Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, thant είπε

Για να μην καθυστερήσει η παραγγελία σου, μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο και να ζητήσεις να σου στείλουν τα διαθέσιμα προϊόντα. Το μη διαθέσιμο είτε το ακυρώνεις είτε το περιμένεις .

Μου είχε τύχει παλιότερα (μπορεί και από λάθος δικό μου) να μην έχει άμεσα διαθέσιμο ένα προϊόν. Έκανα αυτό που σου προτείνω παραπάνω.

Βασικά σκέφτηκα ακριβώς αυτό, δηλαδή να σπάσω την παραγγελία σε 2 κομμάτια, μία παραγγελία με τα άμεσα διαθέσιμα κομμάτια για να έρθει σύντομα και μια παραγγελία με τα μη-διαθέσιμα κομμάτια, μήπως και τουλάχιστον έχω στα χέρια μου λίγο σύντομα τα διαθέσιμα κομμάτια, και μάλιστα τους το πρότεινα και στο email που τους έστειλα (μέχρι αυτή τη στιγμή που γράφω το μήνυμα δεν έχω λάβει απάντηση). Το θέμα είναι όμως ότι έχω πληρώσει με κάρτα και δεν ξέρω τι παίζει σε αυτή τη περίπτωση, δηλαδή λογιστικά φαίνεται σαν να έγινε μία πληρωμή, ίσως πρέπει να κοπεί μία απόδειξη για φορολογικούς λόγους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, gokuthelegend είπε

Βασικά σκέφτηκα ακριβώς αυτό, δηλαδή να σπάσω την παραγγελία σε 2 κομμάτια, μία παραγγελία με τα άμεσα διαθέσιμα κομμάτια για να έρθει σύντομα και μια παραγγελία με τα μη-διαθέσιμα κομμάτια, μήπως και τουλάχιστον έχω στα χέρια μου λίγο σύντομα τα διαθέσιμα κομμάτια, και μάλιστα τους το πρότεινα και στο email που τους έστειλα (μέχρι αυτή τη στιγμή που γράφω το μήνυμα δεν έχω λάβει απάντηση). Το θέμα είναι όμως ότι έχω πληρώσει με κάρτα και δεν ξέρω τι παίζει σε αυτή τη περίπτωση, δηλαδή λογιστικά φαίνεται σαν να έγινε μία πληρωμή, ίσως πρέπει να κοπεί μία απόδειξη για φορολογικούς λόγους. 

Με τα email δουλειά δεν γίνεται αν βιάζεσαι. Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο να λύσεις τις απορίες σου και να δεις τι θα κάνεις από εδώ και πέρα...

Οσο περιμένεις απάντηση καθυστερούν και τα διαθέσιμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/5/2020 στις 6:41 ΜΜ, cnikosc είπε

Φυσικά. Μα ξέρεις πόσα δέματα έρχονται μετά από πολύ καιρό; Αυτό γίνεται γτ δίνουν προτεραιότητα στην Αθήνα. Η e-fresh στέλνει δέματα σχεδόν ακυρομενα . Πρώτα Αθήνα και μετά όλοι οι άλλοι

Πρέπει να είναι όπως τα 'χει πει ο cnikosc. Παρήγγειλα 3 προϊόντα, και τα 3 άμεσα διαθέσιμα, πληρωμένα, για παράδοση στο σπίτι, σε πόλη της επαρχίας που έχει κατάστημα. Έχουν περάσει 4 ολόκληρες εργάσιμες κι ακόμα η «Συγκέντρωση προϊόντων» δεν έχει γίνει. 

 

Κι αν πάρετε τηλέφωνο στη διακίνηση να ρωτήσετε, ένας ευγενέστατος κύριος θα σας πει ότι «εκτός απροόπτου» η παραγγελία σας θα ετοιμαστεί την επόμενη εργάσιμη και θα σας έρθει τη μεθεπόμενη, αλλά δεν μπορεί να το εγγυηθεί κιόλας. Αυτό θα το πει είτε έχουνε περάσει 2 μέρες από την παραγγελία, είτε 4, είτε 10.

 

==============

Ενημέρωση: Τα προϊόντα παραδόθηκαν την 6η εργάσιμη μέρα μετά την παραγγελία.

Επεξ/σία από bongojam
update
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο περίεργο σήμερα στο e-shop. Μένω σε χωριό αλλά υπάρχει κατάστημα e-shop point σε μια διπλανή πόλη και συνήθως εξυπηρετούμαι από το συγκεκριμένο κατάστημα. Παρότι η διπλανή πόλη είναι αρκετά κοντά, αυτή τη περίοδο δεν αδειάζω καθόλου, και δεν έχω καθόλου χρόνο για να περάσω από το κατάστημα. Αποφάσισα να παραγγείλω κάτι, και για το λόγο που προανέφερα, αποφάσισα να επιλέξω να μου στείλουν την παραγγελία με κούριερ, προκειμένου να μου τη φέρουν απευθείας στο σπίτι μου, πληρώνοντας το έξτρα κόστος. Παρόλα αυτά, χωρίς καμιά ειδοποίηση, διαπιστώνω σήμερα ότι η παραγγελία μου προωθείται στο κατάστημα της κοντινής πόλης, που σημαίνει ότι θα πρέπει να αφήσω την δουλειά μου για να πάω να το πάρω. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι τέτοιο; Τον τελευταίο καιρό κάνει κάτι κουλά το e-shop.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Άλλο περίεργο σήμερα στο e-shop. Μένω σε χωριό αλλά υπάρχει κατάστημα e-shop point σε μια διπλανή πόλη και συνήθως εξυπηρετούμαι από το συγκεκριμένο κατάστημα. Παρότι η διπλανή πόλη είναι αρκετά κοντά, αυτή τη περίοδο δεν αδειάζω καθόλου, και δεν έχω καθόλου χρόνο για να περάσω από το κατάστημα. Αποφάσισα να παραγγείλω κάτι, και για το λόγο που προανέφερα, αποφάσισα να επιλέξω να μου στείλουν την παραγγελία με κούριερ, προκειμένου να μου τη φέρουν απευθείας στο σπίτι μου, πληρώνοντας το έξτρα κόστος. Παρόλα αυτά, χωρίς καμιά ειδοποίηση, διαπιστώνω σήμερα ότι η παραγγελία μου προωθείται στο κατάστημα της κοντινής πόλης, που σημαίνει ότι θα πρέπει να αφήσω την δουλειά μου για να πάω να το πάρω. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι τέτοιο; Τον τελευταίο καιρό κάνει κάτι κουλά το e-shop.

Μάλλον θα σου το φέρουν με δικό τους αυτοκίνητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Μάλλον θα σου το φέρουν με δικό τους αυτοκίνητο. 

Το σκέφτηκα αυτό. Το θέμα είναι ότι επέλεξα αποστολή με κούριερ διότι ο κούριερ περνάει κάθε μέρα από το χωριό καθότι παραδίδει πολλά δέματα ακόμη και άσχετα με το e-shop και θα παραλάμβανα άμεσα τη παραγγελία. Το κακό με το e-shop είναι ότι ενώ έχει δικό του βανάκι, δεν πάει κάθε μέρα σε χωριά, αλλά περιμένουν να μαζευτούν αρκετά δέματα και μετά έρχονται, συνήθως 1 φορά κάθε εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Και πάλι έρχεται το lockdown και φυσικά το E-shop και κάθε eshop αποθήκη δεν είναι έτοιμο για το lockdown .

Παλι θα έχουμε καθυστερήσεις και 800δέματα καθημερνά με λίγα άτομα. Απλα να ξέρετε ότι θα μεγαλώσει ο χρόνος παράδοσης κατά πολύ. Αν μπορείτε προτιμήστε παραλαβή από το κατάστημα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, cnikosc είπε

Και πάλι έρχεται το lockdown και φυσικά το E-shop και κάθε eshop αποθήκη δεν είναι έτοιμο για το lockdown .

Παλι θα έχουμε καθυστερήσεις και 800δέματα καθημερνά με λίγα άτομα. Απλα να ξέρετε ότι θα μεγαλώσει ο χρόνος παράδοσης κατά πολύ. Αν μπορείτε προτιμήστε παραλαβή από το κατάστημα . 

Ναι, ειναι βεβαιο πλεον οτι θα αυξηθουν οι χρονοι παραδοσης.

Και το λεω εγω, που παραλαμβανω παντα απο το καταστημα.... ποτε δεν ζητω να το φερουν σπιτι...αλλα ακομη κι ετσι, θυμαμαι οτι η αποθηκη τους δεν προλαβαινει να διεκπεραιωσει τα δεματα/παραγγελιες. Πχ δεχονται 10.000 παραγγελιες καθημερινα, και η αποθηκη τους προφταινει να ετοιμασει 6.000...

Αλλα με ευχαριστει, οτι τα eshop points θα ειναι ανοιχτα, οταν πολλα αλλα καταστηματα, θα ειναι κλειστα. Ετσι, ενα γνωριμο για μενα μερος, οπου παραγγελνω και παω και παιρνω διαφορα πραγματα, θα παραμεινει ως εχει, ακομη και μες το lockdown.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nk9 είπε

Συγγνώμη, αλλά από που προκύπτει ότι τα e-shop points θα είναι ανοιχτά;;;

 

Ηταν και στο προηγουμενο lockdown. Δεν ειναι δηλωμενα ως καταστηματα λιανικης, χοντρικα να το πω, αλλα ως logistics! Ετσι, ηταν εκτος περιορισμων, δεν περιλαμβανονται σε αυτα που κλεινουν!!!!

Εξυπνοι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ηταν και στο προηγουμενο lockdown. Δεν ειναι δηλωμενα ως καταστηματα λιανικης, χοντρικα να το πω, αλλα ως logistics! Ετσι, ηταν εκτος περιορισμων, δεν περιλαμβανονται σε αυτα που κλεινουν!!!!

Εξυπνοι!!!

Αυτά μπορεί να είναι ανοιχτοί, αλλά οι πελάτες δεν μπορούν να μεταβουν σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Μετάβαση σε εν λειτουργία κατάστημα προμηθειών αγαθών πρώτης ανάγκης (σούπερ μάρκετ, μίνι μάρκετ), όπου δεν είναι δυνατή η αποστολή τους. 

 

Σιγά μην ελέγχουν και σε ποιο μαγαζί πας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε
  • Μετάβαση σε εν λειτουργία κατάστημα προμηθειών αγαθών πρώτης ανάγκης (σούπερ μάρκετ, μίνι μάρκετ), όπου δεν είναι δυνατή η αποστολή τους. 

Σιγά μην ελέγχουν και σε ποιο μαγαζί πας!

Ναι αμέ... Είναι δύσκολο να το ελέγξεις, όταν θα δεις την ουρά έξω από το point;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...