αναθεσεις σε airbnb εχουν προμηθεια 20% +15% εφορια...αν εχεις χαμηλες τιμες...τα καλυτερα φραγκα τα βγαζουν οι εταιριες και οχι ιδιοκτητες 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, duende είπε

το προβλημα ξεκιναει απο τη στιγμη που κανεις δεν ελεγχεται και δε δηλωνει τιποτα. ειναι εντελως μαυρα τα χρηματα. επιπλεον, ολοι παρακαμπτουν το 90μερο οριο με πολλαπλα προφιλ για το ιδιο σπιτι, οποτε το νοικιαζουν ολο το χρονο, η το δινουν στο "μιλητο". οπως και να το κανουμε, στην εποχη που ζουμε, το να βγαζεις μαυρο χρημα τοσο ευκολα ειναι μεγαλος πειρασμος. απλα τη πληρωνουν ολοι οι αλλοι

offtopic

πλεον δεν θα μπορουν να κλέβουν λόγω μητρώου οποτε πιστεύω οτι θα μειωθούν τα airbnb. Οι 90 μερες πάνε στο ΑΦΜ οχι σε λογαριασμο ετσι και αλλιώς και πλέον θα μπορεί μόνο όσοι ειναι ιδιοκτήτες να το βάλουν (ή αν υπάρχει στο συμβόλαιο όρος υπενοικίασης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, AristidisZ said:

Τι άλλο μπορεί να σημαίνει εκτός από το "δεν κατέθεσα στην τράπεζα" ;

Μπορεί να σημαίνει δεν έβαλα τότε αλλά τώρα το έχω βάλει, ή δεν το έβαλα ακόμα αλλά θα το βάλω, ή δεν ξέρω πότε θα ξαναεχω λεφτά. Γενικά μπορεί να σημαίνει οτιδήποτε, γιατί εκτός από "το νοίκι δεν πληρώθηκε όταν ο άλλος το περίμενε" δεν έδωσε καμία άλλη πληροφορία για να βγει συμπέρασμα.

Μερικές φορές, όταν η απάντηση σε μια ερώτηση "είναι προφανής σε αυτόν που κάνει την ερώτηση", αυτό σημαίνει πως δεν κατάλαβες την ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Spect~ είπε

offtopic

πλεον δεν θα μπορουν να κλέβουν λόγω μητρώου οποτε πιστεύω οτι θα μειωθούν τα airbnb. Οι 90 μερες πάνε στο ΑΦΜ οχι σε λογαριασμο ετσι και αλλιώς και πλέον θα μπορεί μόνο όσοι ειναι ιδιοκτήτες να το βάλουν (ή αν υπάρχει στο συμβόλαιο όρος υπενοικίασης).

Για αυτο φτιαχνουν εταιριες διαχειρησης ακινητων τα νοικιαζουν εκει με εικονικα ενοικια και ορο υπενοικιασης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή τωρα διαβασα το εξώδικο η τυπησα εβαλε μλέσα και κοινόχρηστα των 15€ του μήνα
αλλά και παπαριές οτι δεν την αφήνω να ερθει να δει το ΣΠΙΤΙ

όπως επίσης οτι δεν έχω αλλάξει τη ΔΕΗ ενώ εξαρχης η ίδια δεν με άφηνε να την βάλω στο όνομα μου...

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

πραγματικά τι να πω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, camper13 είπε

επειδή τωρα διαβασα το εξώδικο η τυπησα εβαλε μλέσα και κοινόχρηστα των 15€ του μήνα
αλλά και παπαριές οτι δεν την αφήνω να ερθει να δει το ΣΠΙΤΙ

όπως επίσης οτι δεν έχω αλλάξει τη ΔΕΗ ενώ εξαρχης η ίδια δεν με άφηνε να την βάλω στο όνομα μου...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

πραγματικά τι να πω.

Για να βαλει τα κοινοχρηστα μεσα πρεπει να ειναι αυτη η διαχειριστρια της πολυκατοικιας... Αλλιως πρεπει να κανει κατταγγελια ο διαχειριστης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, camper13 είπε

 

όπως επίσης οτι δεν έχω αλλάξει τη ΔΕΗ ενώ εξαρχης η ίδια δεν με άφηνε να την βάλω στο όνομα μου...

Προβλέπω να παίρνει φωτιά το τοπικ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, camper13 είπε

επειδή τωρα διαβασα το εξώδικο η τυπησα εβαλε μλέσα και κοινόχρηστα των 15€ του μήνα
αλλά και παπαριές οτι δεν την αφήνω να ερθει να δει το ΣΠΙΤΙ

όπως επίσης οτι δεν έχω αλλάξει τη ΔΕΗ ενώ εξαρχης η ίδια δεν με άφηνε να την βάλω στο όνομα μου...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

πραγματικά τι να πω.

Σου εστειλε εξωδικο. Αυτο σημαινει οτι δεν καταφερατε να συννενοηθειτε. Ή θα καταφερετε να συννενοηθειτε στο μελλον ή μετακομισε γιατι σε βλεπω να πηγαινεται στα δικαστηρια.  Πηγαινε βαλε την ΔΕΗ στο ονομα σου δεν εχει σημασια ποιος το πε. 

Δωσε τα 15€ και να την αφηνεις να επιβλεπει αν θελει εχει το δικαιωμα. 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Σου εστειλε εξωδικο. Αυτο σημαινει οτι δεν καταφερατε να συννενοηθειτε. Ή θα καταφερετε να συννενοηθειτε στο μελλον ή μετακομισε γιατι σε βλεπω να πηγαινεται στα δικαστηρια.  Πηγαινε βαλε την ΔΕΗ στο ονομα σου δεν εχει σημασια ποιος το πε. 

Δωσε τα 15€ και να την αφηνεις να επιβλεπει αν θελει εχει το δικαιωμα. 

καταρχην φιλε η τυπισα ειναι στη κρήτη. το σπιτι ειναι αθηνα. πως θα ερθει να το επιβλέψει καταλαβαινεις οτι λέει οτι νανε;

αυτή εν ολιγης σοτ εξώδικο υποστήριξε οτι δεν την αφησα να μπει στο σπιτι ενω αυτη μένει στη κρήτη.

λες και εχω λόγο να μην την αφήσω να δει το σπιτι λες και κρύβω κάτι.

ΕΝΑ ΕΝΟΙΚΙΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ. δλδ Ε Λ Ε Ο Σ. σε οσους το λέω την βγαζουν παλαβή. αλλά εδώ οι γνώστες του inso θα μας βγάλουν και μ*******ς στο τέλος.

επίσης τα 15€ προς τι;

Επεξ/σία από camper13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, camper13 είπε

καταρχην φιλε η τυπισα ειναι στη κρήτη. το σπιτι ειναι αθηνα. πως θα ερθει να το επιβλέψει καταλαβαινεις οτι λέει οτι νανε;

επίσης τα 15€ προς τι;

Εγω βλεπω οτι δεν μιλατε αρα δεν συννενοειστε. Αρα φαντασου το μελλον

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Εγω βλεπω οτι δεν μιλατε αρα δεν συννονοηστε. Αρα φαντασου το μελλον

Την ενημέρωσα, φιλε, το τι αντιλαμβάνει αυτή σαν συνεόηση ως εξώδικα ειναι δικό της θέμα.

Ωραια, να φύγω, αν το πάμε έτσι διότι δεν μου αρέσει μια η συμπεριφορά της. (νοικιάζω και εγώ σπιτια και καταστηματα και "καταλαβαινω".)

μπορω να σπασω το συμβόλαιο στα τρία έτη; 

δλδ δεν τις καταθέτω τα επόμενα 2 ενοίκια που έχει για εγγύηση και φευγω ουτε γάτα ουτε ζημιά;

Επεξ/σία από camper13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα τα ενοικια τα καταθετεις πριν την τριετια, που τα ειδες τα 2;  Αλλαξε ο νομος. Μετα την τριετια ενημερωνεις και φευγεις χωρις να χανεις ενοικιο.

αν εχεις κανει νεο συμβολαιο μετα την τριετια ,δεν ξερω.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για να καταλάβω λιγο.

Σε περίπτωση που με πάει δικαστικά για το ένα ενοικιαστήριο, δικαστικα θα απαιτηθει να πληρώσω τους υπόλοιπους 14ς μήνες για να απαλλαγώ από τη μίσθηωση;

εδώ να επισημάνω σε περίπτωση που ο μισθωτής δεν έχει φράγκο στο ονομά του από που θα τα πάρει;

από τον αέρα;

Επεξ/σία από camper13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...