Προς το περιεχόμενο

The Mandalorian (Disney+ Star Wars Series 2019)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 επεισόδια ακόμα μένουν.

Ξέρουμε η δεύτερη σεζόν αν βγει πάλι την ίδια εποχή του χρόνου ή νωρίτερα; Έχουν αναφέρει τίποτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Vangelis_D9 είπε

Κάποιοι δεν έχετε δει το Firefly που είναι η επιτομή του procedural ... Να μην πιάσουμε και όλες τις σειρές Star Trek...

ειμαι browncoat οσο ο οποιοδηποτε :P ... το firefly μεσα απο τα επεισοδια του, ελεγε τις ιστοριες των χαρακτηρων του...μαθαινες πραγματα για αυτους, ποιοι ειναι, τι εκαναν....προχωρουσαν το main story της river καπου καπου... Στο mandalorian δε γινεται αυτο....ασε που οι ιστοριες ηταν πολυ πιο ενδιαφερουσες....

Επεξ/σία από xavier
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/12/2019 στις 8:28 ΜΜ, GhostRiderLSOV είπε

Εγώ γέλαγα με το να βλέπω

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

τον Filoni πιλότο σε X-Wing.:P

Edit: Καλό επεισόδιο στο ότι είδαμε μια φορά τον Mando να τα βγάζει πέρα καλά μόνος του όταν σκούρυναν τα πράγματα.

Επίσης είναι Master στο να σκοτώνει με πόρτες τελικά. :P Edit: Wait, επειδή κάπου έκανα skip, δεν πρόσεξα ότι δεν τον σκότωσε τελικά. Anyways, dangerous κοντά σε πόρτες. :P 

Spoiler

Σου ξεφυγε και κατι ακομα 😛Ο new Republic soldier ηταν ο voice actor του Anakin στο Clone Wars. K oι αλλοι 2 πιλοτοι ηταν directors 

Τελειο επεισοδιο, δε χορταινω με τιποτα το soundtrack. 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Σου ξεφυγε και κατι ακομα 😛Ο new Republic soldier ηταν ο voice actor του Anakin στο Clone Wars. K oι αλλοι 2 πιλοτοι ηταν directors 

Τελειο επεισοδιο, δε χορταινω με τιποτα το soundtrack. 

 

Για τους άλλους 2 το διάβασα, αλλά κλάιν. I only know Filoni. :P

Για τον VA του Anakin δεν το ήξερα.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένοντας τη νέα ταινία, είπα να μπω λίγο κι εγώ στο κλίμα και να δω τη σειρά, έχοντας ψυχανεμιστεί καλά σχόλια.

Έχω μείνει έκπληκτος. Πραγματικά δεν το περίμενα αυτό που είδα.

Τα πρώτα τρία χλιαρά επεισόδια, που με έκαναν να σκεφτώ αν θέλω να συνεχίσω, ακολούθησαν τρία ακόμη χειρότερα, που με έπεισαν πέραν κάθε αμφιβολίας.

Σίγουρα δεν είναι για μένα.

Ωραίο κλίμα και φωτογραφία, ωραίο το σκηνικό και ο κόσμος της σειράς σαν αίσθηση, αλλά οι χαρακτήρες μου είναι αδιάφοροι και χιλιοειπωμένοι, οι επιλογές τους μου φαίνονται αστείες/γελοίες/κλισέ (μέσος όρος 3-4 roll eyes σε κάθε επεισόδιο είναι πάρα πολλά), η εξέλιξη της υπόθεσης είναι με ρυθμό χελώνας (έχουμε καταλάβει 20 λεπτά νωρίτερα τι θα ακολουθήσει και περιμένουμε συνεχώς πότε θα πάει εκεί που ξέρουμε), το action κομμάτι δε με ενδιαφέρει ποτέ αν δεν υπάρχει συσχέτιση με τους χαρακτήρες (αν και ακόμη και χωρίς αυτό, πολλές κλισεδιές και σε αυτό το κομμάτι), κάποιες σχέσεις χαρακτήρων δημιουργούνται από το πουθενά χωρίς λόγο και αιτία, απλά γιατί οι χαρακτήρες κοιτιούνται έντονα (σχολή Twilight), η μουσική είναι λες και κάποιος έβαλε στο random ατμόσφαιρες (τελειώνει η σκηνή της δράσης και ακούς στις στιγμές ηρεμίας μουσική με ένταση, λες και πρόκειται να γίνει κάτι, και μετά κόβει σε άλλη σκηνή) και μάλιστα συχνά από διαφορετικά είδη ταινιών (στην αρχή σκέφτηκα μπορεί και να έχει ενδιαφέρον, αλλά τελικά δεν μου έβγαλε κάτι πέρα από τυχαιότητα), αρκετές ερμηνείες είναι παλιάς κοπής, πολύ καρτουνίστικες, παρόλο που υπάρχουν και αξιόλογες ερμηνείες, τα wink wink στους φανς και οι αναφορές στην αρχή με ψιλοδιασκέδαζαν, αλλά μετά από λίγο κατάντησαν τρομερά ενοχλητικά, σε σημείο να μου τη βαράνε ακόμη και όταν ερχόντουσαν με φυσικό τρόπο...

Γενικά τα λίγα θετικά δε με πείθουν να τη συνεχίσω, αν δεν γυρίσει ο κόσμος ανάποδα με τα υπόλοιπα επεισόδια.

Καλή συνέχεια. Over and out από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 hours ago, Manuel said:

Τα πρώτα τρία χλιαρά επεισόδια, που με έκαναν να σκεφτώ αν θέλω να συνεχίσω, ακολούθησαν τρία ακόμη χειρότερα, που με έπεισαν πέραν κάθε αμφιβολίας.

Για τη συγκεκριμένη σειρά ήταν μεγάλο ατού που η Disney δεν ακολούθησε το μοντέλο του Netflix. Κι εγώ πιστεύω αν τα έβλεπα όλα μαζί θα ξενέρωνα (που και πάλι ξενέρωσα αλλά δεν έπαθα OD). Βόλεψε η εβδομαδιαία πρέζα από SW και να ξέρεις ότι στο όγδοο επισόδειο είναι που καλυτερεύει χαρακτηριστικά η σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Κάθε επεισόδιο και σε χαμηλότερη ποιότητα το βρίσκουμε!

Τι φάση; Σε 720p το είδα χθες!

-------------------------------------------------------

Cliffhanger για το season finale που ίσως οδηγήσει σε νέο cliffhanger για την επόμενη σαιζόν.

Ανυπομονώ για το επεισόδιο του Waititi!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Τι φάση; Σε 720p το είδα χθες!

-------------------------------------------------------

Cliffhanger για το season finale που ίσως οδηγήσει σε νέο cliffhanger για την επόμενη σαιζόν.

Ανυπομονώ για το επεισόδιο του Waititi!

Εντάξει, απλά άργησαν αρκετά να ανέβουν τα "καλά" (απόγευμα πήγε).

Στα του επεισοδίου, από τις κορυφαίες συρραφές κλισέ των τελευταίων ετών...τίποτε παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...