Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο παραγγελίες σε άμεσα διαθέσιμα προϊόντα από 26/3.....δεν έχω λάβει ακόμη ειδοποίηση  κι έχω δηλώσει παραλαβή από κατάστημα μιας κι είναι κοντά μου.

Πολύ μεγάλη καθυστέρηση αλλά κάνω υπομονή διότι αντιλαμβάνομαι τον φόρτο κ την κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ τα ίδια παιδιά. Έχω παραγγείλει 5 προϊόντα. Τα 3 ήταν άμεσα διαθέσιμα. Το 4ο και το 5ο έλεγαν σε 2-3 εργάσιμες αλλά μόνο το ένα από τα δύο έχει εμφανιστεί διαθέσιμο. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι τους καθυστερούν οι προμηθευτές. Και επίσης μου είπαν ότι όλες οι παραγγελίες ακόμα και άμεσα διαθέσιμα να είναι τα προϊόντα θέλουν τρεις με τέσσερις μέρες για να ετοιμαστούν και να φύγουν από Αθήνα για επαρχία (όπου μένω εγώ). Ποτέ δεν είχα θέμα με τις παραγγελίες από το μαγαζί. Τώρα βέβαια τους καταλαβαίνω. Ελπίζω να μην αργήσουν παραπάνω μέρες.

IMG_20200408_032231.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση με το μαγαζί υπάρχει εδώ και καιρό. Από πριν την Black friday θυμάμαι έκαναν τα ίδια, μπορεί ακόμα πιο πριν. Δεν φταίει η καραντίνα. Προφανώς έχουν οικονομικά προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να επικοινωνήσω από χθες μαζί τους κι η αναμονή στο τηλ είναι αδιανόητη..

Για να μην ανοίξω νέο θέμα αν μπορεί κάποιος που γνωρίζει καλύτερα από μένα να με βοηθήσει,  θέλει ο ανηψιός μου να του πάρω το mi band 4. Στο site τους δεν γράφει ποια version είναι.

Θα είναι η international άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lnk Hlk είπε

Προσπαθώ να επικοινωνήσω από χθες μαζί τους κι η αναμονή στο τηλ είναι αδιανόητη..

Για να μην ανοίξω νέο θέμα αν μπορεί κάποιος που γνωρίζει καλύτερα από μένα να με βοηθήσει,  θέλει ο ανηψιός μου να του πάρω το mi band 4. Στο site τους δεν γράφει ποια version είναι.

Θα είναι η international άραγε;

Εκτός θέματος αλλά αν θες να είσαι σίγουρος η You το έχει μόνο 3 ευρώ παραπάνω και είναι ο επίσημος εισαγωγέας της Xiaomi οπότε θα μπορούσες να το πάρεις και από εκεί αν θες να είσαι σίγουρος. Αν και θα ήταν πολύ μεγάλο fail να φέρει την κινέζικη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στο You θα έχω κ χρέωση μεταφορικών μιας κ στην πόλη μου δεν υπάρχει κατάστημα. Ενώ eshop έχω δυνατότητα παραλαβής από κατάστημα.

Συγνώμη για το of topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Lnk Hlk είπε

Δυστυχώς στο You θα έχω κ χρέωση μεταφορικών μιας κ στην πόλη μου δεν υπάρχει κατάστημα. Ενώ eshop έχω δυνατότητα παραλαβής από κατάστημα.

Συγνώμη για το of topic.

To eshop εχει 'πιασει' ολη μα ολη την ελληνικη επαρχια...πίνουν όλοι νερό στο όνομά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία σχετικά με τα έξοδα αποστολής απ'το eShop. Μου έστειλαν μήνυμα οτι τα έξοδα αποστολής για έρθει στην πόλη μου είναι 5.50€ αλλά για να έρθει στο σπίτι μου 11€. Έχω κάνει  παραγγελίες αρκετές φορές για την ίδια περιοχή και η χρέωση ήταν 5.50.  Αύξηση λίγο της κατάστασης κορονοϊου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, joker80 είπε

Έχω μια απορία σχετικά με τα έξοδα αποστολής απ'το eShop. Μου έστειλαν μήνυμα οτι τα έξοδα αποστολής για έρθει στην πόλη μου είναι 5.50€ αλλά για να έρθει στο σπίτι μου 11€. Έχω κάνει  παραγγελίες αρκετές φορές για την ίδια περιοχή και η χρέωση ήταν 5.50.  Αύξηση λίγο της κατάστασης κορονοϊου;

Κάνε καταγγελία στη γενική γραμματεία προστασίας καταναλωτή, με κοινοποίηση σε ΣτΚ και ΕΕΤΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω κι εγώ πρόβλημα κι αρχίζω να εκνευρίζομαι (λαθος laptop) και περιμένω από Τρίτη να αποφασίσουν τι θα γίνει..Που να απευθυνθώ? Συνήγορο του Πολίτη ή στη Γενική Γραμματεία του Καταναλωτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2020 στις 10:26 ΜΜ, mindreader είπε

To eshop εχει 'πιασει' ολη μα ολη την ελληνικη επαρχια...πίνουν όλοι νερό στο όνομά του...

Όταν οι άλλοι χρεώνουν 5-10 ευρώ μεταφορικά ακόμα και για μια οδοντογλυφίδα…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Κάνε καταγγελία στη γενική γραμματεία προστασίας καταναλωτή, με κοινοποίηση σε ΣτΚ και ΕΕΤΤ.

Προς το παρόν έκανα ακύρωση της παραγγελίας και περιμένω απάντηση...αν απαντήσουν ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, joker80 είπε

Έχω μια απορία σχετικά με τα έξοδα αποστολής απ'το eShop. Μου έστειλαν μήνυμα οτι τα έξοδα αποστολής για έρθει στην πόλη μου είναι 5.50€ αλλά για να έρθει στο σπίτι μου 11€. Έχω κάνει  παραγγελίες αρκετές φορές για την ίδια περιοχή και η χρέωση ήταν 5.50.  Αύξηση λίγο της κατάστασης κορονοϊου;

Έχω καιρό να παραγγείλω αλλά θυμάμαι απο τις προηγούμενες φορές πως πάντα χρέωναν παραπάνω το delivery στο σπίτι γι αυτό και πήγαινα πάντα να τα παραλάβω απο το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, _filippos_ είπε

Έχω καιρό να παραγγείλω αλλά θυμάμαι απο τις προηγούμενες φορές πως πάντα χρέωναν παραπάνω το delivery στο σπίτι γι αυτό και πήγαινα πάντα να τα παραλάβω απο το κατάστημα.

Κρίμα πάντως που κοπανάνε όπου βρουν γιατί σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από το κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5€ βενζίνη δεν θέλει το αμάξι μου για να πάω στο eshop να πάρω την παραγγελία μου και θα τα δώσω σε αυτούς να μου το φέρουν σπίτι? 😆

Το eshop στην επαρχεία έχει σώσει κόσμο. Όταν από κατάστημα του skroutz θέλει 5-10€ μεταφορικά στο eshop το γλυτώνεις και δεν είναι καθόλου μικρό ποσό αν το προσθέσεις σε κάθε παραγγελία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...