Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με τη φόρτιση αντιμετωπίζουν ορισμένα iPhone XS και iPhone XS Max


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Τι, δεν είναι χαλβάς? Όχι σιμιγδαλένιος, από τους άλλους τους σαπουνέ φαρσαλινούς που τρέμουν σαν ζελέ! 😛 

Να γκρινιάξει κάποιος που αντιμετωπίζει πρόβλημα (σιγά το πρόβλημα βασικά) να τον ακούσω και να μου το περιγράψει. Να "καίγονται" περισσότερο και αυτοί που δεν τις έχουν τις συσκευές, που το έχεις δει γραμμένο? 

Δεν θα δεις και πολλούς τέτοιους anyway. Ντρέπομαι και κλείνονται στο καβούκι τους μιας και έδωσαν τόσα χρήματα για κάτι που δεν δουλευει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, iNK είπε

Ακούστε κάτι, οι συγκεκριμένοι τύποι είτε πρόκειται για MKBHD, Unbox Therapy, Luiss Rossmann κλπ. παρουσιάζουν το πρόβλημα με σκοπό (αφενός να πάρουν views) και αφετέρου να γίνει γνωστό μπας και ξυπνήσουν τα ζώα στη Silicon Valley και αξιωθούν να βελτιώσουν το quality control τους.

Το αν κάθε βλαχαδερό εδώ πέρα έχει μια άποψη για κάποιους από αυτούς δεν ενδιαφέρει κανένα, αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να βελτιωθεί η ποιότητα στην τεχνολογία. Αυτά.

όλους αυτούς που λες εγώ προσωπικά δεν τους βάζω στην ίδια συνομοταξία (ο rossmann τουλάχιστον έχει γνώσεις) , παρόλα αυτά θα κάτσω να τους ακούσω όποια κι αν είναι τα κίνητρά τους

 

και φυσικά σαν δημόσια πρόσωπα που είναι θα δεχτούν και την όποια κριτική, ακόμα και από τα βλαχαδερά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Η άποψη ότι πρόκειται για κάποιο bug στο λογισμικό ενισχύεται από το γεγονός ότι αρκετοί χρήστες που αναβάθμισαν το κινητό τους στην έκδοση iOS 12.1 beta του λειτουργικού συστήματος διαπίστωσαν ότι το πρόβλημα είχε εξαλειφθεί. Κάποιοι άλλοι χρήστες υποστηρίζουν ότι μία προσωρινή λύση για όσους αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα είναι να εισέλθουν στα «Settings» της συσκευής τους και στην επιλογή «FaceID και Passcode» να εντοπίσουν τη ρύθμιση «Allow access when locked» για να ενεργοποιήσουν τα «USB Accessories».

'Άντε τώρα να τα πεις αυτά στην γιατρίνα την πελάτισσα μου που θέλει η κακομοίρα να παίρνει μόνο κλήσεις και να χαζεύει στο facebook... μου το έφερε σήμερα για πολλαπλή φορά και μαντέψτε... της κολλάει λέει όταν το βάζει στην φόρτιση... 

Η συμβουλή μου πλέον ξεπέρασε τον σεβασμό στον πελάτη και της είπα οκ. Την πάτησες. Δεν είσαι η μόνη και ποτέ δεν είναι αργά. Πήγαινε το πίσω και ζήτα λεφτά όχι αντικατάσταση. Ελπίζω να την έψησα αρκετά να πάρει η φουκαριάρα το πόκο που της έκανα επίδειξη μπας και αυτή δει το φως της και εγώ σταματήσω να την βλέπω με τα άπειρα προβλήματα του xs max της των 1700 ευρώ..

:P

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Τι, δεν είναι χαλβάς? Όχι σιμιγδαλένιος, από τους άλλους τους σαπουνέ φαρσαλινούς που τρέμουν σαν ζελέ! 😛 

Να γκρινιάξει κάποιος που αντιμετωπίζει πρόβλημα (σιγά το πρόβλημα βασικά) να τον ακούσω και να μου το περιγράψει. Να "καίγονται" περισσότερο και αυτοί που δεν τις έχουν τις συσκευές, που το έχεις δει γραμμένο? 

Όλο δικαιολογίες και διπλωματικές απαντήσεις. Ούτε πολιτικός να ήσουν ρε Μπιλ. Και στα αυτοκίνητα γίνονται συγκριτικά τεστ κτλ χωρίς να είναι κάτοχοι εκείνοi που τα κάνουν. Δηλαδή θα πρέπει να έχεις πόρσε αν είναι η δουλειά σου να κάνεις ένα review πάνω σε σπορ αυτοκίνητα. Ή αν έχει μειονεκτήματα να μην τα αναφέρει καθόλου;

Πες "έχει πρόβλημα" δεν πειράζει.

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, SiLeNtOne-- είπε

Έχω το ιδιο πρόβλημα στο iPhone SE, δεν εχει σχέση με το νεο iPhone, είναι πρόβλημα στο λογισμικό.

Είναι γενικό το πρόβλημα.Μετα μιλάμε για ποιοτητα.ουτε στο ulefone του 50αρικου τέτοια προβληματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, iNK said:

Ακούστε κάτι, οι συγκεκριμένοι τύποι είτε πρόκειται για MKBHD, Unbox Therapy, Luiss Rossmann κλπ. παρουσιάζουν το πρόβλημα με σκοπό (αφενός να πάρουν views) και αφετέρου να γίνει γνωστό μπας και ξυπνήσουν τα ζώα στη Silicon Valley και αξιωθούν να βελτιώσουν το quality control τους.

Το αν κάθε βλαχαδερό εδώ πέρα έχει μια άποψη για κάποιους από αυτούς δεν ενδιαφέρει κανένα, αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να βελτιωθεί η ποιότητα στην τεχνολογία. Αυτά.

Υπάρχει βέβαια και μια θεωρία που λέει πως ένας "βλαχαδερός" στο youtube, έχει αντίστοιχους θεατές! 😛 

Το ότι τα κανάλια τους και τις "αποκαλύψεις" τα έχουν με σκοπό να κάνουν μαθήματα στη Silicon Valley, είναι ένα πάρα πολύ καλό ανέκδοτο που πρέπει να το αναλύσουμε σε άλλο topic. 

Αν το πρόβλημα ήταν "γενικό" όπως φαντασιώνονται μερικοί, θα το είχαμε όλοι όσοι έχουμε το ios 12 στις συσκευές μας. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, αυτο το ειχα παρατηρησει και σε παλιοτερο ipad, δεν εδινα ποτε σημασια, αν πατουσες το Home button ξεκινουσε η φορτιση. Δεν καταλαβαινω γιατι τωρα πηρε διαστασεις. Στο Xs Max που εχω, απο Παρασκευη που το πηρα το εβαλα για μια φορτιση και ολα καλα. Το δοκιμασα 3-4 φορες βαλε-βγαλε και μου φορτιζε κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Δεν εχει καλο σημα -> αρα εχει πολυ μικρο sar

δεν φορτιζει -> αρα δεν μπορει να τελειωσει ποτε η μπαταρια αν δεν το εχεις φορτισει ποτε

16803558.jpg

Άμα έχεις καλό λειτουργικό!άσε που μ ένα update φτιάχνεις από μπαταρία,wifi,lte,throtlling,τα πάντα όλα.Εσυ με την κινεζια τρέχα στα συνεργεια-φαναρτζιδικα.Οταν και άμα σου χαλάσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον βαρέθηκαν εκεί στην Apple να τα έχουν όλα τέλεια και είπαν να χαλάσουν λίγο την φόρτιση επίτηδες μπας και δούνε λίγο ανταγωνισμό από τους απέναντι! Σας γλεντάει η Apple γατάκια, θα σέβεστε.

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ εχουν ΚΑΝΕΝΑ απολυτως προβλημα με την φορτιση ουτε με το wifi που λεγατε ουτε με τιποτα.. φτανει πια η λασπη.. καθε φορα τα ιδια και τα ιδια δεν βαρεθηκατε...?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Αντιθέτως το Poco δεν χρειάζεται updates για το παραμικρό. Και πιο φθηνό και πιο γρήγορο και φορτίζει και έχει σήμα. 

 

Εσείς με το iPhone περιμένετε το update όταν βγει από τη beta και μεχρι τότε κολλήστε του καμία φωτοβολταϊκη πλάκα από πίσω να το φορτίσετε με τον ήλιο. 🙃

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα το έθιξε ο MKBHD -ή όπως στο καλό λέγεται αυτός- με το σωστό τρόπο.

Εγκειται λοιπόν στον τρόπο με τον οποίο απαντά ή μάλλον... τηρεί σιγή ιχθύος η Apple σε προβλήματα συσκευών της.

Καλό είναι να το δείτε. Ακόμη και οι κάτοχοι θα συμφωνήσουν. 

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να παίζει τέτοιο κρυφτούλι κι όλα μέλι γάλα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, inangelsheart said:

'Άντε τώρα να τα πεις αυτά στην γιατρίνα την πελάτισσα μου που θέλει η κακομοίρα να παίρνει μόνο κλήσεις και να χαζεύει στο facebook... μου το έφερε σήμερα για πολλαπλή φορά και μαντέψτε... της κολλάει λέει όταν το βάζει στην φόρτιση... 

Η συμβουλή μου πλέον ξεπέρασε τον σεβασμό στον πελάτη και της είπα οκ. Την πάτησες. Δεν είσαι η μόνη και ποτέ δεν είναι αργά. Πήγαινε το πίσω και ζήτα λεφτά όχι αντικατάσταση. Ελπίζω να την έψησα αρκετά να πάρει η φουκαριάρα το πόκο που της έκανα επίδειξη μπας και αυτή δει το φως της και εγώ σταματήσω να την βλέπω με τα άπειρα προβλήματα του xs max της των 1700 ευρώ..

:P

Να μας πεις που δουλευεις μην τυχόν και μας φέρει ποτέ ο δρόμος μας εκεί και μας καταστρέψεις τα κινητά μας με αυτές τις συμβουλές! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...