Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Mα αν παραλαμβάνεις δεν υπάρχουν μεταφορικά :P :P :P

Ναι εννοώ ότι σου δίνει αυτή την επιλογή. Από σκρουτζομάγαζα δεν την έχουμε στην επαρχία, αυτό λέω :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, zio10 είπε

Ναι εννοώ ότι σου δίνει αυτή την επιλογή. Από σκρουτζομάγαζα δεν την έχουμε στην επαρχία, αυτό λέω :)

Κατανοητόν :)

Με έμπλεξες λίγο όπως το έγραψες πριν :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψωνίζω χρόνια, αλλά συνήθως αποφεύγω να παίρνω πράγματα μεγάλης αξίας γιατί μου έχει δημιουργηθεί μια ανασφάλεια σχετικά με την προέλευση τους.

Μου έχουν τύχει αρκετές φορές ανοιγμένες συσκευασίες, με αποκορύφωμα κινητό που ενώ φαινόταν σφραγισμένο, η οθόνη είχε δαxτυλίες. Μετά πρόσεξα οτι το κλασσικό αυτοκόλλητο "if the seal is broken.." ήταν καλυμμένο με καινούργιο.

Πάντως με μικροπράγματα δεν είχα ποτέ πρόβλημα, και όταν κάτι το έχουν σε stock συνήθως την επόμενη μέρα της παραγγελίας το έχουν φέρει στο εκάστοτε e-shop point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Και το 95% των crazysundays ειναι:

-Ειτε "εκπτωσεις" με αρχικη τιμη εκτος λογικης (για να φανει η και καλα μεγαλη επι τοις % εκπτωση), που τα βρισκεις στο skroutz αρκετα φθηνοτερα (πχ τα ipads)

-Ειτε ειναι κινεζοπροιοντα της πλακας που στο aliexpress βρισκεις ακριβως τα ιδια με πολυ χαμηλοτερη τιμη, 0 τελωνειο και 0 μεταφορικα (πχ η κουνουποσκοτωστρα-λαμπα ή κατι ζυγαριες)

-Ειτε ειναι προιοντα που δεν ενδιαφερουν σχεδον κανενα target group και δεν ξεστοκαρουν ουτε με αιτηση, γιαυτο και σε καθε crazysundays επι μηνες βλεπεις πολλα προιοντα να ειναι ακριβως τα ιδια (πχ, εγγραψιμα cd,dvd ή dvd/blu ray ταινιες).

Εν ολιγοις σπανια να βρεις ενδιαφερουσα προσφορα...

Αν βαλεις στο παιχνιδι τα κινεζομαγαζα (με οτι αυτο συνεπαγεται) ακυρωνεις και το 99% ολου του skroutz.

Το eshop εχει κατι που δεν το εχει κανενα αλλο καταστημα. Επιστροφη προϊοντος μετα την αγορα χωρις προβλημα και επιστροφη στο 95-99% του ποσου αναλογα ποτε το επιστρεφεις

 

ΥΓ. Τα καλυτερα thread ηταν τα crazy sundays ανα εβδομαδα παλια στο insomnia. Ρωτουσαμε και μαθαιναμε αρκετα. 

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αργουν λιγάκι τελευταία με τις παραδόσεις σε ετοιμοπαράδοτα. Συνήθως για πχ αν έβαζες μια παραγγελία το βράδυ την επόμενη εργάσιμη την επεξεργάζονταν και στην έστελναν το αργότερο την μεθεπομενη.. Επισης αν την έβαζες το πρωί εως τις 12:00 το μεσημεράκι την επόμενη την έστεναν .Τώρα μου έτυχε 2 ημέρες επεξεργασία .. 

Στο θέμα τον e-shop points αυτο που εχει στην Κηφησίας για μένα τουλάχιστον που είμαι με αμάξι είναι πολύ άκυρο. Δεν εχει να παρκάρεις πουθενά ουτε στα γύρω στενά που αν τα πάρεις και λάθος θα βγείς Χαλάνδρι με την δόμηση της περιοχής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Zerg13 said:

Αν βαλεις στο παιχνιδι τα κινεζομαγαζα (με οτι αυτο συνεπαγεται) ακυρωνεις και το 99% ολου του skroutz.

Τα καλυτερα thread ηταν τα crazy sundays ανα εβδομαδα παλια στο insomnia. Ρωτουσαμε και μαθαιναμε αρκετα. 

Παλια στο τεξας ομως.

Τα κινεζομαγαζα ειναι στο παιχνιδι απο τη στιγμη που το eshop (και το καθε eshop) αποφασιζει να γινει μεταπωλητης. Δεν γινεται λοιπον να περιμενει να μασησει ο κοσμος επειδη λεει οτι κανει crazy sundays discount σε ενα προιον που στο aliexpress το βρισκεις μισοτιμης (η και πιο φθηνα ακομα) απο την "crazy sundays" τιμη του eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Παλια στο τεξας ομως.

Τα κινεζομαγαζα ειναι στο παιχνιδι απο τη στιγμη που το eshop (και το καθε eshop) αποφασιζει να γινει μεταπωλητης. Δεν γινεται λοιπον να περιμενει να μασησει ο κοσμος επειδη λεει οτι κανει crazy sundays discount σε ενα προιον που στο aliexpress το βρισκεις μισοτιμης (η και πιο φθηνα ακομα) απο την "crazy sundays" τιμη του eshop.

Που στο ξαναγραφω, με τα κινεζομαγαζα ακυρωνεις ολο το skroutz μαζι. Το eshop δεν θα ακυρωσεις;

που παραλαμβανεις μετα απο μηνα, με κουτσουρεμενη εγγυηση, κινεζικα software/version  κ.α.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αγορασει πραγματα τουλαχιστον 5000 ευρω... καλο καταστημα , αλλα λιγο το απαρχαιωμενο σαιτ (καλα του εκαναν αναβαθμιση αλλα και παλι μετριο ειναι) , τα καταστηματα/κακομοιριες και οι υπαλληλοι με τα μπλουζακια μου το χαλανε λιγο... ειδικα στο ισοπ που παω εχουν υπολογιστες για παραγγελιες και καλα με windows xp (ναι , σοβαρα) οθονη το πολυ 12αρα και γενικα το μαγαζι ειναι σαν χρονοκαψουλα..

ποτε δεν ειχα θεμα με προιον, ολα καινουργια  αλλα το αφτερ σειλς τους δεν το εχω δοκιμασει ακομα και ας μην το δοκιμασω...

η μονη αρνητικη που βαζω ειναι πριν 1 μηνα που ηθελα και παρειγγειλα κινητο χωρις φπα / με τιμολογιο και πηγα τα χαρτια και ηθελαν και σφραγιδα /υπογραφη και ηταν ανενδοτοι και με γυρισαν πισω στην επιχειρηση για μια σφραγιδα οι κρετινοι... αν ηταν ας το γραφανε τουλαχιστον στο σαιτ που να το ηξερα εγω??

το χειροτερο ομως ειναι οτι η τιμη του ήταν +15/20 ευρω παραπανω απο σκρουτζ και θελωντας και καλα "ελληνικης αντιπροσωπειας" iphone επελεξα αυτους, και τελικα παρελαβα Δανεζικα iphone Οπως τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα...

Procceed with caution που λεν και στο χωριο μου, ελπιζω να ξεφυγαν την χρεοκοπια που ακουγονταν καποια χρονια πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, opcorsa είπε

εχω αγορασει πραγματα τουλαχιστον 5000 ευρω... καλο καταστημα , αλλα λιγο το απαρχαιωμενο σαιτ (καλα του εκαναν αναβαθμιση αλλα και παλι μετριο ειναι) , τα καταστηματα/κακομοιριες και οι υπαλληλοι με τα μπλουζακια μου το χαλανε λιγο... ειδικα στο ισοπ που παω εχουν υπολογιστες για παραγγελιες και καλα με windows xp (ναι , σοβαρα) οθονη το πολυ 12αρα και γενικα το μαγαζι ειναι σαν χρονοκαψουλα..

ποτε δεν ειχα θεμα με προιον, ολα καινουργια  αλλα το αφτερ σειλς τους δεν το εχω δοκιμασει ακομα και ας μην το δοκιμασω...

η μονη αρνητικη που βαζω ειναι πριν 1 μηνα που ηθελα και παρειγγειλα κινητο χωρις φπα / με τιμολογιο και πηγα τα χαρτια και ηθελαν και σφραγιδα /υπογραφη και ηταν ανενδοτοι και με γυρισαν πισω στην επιχειρηση για μια σφραγιδα οι κρετινοι... αν ηταν ας το γραφανε τουλαχιστον στο σαιτ που να το ηξερα εγω??

το χειροτερο ομως ειναι οτι η τιμη του ήταν +15/20 ευρω παραπανω απο σκρουτζ και θελωντας και καλα "ελληνικης αντιπροσωπειας" iphone επελεξα αυτους, και τελικα παρελαβα Δανεζικα iphone Οπως τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα...

Procceed with caution που λεν και στο χωριο μου, ελπιζω να ξεφυγαν την χρεοκοπια που ακουγονταν καποια χρονια πριν

Τα iphone ειναι για τους άρχοντες. 

Σεβομαι. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά από τα καταστήματα που σέβομαι. Σταθερή αξία θα έλεγα.Τόσο στο Γαλάτσι όταν ήμουν όσο και τώρα στη Καλλιθέα ότι παραγγέλνω την επόμενη είναι ετοιμοπαράδοτο με δωρεάν παραλαβή από κεντρικά σημεία που βολεύουν.

Κατά καιρούς κάποιες καλές προσφορές πχ είχα τσιμπήσει το microsoft wireless adapter στα 12,90.

Αυτό που δε ξέρω είναι σε τι φάση βρίσκεται η εταιρεία αυτή μετά τη χρεωκοπία που είχε βαρέσει. Εδώ και δε ξέρω γω πόσα χρόνια δεν έχει υπάρξει η παραμικρή ανανέωση στα καταστήματα , στο σάιτ, στην εφαρμογή, στο σήμα κλπ κλπ ... φαίνεται σαν να λειτουργεί κάπως στον αυτόματο , αλλά όχι με τη καλή έννοια. Περισσότερο με την έννοια ότι όπου να ναι θα βαρέσει κανένα κανόνι και γι αυτό δεν ενδιαφέρονται να επενδύσουν ούτε σε 2 λίτρα μπογιά να βάψουν κάνα τοίχο στα καταστήματα.

Το περίεργο είναι πως εδώ και λίγο καιρό ξεκίνησε κάτι κακόγουστες διαφημίσεις στη τηλεόραση με έναν που κάνει σαν βλάκας για τη τιμή σε κάτι προϊόντα Arielli... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια έκανε πολύ καλές προσφορές και είχε πολλές επιλογές. (Είχα αγοράσει 2  lap top Toshiba 17''). Πριν λίγους μήνες που άλλαξα lap top δεν είχε αυτό που ήθελα. Στα κινητά είναι ακριβό. Παω από σκρουτζάδικο στον πειραια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην τρελαθούμε κι όλας ότι τα άλλα skroutz μαγαζά είναι σπαθιά (προφανώς και εκείνα έχουν παραεισαγωγή ή ψωνίζουν από κίνα και απλά περιμένεις ένα  μήνα και δεν ξέρω τι παίζουν και με εγγύηση μετά ) τελευταία είναι της μόδας και αυτές  οι αποθήκες από έναν τυπά που βγάζει το 5% από κάθε προιόν και στο φέρνει μετά από 20 μέρες! και βάλε , νομίζω ωστόσο ότι είναι και ψηλοπαράνομοι όταν δεν έχουν φυσικό χώρο παραλαβής και προπληρώνεις κι όλας.

Καλά για ebay δεν το συζητάω δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο, πολλά χαζοπράγματα στο eshop έχουν 2 χρόνια εγγύηση και έχω κάνει και κάλυψη εγώ προσωπικά . 

Αν έχεις Point κοντά σου είναι μια καλή εναλλακτική όπως είπαν μερικοί για κάποια πράγματα που μπορεί να θες από crazy sundays.

Αν σου βγει κάτι χαλασμένο στην χειρότερη θα σου πιστωθεί όλο το ποσό που έδωσες σε σχέση με άλλο μαγαζί που θα χάσεις τα μεταφορικά για μικρή διαφορά στην τιμή .

Και εγώ μέχρι στιγμή μια χαρά σε ψηλό πράγματα που αγοράζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...