Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, 2MikronS είπε

Και καλα σου κανανε αν ειχες τετοιο υφος.

  Δυστυχώς με τον γραπτό λόγο δεν μπορώ να σου δείξω τι ύφος είχα. Αλλά είναι πολυ χειρότερο από όσο φαντάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update: η παραγγελια απο 24/12 για αμεσα διαθεσιμα προιοντα εφτασε 3/1 και αυτη απο 31/12 παλι αμεσα διαθεσιμα φτανει σημερα 8/1. Αφορα 2 διαφορετικες επαρχιακες πολεις, με εντελως διαφορετικα προιοντα (οι παραγγελιες εγιναν 9 το πρωι). Ποσο βγαινει στην 1η? 6 εργασιμες μερες μετα? Και στη 2η 4 εργασιμες μετα? Προσωπικα μου φαινεται περιεργο, γιατι οπως ξαναειπα σε παλιοτερες παραγγελιες, παντα την επομενη ερχοντουσαν. Και οι 2 παραγγελιες ειχαν κολλησει στη "συγκεντρωση προιοντων", οποτε ειτε εχουν θεμα με διαθεσιμοτητες, ειτε δεν ανανεωνουν το σαιτ τους για τις διαθεσιμοτητες, ειτε τα προιοντα ειναι αμεσα διαθεσιμα και αργουν οι ιδιοι (?).

disclaimer: ξαναλεω, δεν κραζω καποιον, εννοειται θα συνεχιζω να παραγγελνω απο κει μελλοντικα οτι με συμφερει, απλα βλεποντας και αλλους να συμφωνουν, πιστευω ο κοσμος πρεπει να χει στο νου του, οτι μπορει να μην παραλαβει την επομενη (οπως παλιοτερα) και να κανει τα κουμαντα του αν χρειαζεται κατι αμεσα.

Επεξ/σία από sexymwro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sexymwro7 η καλύτερη λύση όταν καίγεσαι για κάτι να παίρνεις τηλέφωνο τα καταστήματα που το έχουν άμεσα διαθέσιμο σίγουρα και να πληρώσεις με κάρτα ώστε έτσι έχουν και κίνητρο να σε εξυπηρετήσουν γρήγορα, ξέρεις πόσοι παρήγγειλαν από το πλαίσιο κάρτες γραφικών που βγήκαν σε προσφορά και δεν πήγαν να τις πάρουν ποτέ? Πάρα πολλά άτομα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μετα τα χτεσινα μετρα της κυβερνησης για το κλεισιμο εμπορικων καταστηματων λογω κορονοϊου,
το ερωτημα ειναι τι γινεται με το eshop.
Εμπορικο μεν, αλλα δεν συνωστιζεται και κοσμος, και ουσιαστικα ειναι pick up points τα eshop stores.
Σημερα που τηλεφωνησα, μου ειπαν οτι λειτουργουν κανονικα, απ'οσο γνωριζουν, για σημερα και αυριο.
Τελικα, θα παραμεινουν ανοικτα, ή επηρεαζονται απο το κλεισιμο των 'εμπορικων καταστηματων';

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος μου ειπε οτι ειναι?/θεωρουνται; ως logistics. Αν ειναι ετσι, μπορει και να ειναι ανοικτα. Ουσιαστικα δεν διαφερουν απο τα καταστηματακια των courier...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους χαιρομαι παντους, τους τύπους στο eshop.

- Εδω και χρόνια, βουιζε ο τοπος περι της πτωχευσης, καποιοι ντε και καλα τους ηθελαν να κλεινουν....σε πεισμα αρκετων, δεν εκλεισαν! Ακμαιοι οπως παντα!

- Ολες οι κομπιουτεραδικες επιχειρησεις και ηλεκτρονικων εχουν κλεισει και δουλευουν μονο με ταχυδρομικες αποστολες, ενω αυτοι κρατουν το δικτυο τους ανοικτο, γιατι ειναι δηλωμενοι ως logistics/courier αν καταλαβα καλα! Μπροστα απο την εποχη τους! Ολοι 'κλειστοι', αυτοι ορθανοιχτοι!

- Και φυσικα εχουν 'πιασει' και πανε τρομερα, σε ολη την ελληνικη επαρχια, οταν οι λοιποι .... ασχολουνται μονο με 3-5 μεγαλα αστικα κεντρα....ας προσεχαν....Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα...

The empire strikes back!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το eshop. Πέρα του ότι στην επαρχία που μένω οι τιμές στα τοπικά καταστήματα είναι αστείες, 2 φορές που χρησιμοποίησα την εγγύηση για 2 προϊόντα δεν είχα κανένα παράπονο. Άμεση δωρεάν αντικατάσταση στο ένα προϊόν (1 χρόνος χρήσης) και πίστωση του ποσού στο δεύτερο προϊόν όπου και αγόρασα κάτι άλλο. Μάλιστα στην δεύτερη περίπτωση χάλασε η συσκευή στους 23 μήνες χρήσης. Μπαίνω στην ιστοσελίδα και βλέπω ότι είχε ένα χρόνο μόνο εγγύηση και έγραψα αρνητική κριτική για το συγκεκριμένο προϊόν και σε μια ώρα με πείραν τηλέφωνο! να μου πουν να το πάω στο κατάστημα με την απόδειξη και ότι στο site έχουν γράψει λάθος ότι έχει 1 χρόνο εγγύηση. Πουθενά δεν έχω δει τέτοια αντιμετώπιση και από τότε οποιαδήποτε αγορά ηλεκτρικών και ηλεκτρονικων συσκευών την ψάχνω πρώτα στο eshop. Έχουν πολλές προσφορές στα email αλλά και στα crazy Sundays και με τα δωρεάν μεταφορικά που έχουν αν πας για παραλαβή στο κατάστημα δεν έχει ανταγωνισμό. Πολύ καλές τιμές και σε oem αλλά και σε branded προϊόντα. Αν το προϊόν είναι άμεσα διαθέσιμο σε 2 εργάσιμες το έχω στην πόλη μου. 

Επεξ/σία από likos_de
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δουλεύω στο e-shop σαν διανομέας αλλά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Έχει πολύ φόρτο εργασίας και λίγα άτομα ,με αποτέλεσμα να μην προλαβαινουμε να παραδώσουμε τα δέματα. Η πιο καλή λύση είναι παραλαβή από το μαγαζί. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, cnikosc είπε

Δουλεύω στο e-shop σαν διανομέας αλλά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Έχει πολύ φόρτο εργασίας και λίγα άτομα ,με αποτέλεσμα να μην προλαβαινουμε να παραδώσουμε τα δέματα. Η πιο καλή λύση είναι παραλαβή από το μαγαζί. 

Εγω παντα, ολα τα χρονια, παω και παραλαμβανω ο ιδιος απο το μαγαζι.

Βεβαια, αν τυχον αγορασω ποτε απο το eshop 'λευκη συσκευη', ε εκει θα θελησω να μου την φερουν σπιτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...