Προς το περιεχόμενο

The Mandalorian (Disney+ Star Wars Series 2019)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, xavier είπε

ε καλα δεν εχουν ολοι οι οργανισμοι το ανθρωπινο life span για να συγκρινεις...ουτε ειναι απαραιτητο να γερνανε αναλογικα, διαφορετικος μεταβολισμος κτλ...

παντως βγηκε και το παιχνιδακι αυτη την εποχη, ψηνομαι να κανω εναν μαραθωνιο με ολες τις ταινιες, τα animated series κτλ...το ζορι ειναι τα animated, εχετε κάποια καλη λίστα που να εχει μονο τα essentials επ, χωρις fillers κτλ..

και εγώ πορωθηκα πολύ απ τη σειρά και θα ξεκινήσω σήμερα πάλι με τα prequels😛 Ξενκινησα ηδη clone wars.

Για clone wars δες εδώ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, coffeex είπε

Βγήκαν και υπότιτλοι για το 2ο στα γνωστά μέρη.

Πάρα πολύ καλό. 👍

Δε το πήρα χαμπάρι χθες. Σπεύδω να το δω τώρα tenor.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Εντάξει! :D

  Απόκρυψη περιεχομένων

Να πω επίσης ότι δε μου βγαίνουν τα μαθηματικά. 50 μωρό ακόμα - 900 ( @GhostRiderLSOV :D ) γέρος;

"Different than other species, mine grows up" ή κάπως έτσι θα το έλεγε ο Yoda I guess.

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος περιμένει μια βδομάδα τώρα.

Μήπως έβαλαν μαζί 1+2 επειδή ήταν μικρά σε διάρκεια και τα άλλα παίζει να είναι μεγαλύτερα;

btw

Με τρώει το χέρι για τη φιγούρα ( υπάρχει και Funkο Popακι )

 

Screenshot_20191116-182024.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ποιος περιμένει μια βδομάδα τώρα.

Μήπως έβαλαν μαζί 1+2 επειδή ήταν μικρά σε διάρκεια και τα άλλα παίζει να είναι μεγαλύτερα;

btw

Με τρώει το χέρι για τη φιγούρα ( υπάρχει και Funkο Popακι )

Screenshot_20191116-182024.jpg

Βγήκε funco pop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε τι ντουφέκα ειναι τούτη; Οποιος πυροβολιεται εξαφανιζεται. Πως γενέτο τούτο; 

Την εχω αγαπησει ηδη τη σειρα με τη λιτοτητα της, λιγα και απλα εφφέ, χαλαροι ρυθμοι, επιτελους χωρις φωτοσπαθα κλπ. Μόνη ξενέρα η μουσικη. Χάλια μελωδιες, κακά synths, κακες επιλογες για επενδυση σκηνων. Δεν την παλευω με τπτ... Please, αλλαξτε μαστορα στο 2ο κυκλο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το δεύτερο επεισόδιο σπέρνει, δράση χωρίς μπλα μπλα και καναδυό κόμικ ριλίφ σκηνές. Η διάρκεια είναι όση πρέπει κατ' εμέ, ούτε να βαριέσαι να τελειώσει, αλλά να έχεις και προσμονή τι θα συμβεί στο επόμενο...πάμε για το τρίτο τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2019 στις 4:26 ΜΜ, MadPax είπε

Είχα δει το πρώτο, πριν ονομαστεί A New Hope και το κάνει σαν τα μούτρα του ο Λούκας, σε Β' προβολή τα χριστούγεννα του 1978 στο Αελλώ στα Πατήσια σε Quadrophonic Stereo. Από τις εμπειρίες που αποτυπώνονται σε ένα δεκάχρονο παιδί για μια ζωή... 

 

Στις 13/11/2019 στις 6:39 ΜΜ, MadPax είπε

Αυτό που λέω ακριβώς, όπως ο 7nisiotis είχε εμπειρία από την "prequel: τριλογία ως παιδί μετά το 1999, έτσι κι εγώ έχω την εμπειρία σαν πιτσιρίκος από το πρώτο φίλμ που είδα το 1978, τότε λεγόταν απλά STAR WARS, αργότερα ο Τζώρτζης ο Λούκας το ονόμασε STAR WARS A NEW HOPE με όλες τις αλλαγές σε σκηνές που πρόσθεσε.

 

Στις 13/11/2019 στις 10:11 ΜΜ, MadPax είπε

Επειδή ψάχνω την πρώτη έκδοση σε Laser Disc που περιέχει την αυθεντική κόπια που προβλήθηκε το '77, αλλά μάλλον δεν θα μπορέσω να την αποκτήσω ποτέ, βρήκα κατά τύχη σε ένα βιβλιοπωλείο στο Λονδίνο πριν καναδυό βδομάδες τη βρετανική έκδοση DVD από το 2008 σφραγισμένη που περιέχει και τις κινηματογραφικές αυθεντικές κόπιες των τριών πρώτων ταινιών μαζί με τις Special Edition, για 14 λίρες, και η μεγάλη μου έκπληξη είναι πως την ίδια έκδοση την πουλάνε πάνω από 60 λίρες στο ebay !!!

Φιλικά πάντα, τέλος το off topic και η Σκοτεινή Πλευρά πάντα μαζί μας 😂

 

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις ή αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά υπάρχει η Despecialized Edition της αρχικής τριλογίας.

Το συγκεκριμένο project είναι ό,τι πλησιέστερο υπάρχει στις αρχικές κόπιες του '77, '80 και '83.

Μπορείς φυσικά να το βρεις στα γνωστά μέρη σε 720p ή/και σε BD50 ISO με όλα τα extras και special features...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...