Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/2/2021 στις 9:51 ΠΜ, genoa είπε

Καλησπέρα στο forum.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το eshop.gr και θα ήθελα την συμβουλή σας.

11/2 (Πέμπτη) παραλαμβάνω στο Ηράκλειο ένα κινητό LG που είχα αγοράσει από το eshop.

Το κινητό αγοράστηκε για τη μητέρα μου. Την Κυριακή το βάζω να φορτίσει για να της το δώσω. Το ανοίγω και βγάζει μια μπλε οθόνη που γράφει "factory reset status" (ή κ'απως έτσι) και φυσικά δεν προχωρά για να ανοίξει.

16/2 το πηγαίνω στο eshop Ηρακλείου θεωρώντας δεδομένο ότι θα μου το αντικαταστήσουν ή θα πάρω τα λεφτά μου πίσω. Ο εκεί υπάλληλος (ευγενέστατος) με καθησυχάζει ότι δεν είναι κάτι και θα το φτιάξει ο τεχνικός τους εδώ και ότι επίσης δεν προβλέπεται επιστροφή αλλά κάλυψη από την εγγύηση. Του επισημαίνω ότι η μητέρα μου είναι χωρίς κινητό και ότι το προιόν ΗΡΘΕ ελλαττωματικό, δεν προέκυψε κάποιο πρόβλημα στην πορεία.

24/2 Σήμερα, 8 μέρες αφότου έχω παραδώσει το κινητό, μου στέλνουν sms ότι "θα σταλεί στην αντιπροσωπεία και θα ενημερωθείτε αν καλύπτεται από την εγγύηση"! Πήρα τηλέφωνο να παραπονεθώ και φυσικά δεν απαντά κανείς.

 

Αγόρασα ένα κινητό το οποίο δεν δουλεύει και 2 βδομάδες μετά με ενημερώνουν ότι ΘΑ το στείλουν στην Αθήνα για ΝΑ δουν αν καλύπτεται από την εγγύηση.

Γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω για να λυθεί αυτή η απαράδεκτη κατάσταση;

Να κάνω κατευθείαν καταγγελία; 

έχει DOA 7 ημερών. Θα ζητήσεις αντικάτάσταση με άλλο νέο ίδιο, τίποτα λιγότερο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατά ένα περίεργο λόγο το κατάστημα Σταυρούπολης ρολάρει πολύ καλύτερα (ευγενικο προσωπικου και τζιμάνια παιδιά )από της Αλεξάνδρου σταύρου.
Οσες φορές και να πήγα εξυπηρετήθηκα τσακ μπαμ. Ούτε διανομή ξανα ούτε έξοδα αποστολής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από χθες το βράδυ μέχρι και αυτή τη στιγμή που γράφω αυτό το μήνυμα, η σελίδα του e-shop μου κάνει νούμερα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Προσπαθώ να πλοηγηθώ στα προϊόντα και κάθε λίγο και λιγάκι μου πετάει 500 Internal Server Error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Από χθες το βράδυ μέχρι και αυτή τη στιγμή που γράφω αυτό το μήνυμα, η σελίδα του e-shop μου κάνει νούμερα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Προσπαθώ να πλοηγηθώ στα προϊόντα και κάθε λίγο και λιγάκι μου πετάει 500 Internal Server Error.

Σε μενα αυτη τη στιγμη, φαινεται να παιζει κανονικα.

Μηπως εχεις καποιο αλλο προβλημα με το internet? Δοκιμασε αλλο browser, κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mindreader είπε

Σε μενα αυτη τη στιγμη, φαινεται να παιζει κανονικα.

Μηπως εχεις καποιο αλλο προβλημα με το internet? Δοκιμασε αλλο browser, κλπ

Με την πρώτη μπαίνει, ξεκινάω να περιηγούμαι στην ιστοσελίδα και μετά από μερικά κλικ μου πετάει το error.

Τώρα είμαι σε λινουξ. Έχω δοκιμάσει με Chrome και με Firefox. Επίσης έχω μπει από σταθερή Vodafone με ethernet και από Cosmote 4G (έχω κάνει hotspot το κινητό) με wifi. Τέλος πάντων, θα δω τι θα κάνω.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Από χθες το βράδυ μέχρι και αυτή τη στιγμή που γράφω αυτό το μήνυμα, η σελίδα του e-shop μου κάνει νούμερα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Προσπαθώ να πλοηγηθώ στα προϊόντα και κάθε λίγο και λιγάκι μου πετάει 500 Internal Server Error.

Ναι και σε μενα το εκανε αυτο 2-3 φορες απο  χθες το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Οταν κανεις τηλεφωνικη παραγγελια, υπαρχει τροπος να κανεις αναζητηση της παραγγελιας, ως guest user, στο site του eshop;
Ή εστω ως εγγεγραμμενος χρηστης;
Πχ, μπορω να ζητησω κατα την τηλεφωνικη παραγγελια, καποιο νουμερο σχετικο με την παραγγελια μου,
για να την παρακολουθω online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, mindreader said:

Οταν κανεις τηλεφωνικη παραγγελια, υπαρχει τροπος να κανεις αναζητηση της παραγγελιας, ως guest user, στο site του eshop;
Ή εστω ως εγγεγραμμενος χρηστης;
Πχ, μπορω να ζητησω κατα την τηλεφωνικη παραγγελια, καποιο νουμερο σχετικο με την παραγγελια μου,
για να την παρακολουθω online;

Εσυ κανεις παραγγελια τηλεφωνικα αλλα αυτοι τη συμπληρωνουν στη πλατφορμα τους. Επομενως ζητα τον κωδικο της παραγγελιας για να μπορεις να κανεις tracking.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, DanielRGr είπε

Εσυ κανεις παραγγελια τηλεφωνικα αλλα αυτοι τη συμπληρωνουν στη πλατφορμα τους. Επομενως ζητα τον κωδικο της παραγγελιας για να μπορεις να κανεις tracking.

Α ωραια! Με τον αριθμο μετα, απο που το παρακολουθω; Μηπως πρεπει να κανω εγγραφη ως χρηστης, ή δεν απαιτειται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, mindreader said:

Α ωραια! Με τον αριθμο μετα, απο που το παρακολουθω; Μηπως πρεπει να κανω εγγραφη ως χρηστης, ή δεν απαιτειται;

https://www.e-shop.gr/status

 

Το google βρισκεται στα χερια σου :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Για να προλάβω σχετικά με τα νέα μέτρα, πήγα σήμερα στο eshop και
δεν θεωρείται μέρος που χρειάζεται self test ,rapid κτλ κτλ . Χαρακτηρίζεται σαν take away μαγαζί . 

Οπότε όποιος θέλει να γλυτώσει τα μεταφορικά μπορεί κανονικά από το μαγαζί . 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 8/11/2021 στις 6:08 ΜΜ, petros22evag είπε

Για να προλάβω σχετικά με τα νέα μέτρα, πήγα σήμερα στο eshop και
δεν θεωρείται μέρος που χρειάζεται self test ,rapid κτλ κτλ . Χαρακτηρίζεται σαν take away μαγαζί . 

Οπότε όποιος θέλει να γλυτώσει τα μεταφορικά μπορεί κανονικά από το μαγαζί . 

Εγω που πηγα σημερα στο eshop στο μαρουσι πολυδροσο, θελανε τεστ για να μπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...