Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης απο τα λιγα ισως και μοναδικο καταστήμα που εχουν φουλ πραγμα σε υδροψυξη!'

Και το eworld με ανανεωμενο site.

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο πολλά χρόνια το μόνο που εχω να τους καταλογίσω ειναι οι νοθεία που γίνεται με τις κριτικές.

Ήμουν απο αυτους που λάμβανα σοβαρα υπόψιν μου τις κριτικές πριν αγοράσω κατι. Πλεον κατάλαβα την κοροϊδία οταν προσπάθησα πολλές φορές για μια αρνητικη κριτική ενω οταν την μετατρέπω σε θετική την επόμενη μερα εχει εγκριθεί.

Ο μόνος λόγος για να περάσουν αρνητικη κριτική ειναι το προϊόν να εχει αρκετές θετικές ετσι ώστε να μην πέσει πολυ σε αστέρια. Ολα αυτα αποδεδειγμένα και τεσταρισμένα.

Εχει πέσει πολυ σε ποιότητα ενω συγχρόνως εχει ανέβει σε τιμές. Πλεον αγοράζω πιο σπάνια και ο μόνος λόγος που το κανω (οπως οι περισσότεροι) ειναι τα δωρεάν μεταφορικά.

 

 

Επεξ/σία από thant
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ 13 χρόνια είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αν και δεν έχω αγοράσει τίποτα από κει! :)

Kiddin' Παλιότερα είχε τις καλύτερες τιμές. Πλέον συρρικνώθηκε αρκετά, έκλεισε πολλά σημεία πώλησης και οι προσφορές του δεν είναι και τρομερές. Κρίμα γιατί είχαν αρχίσει εκπληκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e shop  μαλιστα... αναμεικτα συναισθηματα!!! καποτε τα εσκασα χοντρα για 2 λαπτοπ innovator  σαν πρωταρης τρωγοντας το τυρακιοτι το συνθετω μονος μου οπως θελω και επειδη  ειναι κομματι κομματι θα μπορω να αλλαξω μετα απο και ρο κατι χωρις να χρειαστει να το πεταξω ολοκληρο....να μην τα πολυλογω μετα την εγγυηση και τα δυο λαπτοπ χτυπησαν μητρικη και μετα απο ψαξιμο για επισκευη τελικα πηγαν ανακυλωση....μονο οι δισκοι κατηθηκαν! crazysundays εχει καταντησει πανηγυρι μουσικων οργανων και ψευτοκονσολων μουσικης εισχυτων και κατι τετοια.... ελαχιστες πραγματικες ευκαιριες πλεον. χαλασε πολυ το ολο θεμα eshop.gr

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα innovator, νομιζω οτι συμφωνουμε ολοι, οτι μαλλον προκειται για σαβουρες...

 

15 ώρες πριν, thant είπε

Μετα απο πολλά χρόνια το μόνο που εχω να τους καταλογίσω ειναι οι νοθεία που γίνεται με τις κριτικές.

Ήμουν απο αυτους που λάμβανα σοβαρα υπόψιν μου τις κριτικές πριν αγοράσω κατι. Πλεον κατάλαβα την κοροϊδία οταν προσπάθησα πολλές φορές για μια αρνητικη κριτική ενω οταν την μετατρέπω σε θετική την επόμενη μερα εχει εγκριθεί.

Ο μόνος λόγος για να περάσουν αρνητικη κριτική ειναι το προϊόν να εχει αρκετές θετικές ετσι ώστε να μην πέσει πολυ σε αστέρια. Ολα αυτα αποδεδειγμένα και τεσταρισμένα.

Εχει πέσει πολυ σε ποιότητα ενω συγχρόνως εχει ανέβει σε τιμές. Πλεον αγοράζω πιο σπάνια και ο μόνος λόγος που το κανω (οπως οι περισσότεροι) ειναι τα δωρεάν μεταφορικά.

Δεν το ηξερα αυτο. Παντως, σε πολλες κριτικες, βλεπεις να αναφερουν 'θεματακια'. Δεν ξερω αν θα τους εβαζα την ταμπελα 'αρνητικη', αλλα οταν λες πχ οτι στα ταδε ηχειο πεφτει η μπαταρια ευκολα, ή οτι τελειωνουν τα μελανια γρηγορα, κι εγω αυτο το βλεπω, δεν ειναι αρνητικη;

Σημερα ομως, στην εποχη του internet, ολα ειναι πολυ πιο ευκολα και πιο απλα! Σιγα μην κατσω μονο να δω τις κριτικες στο eshop! Χτυπω το προιον στο amazon, us-uk, γιατι συνηθως δεν αγοραζω και εντελως noname προιοντα, και εκει βλεπω τις κριτικες του amazon. Εξαλλου πολλα ειναι κινεζιες, που με λιγο ψαξιμο τις εντοπιζεις οπτικα, εστω και αν επανω εχουν ταμπελα αλλης 'μαρκας΄'. Αν ειναι οκ εκει οι κριτικες, μετα μπορει να ψωνισω στο eshop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2018 στις 12:16 ΠΜ, thant είπε

Μετα απο πολλά χρόνια το μόνο που εχω να τους καταλογίσω ειναι οι νοθεία που γίνεται με τις κριτικές.

Ήμουν απο αυτους που λάμβανα σοβαρα υπόψιν μου τις κριτικές πριν αγοράσω κατι. Πλεον κατάλαβα την κοροϊδία οταν προσπάθησα πολλές φορές για μια αρνητικη κριτική ενω οταν την μετατρέπω σε θετική την επόμενη μερα εχει εγκριθεί.

Ο μόνος λόγος για να περάσουν αρνητικη κριτική ειναι το προϊόν να εχει αρκετές θετικές ετσι ώστε να μην πέσει πολυ σε αστέρια. Ολα αυτα αποδεδειγμένα και τεσταρισμένα.

Εχει πέσει πολυ σε ποιότητα ενω συγχρόνως εχει ανέβει σε τιμές. Πλεον αγοράζω πιο σπάνια και ο μόνος λόγος που το κανω (οπως οι περισσότεροι) ειναι τα δωρεάν μεταφορικά.

σωστο αυτο με τις κριτικες οι αρνητικες δεν περνανε με τιποτα μετρια η θετικη ΜΟΝΟ....απαραδεκτοι σ αυτον τον τομεα

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση για οσους ξερουν, γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι η ερωτηση απευθυνεται σε ολους:
για τις προσφορες των newsletters τι αποψη εχετε;
Δεν ειμαι σιγουρος, οχι για το αν καποιος μπορει να κανει εγγραφη σε newsletter, αλλα για το αν οντως υπαρχει μονο 1 newsletter, και οτι οντως εχει προσφορες.
Εμενα με εγραψαν-ανακαλυψαν απο μονοι τους, λογω ενος site που διατηρω, οποτε ερχεται στο email του site.
Εκει, εχει ενα κωδικο, αν θελησω να παραγγειλω κατι, και ληγει πχ σε 2 βδομαδες. Σαν τιμες, καλες φαινονται.
Αξιζει ομως το ολο σκηνικο;
Τα βγαζουν μηπως και γενικοτερα σε τιμη προσφορας για ολους μετα; Ή οντως ειναι κατι προνομιακο, για οσους παιρνουν τα συγκεκριμενα newsletters? Παντως, μου χει τυχει, αλλη τιμη να δινει στο newsletter, και αλλη αν χτυπησω τον κωδικο προιοντως αυτομομα στο site. Αλλες φορες παλι, ας το εχει το newsletter, ειναι ιδια τιμη και στο site. Το εχει ψαξει κανεις περισσοτερο;

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2018 στις 12:16 ΠΜ, thant είπε

Μετα απο πολλά χρόνια το μόνο που εχω να τους καταλογίσω ειναι οι νοθεία που γίνεται με τις κριτικές.

[...]

Εχει πέσει πολυ σε ποιότητα ενω συγχρόνως εχει ανέβει σε τιμές. Πλεον αγοράζω πιο σπάνια και ο μόνος λόγος που το κανω (οπως οι περισσότεροι) ειναι τα δωρεάν μεταφορικά.

Το επιβεβαιώνω και εγώ,
δεν ανάρτησαν αρνητική κριτική για μια εξωτερική θήκη HDD, αντίθετα ανάρτησαν όλες τις θετικές που είχα κάνει για άλλα προϊόντα.
Όχι βέβαια ότι όλοι οι άλλοι είναι καλύτεροι σε παρόμοια θέματα.

Τέλος είναι υπερβολικά υψηλές οι τιμές τους σε μεταχειρισμένα ή ανακατασκευασμένα είδη.
Εδώ φταίμε και εμείς, ένας τύπος σχετικά ποιοτικού αλλά πολύ παλαιού κουτιού υπολογιστή και με δυνατότητα τοποθέτησης ενός μόνο HDD, πουλήθηκε πολύ ακριβότερα από άλλα της ίδιας κατηγορίας τιμής, υπήρχαν αρκετά και εξαφανίστηκαν σχετικά γρήγορα, παρότι η τιμή ανέβηκε μετά τις πρώτες μέρες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν από 10 χρόνια ίσως μέτραγε το e-shop. Πλέον ούτε για κινεζιές. Είχα πάρει ένα no name χρονόμετρο χειρός που είχε σε προσφορά για να μετράω τα διαλείμματα ανάμεσα στα σετ στη γυμναστική..πάνω στο 3μηνο είχε χαλάσει...Για mainstream brands οι τιμές του δεν είναι καθόλου ανταγωνιστικές οπότε γιατί να το προτιμήσει κανείς;

Όσο για τις δήθεν προσφορές επειδή καμιά φορά κοιτάζω το hardware, είναι τουλάχιστον 2-3 γενιές πίσω και συνήθως είναι μητρικές...που για να αλλάξεις μητρική μόνη της λίγο δύσκολο.

Επεξ/σία από nbtz89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ψωνίσει αρκετά πράγματα από το eshop χωρίς κάποιο θέμα. Κάποτε ήταν πολύ ανταγωνιστικό στις τιμές, από ένα σημείο και μετά συνέφερε έναντι των καταστημάτων του skroutz καθώς με τα eshop points δεν υπήρχαν χρεώσεις μεταφορικών/αντικαταβολής. Πλέον δεν έχει καθόλου ανταγωνιστικές τιμές και κατάντησε σαν το Πλαίσιο, για να μην πω ότι κάποια πράγματα στο Πλαίσιο τα βρίσκεις πιο φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρώτο μου pc πριν από 14 χρόνια το έστησα κομματι-κομματι από το eshop(κάπου έχω ακόμα καταχωνιασμένη την απόδειξη).  Τότε ήταν μονόδρομος αν ήθελες να κάνεις κάτι τέτοιο, γιατί τα μικρομάγαζα σου δίναν διπλάσιες τιμές για ίδια χαρακτηριστικά, χωρίς να μπορείς να επιλέξεις μάλιστα ότι ήθελες εσύ. Έκανα αρκετές αγορές από τότε και γενικά μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος σαν (πρώην) πελάτης.  Από τότε κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι και για μένα κάπου χάθηκαν στο δρόμο. Άνοιξαν υπερβολικά την γκάμα των προϊόντων, "χάλασε" το after sale, ανέβασαν τιμές, ήρθε και ο ανταγωνισμός και πλέον είναι λίγο απαξιωμένο. Τώρα δεν το επισκέπτομαι καν όταν χρειάζομαι κάτι , καθώς ότι μπορώ να το βρω φτηνότερα αλλού. 

Επεξ/σία από zebras84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και εγώ παλιός πελάτης του e-shop. Τα innovator του e-shop νομίζω ότι είναι κάτι σαν τα turbo-x του Πλαισίου, κινεζιές δηλαδή με την επωνυμία του καταστήματος επάνω. Κατά τα άλλα δεν είχα ποτέ κάποιο σοβαρό πρόβλημα με το κατάστημα. Σε 2 περιπτώσεις μάλιστα, εξυπηρετήθηκα πολύ γρήγορα. 1η περίπτωση, επεξεργαστής DOA, είχα νέο κομμάτι σε λιγότερο από 1 εβδομάδα ακόμα και με το πέρα - δώθε (μένω επαρχία και εξυπηρετήθηκα από e-shop point). Και 2η περίπτωση, καμένο woofer σε ηχεία 2.1, επειδή δεν υπήρχε πλέον το κομμάτι (χάλασε οριακά λίγο πριν λήξει η εγγύηση, στα 2 χρόνια περίπου) πήρα άμεσα πιστωτικό για να αγοράσω κάτι άλλο. Επίσης αγοράζω πολλά αναλώσιμα, CD/DVD, 500άδες χαρτιά για τον εκτυπωτή, στυλούς, μολύβια, γόμες, ξύστρες, κλπ, σχετικά καλές τιμές σε σχέση με τα Jumbo.

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Me χρεη  μαγειρεμα  100μυρια θα πρεπε να χουν καλυτερες τιμες ;)

https://www.aade.gr/dl_assets/dos/ofeilnp2017_1.html

E SHOP GR ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΙΑΣ 54 13671 ΑΧΑΡΝΕΣ 68.496.103,68 - 17.103.850,75 85.599.954,43 6.120.294,58 3.148.063,85 9.268.358,43 .
   
Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...