Προς το περιεχόμενο

The Mandalorian (Disney+ Star Wars Series 2019)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
6 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Υπάρχουν φήμες ότι θα εξηγηθεί η επιστροφή (9) του palpatine στη 2η σεζόν. 

Oh boy, σαν το Force Healing, ας αφήσουν να προσπαθούν να εξηγήσουν την καταστροφή και ας κάνουν κάτι "δικό τους".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Oh boy, σαν το Force Healing, ας αφήσουν να προσπαθούν να εξηγήσουν την καταστροφή και ας κάνουν κάτι "δικό τους".

Χρειάζεται εξήγηση το Force Healing;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Λίγο thicc for Sabine, αλλά why not? ^_^ 

99% ειναι η Sabine απο το μαλλι κ μονο 😛, ο αγαπημενος μου χαρακτηρας σε live action 😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 minutes ago, Manuel said:

Χρειάζεται εξήγηση το Force Healing;

Προφανώς εννοεί ότι χρειάζεται εξήγηση γιατί δεν το είχαν χρησιμοποιήσει παλιότερα φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτάσει πια στο σημείο να μισώ Marvel,Disney,Star Wars με όλο αυτό το αδιανόητο άρμεγμα που γίνεται πάνω τους. Δεν πήγα να δω το τελευταίο Star Wars, δεν έχω δει αυτό το Solo-πως-το-λένε, και όταν είδα το trailer του The Mandalorian είπα "ωχ, πόσο ακόμη θα αρμέξουν την νεκρή αγελάδα"; Μετά είδα ότι στη σειρά εμφανίζεται και κάποιο "Baby Yoda", ξέρασα και το ξέχασα.

Η κόρη μου με έπρηξε να το δούμε, αρνήθηκα. Και όταν άκουσα και από έναν φίλο που εμπιστεύομαι ότι δεν είναι αυτό που νομίζω, είπα να κάνω ένα κουράγιο και να του ρίξω τώρα μια ματιά.  

Μερικές ημέρες μετά και έχω αγοράσει τα περισσότερα από τα Funko Pop!, αφίσες στα δωμάτια των παιδιών, ringtone to main theme, wallpaper στο PC τον Mandalorian να κρατάει αγκαλιά το Παιδί και σκέφτομαι σοβαρά να παραγγείλω το The Child animatronic. Ξέρω, ξέρω, με χειραγωγούν απόλυτα, αλλά δεν με νοιάζει. Τι μυαλά δουλεύουν σε κάτι τέτοιες παραγωγές!..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Μερικές ημέρες μετά και έχω αγοράσει τα περισσότερα από τα Funko Pop!, αφίσες στα δωμάτια των παιδιών, ringtone to main theme, wallpaper στο PC τον Mandalorian να κρατάει αγκαλιά το Παιδί και σκέφτομαι σοβαρά να παραγγείλω το The Child animatronic. Ξέρω, ξέρω, με χειραγωγούν απόλυτα, αλλά δεν με νοιάζει. Τι μυαλά δουλεύουν σε κάτι τέτοιες παραγωγές!..

This is the way!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορεί, όλο και κάπου θα σε πιάσει η σειρά. Θα πιάσει τους (κολλημένους) οπαδούς του Star Wars μόνο και μόνο επειδή είναι στο SW σύμπαν, θα πιάσει τους οπαδούς της περιπέτειας, θα πιάσει όλους όσους δουν έστω και μια φορά το Παιδί (αρνούμαι να το πω baby Yoda), θα πιάσει τους γονείς για την σχέση Mandalorian-Child, θα τους πιάσει όλους. Σκοτεινό και ανάλαφρο ταυτόχρονα, ώρες-ώρες πραγματικά αστείο (ο διάλογος των Storm Troopers πολύ καλός), γνωστοί ηθοποιοί (αυτός ο Weathers δεν γερνάει ποτέ;;;;;), συγκίνηση, δεν λείπουν και πολλά. Α, είμαι κάπως μεγάλος πια και έχω δει αρκετές ταινίες/σειρές, αλλά για πρώτη φορά ψιλοπίστεψα ότι ο πρωταγωνιστής θα πεθάνει. Παράλογο ίσως, αλλά το πίστεψα γιατί

Spoiler

 έφαγα παπά εκεί που είπαν ότι "Mandalorian is a creed". Πίστεψα ότι ο Mando θα πεθάνει και τον ρόλο προστασίας του Παιδιού στην επόμενη σαιζόν θα τον αναλάβει-ίσως- η Cara.

Για τα επεισόδια-"Fillers" μην γκρινιάζετε οι νέοι. Μάλλον δεν έχετε δει "Kung Fu", "The incredible Hulk" και "Battlestar Galactica", αυτό το είδος σειράς συνηθιζόταν,  ο ήρωας να έχει μία αναζήτηση, στο δρόμο του να έχει διάφορες αυτοτελείς περιπέτειες και να μας πετάει κάθε τρία-τέσσερα επεισόδια και μία εξέλιξη στην πλοκής της βασικής ιστορίας.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...