Προς το περιεχόμενο

The Mandalorian (Disney+ Star Wars Series 2019)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει Star Wars feel, αλλά σαν επεισόδιο μου φάνηκε μέτριο και σύντομο. Τα εφέ ήταν ok για τηλεοπτική παραγωγή.

 

Τον Favreau γενικά τον πάω και τον εμπιστεύομαι οπότε θεωρώ πως και το story/σενάριο θα βελτιωθούν στα επόμενα επεισόδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρονολογικά ανάμεσα σε ποια επεισόδια των ταινιών τοποθετείται η σειρά;

Edit:

Μόλις τελείωσα το πρώτο επεισόδιο.

Γ@μησε! 

ΑΥΤΟ είναι Star Wars

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το είδα, πάρα πολύ καλό, ανυπομονώ για τα υπόλοιπα.

Εγώ προσωπικά περίμενα πολλά χρόνια ως φαν του σύμπαντος STAR WARS να δω μια σειρά που να βασίζεται σε αυτό, τα κινούμενα σχέδια τύπου Clone Wars δεν με τραβούσαν, και όσο και να προσπάθησα να τα δω δεν μπορούσα.

Μακάρι να βγουν και άλλοι χαρακτήρες από το σύμπαν με τη δική τους σειρά, έχει πολύ ψωμί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, MadPax είπε

Εγώ προσωπικά περίμενα πολλά χρόνια ως φαν του σύμπαντος STAR WARS να δω μια σειρά που να βασίζεται σε αυτό

Αυτό ακριβώς ρε φίλε. Θυμάμαι μόλις είχα απολυθεί από στρατό, στην άδεια απολύσεως είχα δει μονοκοπανια όλα τα SW και ήμουν φουλ hyped για το 7. Μου φάνηκε έτσι κ έτσι σαν συνέχεια, ήρθε έπειτα και το τραγικό 8, ( εκτός της τελευταίας σκηνής η οποία ήταν καλή ιδέα + η "μονομαχία" ) με έκανε να χάσω κάθε ελπίδα για το μέλλον του σύμπαντος SW. ( με εξαίρεση το Rogue One )

Αν και είχα δει από μικρός όλα τα επεισόδια, τα ξαναείδα μεγάλος με πιο προσοχή. ( Με είχαν πάρει οι γονείς μου στα πρώτα 2 - prequels ) και τα άλλα από την τηλεόραση.

Αναζωπυρώθηκε η star wars αίσθηση που τα 7, 8 δεν έπιασαν ούτε στο ελάχιστο θαρρώ.

Ελπίζω να διατηρήσει αυτή την πορεία καθόλη την διάρκεια της σεζόν 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Αν και τα είχα δει από μικρός, τα ξαναείδα μεγάλος με πιο προσοχή. ( Με είχαν πάρει οι γονείς μου στα πρώτα 2 - prequels ).

Είχα δει το πρώτο, πριν ονομαστεί A New Hope και το κάνει σαν τα μούτρα του ο Λούκας, σε Β' προβολή τα χριστούγεννα του 1978 στο Αελλώ στα Πατήσια σε Quadrophonic Stereo. Από τις εμπειρίες που αποτυπώνονται σε ένα δεκάχρονο παιδί για μια ζωή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, MadPax είπε

Είχα δει το πρώτο, πριν ονομαστεί A New Hope και το κάνει σαν τα μούτρα του ο Λούκας,

Τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Αυτό ακριβώς ρε φίλε. Θυμάμαι μόλις είχα απολυθεί από στρατό, στην άδεια απολύσεως είχα δει μονοκοπανια όλα τα SW και ήμουν φουλ hyped για το 7. Μου φάνηκε έτσι κ έτσι σαν συνέχεια, και το τραγικό 8, εκτός της τελευταίας σκηνής με έκανε να χάσω κάθε ελπίδα για το μέλλον του σύμπαντος SW.

Αν και είχα δει από μικρός όλα τα επεισόδια, τα ξαναείδα μεγάλος με πιο προσοχή. ( Με είχαν πάρει οι γονείς μου στα πρώτα 2 - prequels ) και τα άλλα από την τηλεόραση.

Αναζωπυρώθηκε η star wars αίσθηση που τα 7, 8 δεν έπιασαν ούτε στο ελάχιστο για μένα.

Ελπίζω να διατηρήσει αυτή την πορεία καθόλη την διάρκεια της σεζόν 

επισης και εγω αγαπουσα παρα πολυ την αρχικη τριλογια, μου αρεσε πολυ και η 2η τριλογια, τα 2 επεισοδια της 3ης δεν μου αρεσαν καθολου και με εκνευρισαν παρα πολυ...Το rogue one και το solo μου καθησαν καπως καλυτερα...

Το 1ο επ της σειρας ηταν καλουτσικο, αλλα θελω να δω περισσοτερα απο τη σειρα για ασφαλη συμπερασματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gbras είπε

Τι εννοεις?

Αυτό που λέω ακριβώς, όπως ο 7nisiotis είχε εμπειρία από την "prequel: τριλογία ως παιδί μετά το 1999, έτσι κι εγώ έχω την εμπειρία σαν πιτσιρίκος από το πρώτο φίλμ που είδα το 1978, τότε λεγόταν απλά STAR WARS, αργότερα ο Τζώρτζης ο Λούκας το ονόμασε STAR WARS A NEW HOPE με όλες τις αλλαγές σε σκηνές που πρόσθεσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...