Προς το περιεχόμενο

The Mandalorian (Disney+ Star Wars Series 2019)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ τίμια σειρά προς το παρόν. Μετά από τόση σαβούρα που έχουμε φάει στη μάπα τα τελευταία χρόνια από το σύμπαν του star wars, με εξαίρεση το Rogue One, φαντάζει σαν όνειρο. 

Επιφυλάσσομαι βέβαια μιας και είναι ακόμα νωρίς για τελικά συμπεράσματα.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ότι αυτή η σειρά θεωρείται καλή είναι τρανή απόδειξη το πόση σαβούρα έχει φάει το franchise σε όλα τα επίπεδα. Σε εποχές KotOR ή JK, ούτε που θα της δίναμε σημασία.

Oh well, καλό fillerάκι είναι, απλά βλέπεται. Ως εκεί.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Το ότι αυτή η σειρά θεωρείται καλή είναι τρανή απόδειξη το πόση σαβούρα έχει φάει το franchise σε όλα τα επίπεδα. Σε εποχές KotOR ή JK, ούτε που θα της δίναμε σημασία.

Oh well, καλό fillerάκι είναι, απλά βλέπεται. Ως εκεί.

ναι μετριο ειναι, πως να συγκριθει με το αγαπημενο σου the phantom menace? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, najinblue3 said:

ναι μετριο ειναι, πως να συγκριθει με το αγαπημενο σου the phantom menace? 

Έχω πει εγώ ποτέ ότι το αγαπημένο μου είναι το The Phantom Menace; Από ταινίες είναι το ESB, από games το δεύτερο KotOR, από κόμικς το Dark Empire και από σειρές το Clone Wars.

Δεν καταλαβαίνω βέβαια τι σχέση έχει το προσωπικό μου γούστο με το ότι μιλάμε για μια σειρά, όπου:

Σε δύο ώρες δεν έχει γίνει πρακτικά τίποτα, οι action scenes είναι meh και δεν είναι καν consistent με το σύμπαν που ακολουθεί: ο Mandalorian να τρώει φάπες από Jawas; Srsly τώρα;

Για fan-service είναι αρκετά μέτριο, για generic action/sci-fi σειρά ψιλοβλέπεται. Κατά τ' άλλα θα την δω για να δω αν θα τολμήσει μέσα στην πολιτικορεκτίλα της η Disney να ξεπαστρέψει το μωρό. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα αφήσουν τέτοια οντότητα ζωντανή στο canon σύμπαν τους για την οποία δεν αναφέρεται τίποτα ούτε στο RoJ, ούτε στη νέα τριλογία, οπότε είναι safe να υποθέσουμε ότι είτε έχει πεθάνει, είτε έχει φυλακιστεί or smth.

Εκτός κι αν το κάνουν ditch κι αυτό μόλις τελειώσει η σειρά.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2019 στις 3:22 ΜΜ, KilliK είπε

γουτσου γουτσου

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

mandalorian_baby_yoda.png?w=800&type=ver

Προσοχή μόνο, μην το ταΐσεις μετά τα μεσάνυχτα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες δύο ώρες? Μία ώρα και δέκα λεπτά έχουμε δει σε δύο επεισόδια.

ΟΚ είναι άνω του μετρίου η σειρά αλλά εγώ στο δεύτερο επεισόδιο βαρέθηκα μέσα στα 28 λεπτά που κράτησε.

Ωραία effects, έχει και κάποιο ενδιαφέρον το

species του Yoda

και το που θα το πάνε, αλλά κατά τα άλλα... meh... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά είναι so fucking boring... Μου αρέσουν λίγο πολύ όλα τα star wars, και σχεδόν όλα καταφερναν να είναι entertaining. Όταν όμως κάνω fast forward   επεισόδιο 30 λεπτών, ε πραγματικά καμία ελπίδα. Απίστευτα βαρετό...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Η σειρά είναι so fucking boring... Μου αρέσουν λίγο πολύ όλα τα star wars, και σχεδόν όλα καταφερναν να είναι entertaining. Όταν όμως κάνω fast forward   επεισόδιο 30 λεπτών, ε πραγματικά καμία ελπίδα. Απίστευτα βαρετό...

Ναι, δε φτουράει και πολλά μπροστά σε τιτάνα motherf.. Παπακαλιάτη..

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ βαρέθηκα στο 2ο. Μου αρέσει το κλίμα, έχουν πετύχει το ύφος των παλαιότερων (κυρίως) ταινιών. Αλλά πολύ αργό το στόρι για τα γούστα μου, αν το πάει έτσι δε νομίζω να το συνεχίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...