Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με τη φόρτιση αντιμετωπίζουν ορισμένα iPhone XS και iPhone XS Max


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όταν πουλάς κάτι θα πρέπει να μπορείς και να το υποστηρίξεις δίνοντας τις σωστές συμβουλές. :)

Δεν χρειάζεται να το κάνω εγώ καλέ μου. Υπάρχει μεγάλη κοινότητα από πίσω που αφιλοκερδώς βοηθά τους αγοραστές και που επίσημα υποστηρίζετε από την μαμά εταιρία.

Έχω δώσει redmi πριν 3 χρόνια και μου ήρθε αφού του έπεσε από την μηχανή μετά από 3 συναπτά έτη και μου είπε καιρός να το αλλάξω γιατί δεν πάει άλλο.. δουλεύει το κακόμοιρο αλλά φοβάμε μην κοπώ από το σπασμένο γυαλί... Και φυσικά του πρότεινα το redmi note 5 4/64 global των 193 ευρώ. Και αυτή κακή συμβουλή λες?

Δεν πειράζει.. καταλαβαίνω.. πήγαινε εδώ μια σε παρακαλώ... δεν θα ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ τίποτε.. είναι ΤΣΑΜΠΑ.

https://xiaomi.eu/community/

και εδώ για να μην ψάχνεις

https://xiaomi.eu/community/forums/miui-rom-releases.103/

εγώ απλά σέβομαι τον πελάτη ... τίποτε άλλο.

Όχι πως περιμένω πολλά αλλά εγώ πάντα προσπαθώ (κάνε το καλό και ρίχτο στο γιαλό).

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να επιχειρηματολογεις απλά σε αυτό το άρθρο απευθύνεται σε ψυχολογικά ασταθείς.

Πιστευω ότι ίσως  η επιλογή άρθρων στο forum γίνεται μόνον για το μπούγιο των απαντήσεων.

 

Ps για να σας το κάνω πιο εύκολο είμαι απλα ένα ευτυχισμένο Apple fun boy. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, vargas said:

Αν δεν είπε τπτ ακόμα χειρότερα . Αφού τ αγοράσατε who cares...πάντως ότι αυτό που έγραψες δεν ισχύει το ξέρεις πολύ καλα

Ε άμα ξέρεις καλύτερα, εγώ τι να πω. Την ώρα μου περνάω απλά μη νομίζεις πως το παίρνω στα σοβαρά το όλο θέμα! :) 

2 minutes ago, inangelsheart said:

 

Όχι πως περιμένω πολλά αλλά εγώ πάντα προσπαθώ (κάνε το καλό και ρίχτο στο γιαλό).

Καλός xiamo-σαμαρίτης κι έτσι? 😛 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ethereum είπε

αυτοί οι εκατομμυριούχοι youtubers είναι πανέξυπνοι και δεν είναι τυχαίο , χρησιμοποιούν τρύκ και τη μεθοδο του reverse psychology - αντίστροφη ψυχολογία όπως λέγεται και χρησιμοποιείται στο marketing

, στην ουσία το βίντεο είναι μία διαφήμιση για την apple , κάνουν βίντεο που λένε ΜΗΝ αγοράσεις το iphone xs max που στην ουσία χρησιμοποιώντας το reverse psychology διαφημίζουν το προιόν , τα ίδια κάνουν και οι βιομηχανίες αυτοκινήτων ,

" ανάκληση 10 εκατομμυρίων Toyota corolla για ένα πρόβλημα στον μηχανισμό της ζώνης ασφαλείας " τεράστια διαφήμιση , ανακοινώνεται παντού και όλοι θα ξαναπεράσουν απ τον dealer για τις νέες ενημερώσεις , η μαμά εταιρία φροντίζει πάντα για σένα

εεεε δεν νομίζω ότι πάει έτσι στην περίπτωση της apple.. και αν πηγαίνει πηγαίνει μερικές φορές που δεν ήταν αυτός ο στόχος της αρνητικής δημοσιότητας ή της αντίστροφης ψυχολογίας που λες

 

έχουμε δηλαδή τις περιπτώσεις που δεν παραδέχεται το πρόβλημα

 

ή έχουμε τις περιπτώσεις που αφού στριμωχτεί και γίνει ρόμπα σου κάνει και κάνα "δώρο" (πχ έκπτωση στην αντικατάσταση μπαταριών) και μετά αυτό ίσως περνάει σε κάποιους σαν φοβερό after sales

 

βασικά αν τα βάλεις κάτω και τα θυμηθείς, τα θέματα που έχουν πάρει διαστάσεις με την apple δεν είναι αυτά που η ίδια καλύπτει από μόνη της με ανακλήσεις (γιατί έχει κάνει κάμποσες και ίσως περισσότερες από τους περισσότερους και μπράβο της)

 

το σούσουρο έχει γίνει όταν κάνει την κότα και δεν μιλάει, ή προσπαθεί να πείσει ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, billdanos είπε

Υπάρχει βέβαια και μια θεωρία που λέει πως ένας "βλαχαδερός" στο youtube, έχει αντίστοιχους θεατές! 😛 

Το ότι τα κανάλια τους και τις "αποκαλύψεις" τα έχουν με σκοπό να κάνουν μαθήματα στη Silicon Valley, είναι ένα πάρα πολύ καλό ανέκδοτο που πρέπει να το αναλύσουμε σε άλλο topic. 

Αν το πρόβλημα ήταν "γενικό" όπως φαντασιώνονται μερικοί, θα το είχαμε όλοι όσοι έχουμε το ios 12 στις συσκευές μας. 

Ο youtuber φταιει όχι τα σαινια που έφτιαξαν το λειτουργικό.αν είναι θέμα λειτουργικού τελικά.Και ο χρήστες που ταλαιπωρήθηκαν σίγουρα τον youtuber βρίζουν

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πού βρίσκεται η δήλωση της Apple που λέει ότι δεν ξέρουν αν είναι hw ή sw πρόβλημα; Περιμένουμε το λινκ...

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, eliasjuve said:

Ε καλά και εμείς δεν το παίρνουμε σοβαρά το θέμα, την πλάκα μας κάνουμε σε όσους το αγοράσατε.

Είναι και αυτό μια ψυχοθεραπεία! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Η μόνη φορά που μου έκανε τέτοιο κόλπο το X ήταν με ένα καλώδιο no name συνδεδεμένο σε original φορτιστή. 

Κι όμως με original καλώδιο, με original φορτιστή μου το έκανε εμένα. Το έβγαζα, το ξαναέβαζα (με το κινητό στο χέρι προφανώς οπότε πλέον η οθόνη ήταν ανοιχτή) και φόρτιζε κανονικά, αλλά δεν πήγε το μυαλό μου σε κάτι τόσο διαδεδομένο. Χθές το δοκίμασα με το παλιό μου Χ που το έχει πλέον η γυναίκα μου και δεν το έκανε, αλλά είχα επιλέξει πρώτα το USB accessories. Θα το δοκιμάσω πάλι σήμερα με απενεργοποιημένη την επιλογή αυτή και βλέπουμε.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Ε άμα ξέρεις καλύτερα, εγώ τι να πω. Την ώρα μου περνάω απλά μη νομίζεις πως το παίρνω στα σοβαρά το όλο θέμα! :) 

Καλός xiamo-σαμαρίτης κι έτσι? 😛 

όχι... αλλά μετά από τόσα χρόνια (δεν ξέρω πόσα είσαι εσύ αλλά λέμε..) forum = κοινότητα... Φαντάζομαι ως Moderator να ξέρεις τον όρο έστω και μέσα στο λήθαργο του σάπιου μήλου...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, kirileman said:

Πού βρίσκεται η δήλωση της Apple που λέει ότι δεν ξέρουν αν είμαι hw ή sw πρόβλημα; Περιμένουμε το λινκ...

Κάπου εδώ γύρω ήταν. Το ψάχνουμε! 😛 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Πού βρίσκεται η δήλωση της Apple που λέει ότι δεν ξέρουν αν είναι hw ή sw πρόβλημα; Περιμένουμε το λινκ...

https://www.google.gr/search?q=iphone+xs+max+charging+problems&rlz=1C1GCEA_enGR788GR788&oq=iphone+xs+max+charging+pro&aqs=chrome.4.69i57j69i60l3j0.13799j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

εσύ περίμενε την δήλωση... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, billdanos είπε

Forbes? LOL βρε σε καλό σου! 😛 

bbc? ή ούτε και αυτό είναι καλό;

https://www.bbc.com/news/technology-45707211

 

μόνο insomnia, ελλαδάρα, ήλιος θάλασσα πολιτισμός!

 

θέλω να δω άμα παραδεχτούν το πρόβλημα τι θα λες, ή μάλλον άσε ξέρω.. 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, inangelsheart said:

όχι... αλλά μετά από τόσα χρόνια (δεν ξέρω πόσα είσαι εσύ αλλά λέμε..) forum = κοινότητα... Φαντάζομαι ως Moderator να ξέρεις τον όρο έστω και μέσα στο λήθαργο του σάπιου μήλου...

Α δεν είσαι αντικειμενικός πωλητής. Εγώ δεν θα ψώνιζα από το μαγαζί σου. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...