Προς το περιεχόμενο

Camera phone - 350 ευρώ


Kyros_G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Ποσό : 350 ευρώ (max 400 για υπέρβαση)
2) Χρήση του κινητού : browsing, social media, emails, music player, photography
3) μέγεθος της οθόνης : max 6 inch.
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει : mini-jack , ραδιόφωνο, sd card, εσωτ. μνήμη τουλάχιστον 64GB
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; 1η προτεραιότητα
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Όχι

9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; Ναι
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Android
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ευπρόσδεκτη
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Μόνο Ελλάδα
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Όχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινούργιο


Είμαι κάτοχος ενός Sony Ζ2 εδώ και σχεδόν 4 χρόνια.

Πλέον (όπως φαντάζεστε) αρχίζει και δείχνει τα χρόνια του με "κολλήματα", έλλειψη αποθηκευτικού χώρου κτλ.
Η κάμερά του είναι κάτι που εξαρχής με είχε απογοητεύσει σε αυτή την , κατά τα άλλα εξαιρετική, συσκευή.

Η κάμερα (όπως αναφέρω και στην φόρμα) είναι το κυριότερο κριτήριο για την επιλογή της επόμενης συσκευής.

Σαν σημείο αναφοράς και μέτρο σύγκρισης, έχω την κάμερα του Samsung S8 (που έχω χρησιμοποιήσει αρκετά) την οποία θεωρώ πάρα πολύ καλή.
Γι αυτό και το S8 είναι στην λίστα μου (εάν πάω στην οικονομική υπέρβαση).

Εάν έχετε κάποια άλλη πρόταση, ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kyros_G είπε

1) Ποσό : 350 ευρώ (max 400 για υπέρβαση)
2) Χρήση του κινητού : browsing, social media, emails, music player, photography
3) μέγεθος της οθόνης : max 6 inch.
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει : mini-jack , ραδιόφωνο, sd card, εσωτ. μνήμη τουλάχιστον 64GB
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; 1η προτεραιότητα
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Όχι

9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; Ναι
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Android
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ευπρόσδεκτη
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Μόνο Ελλάδα
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Όχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινούργιο


Είμαι κάτοχος ενός Sony Ζ2 εδώ και σχεδόν 4 χρόνια.

Πλέον (όπως φαντάζεστε) αρχίζει και δείχνει τα χρόνια του με "κολλήματα", έλλειψη αποθηκευτικού χώρου κτλ.
Η κάμερά του είναι κάτι που εξαρχής με είχε απογοητεύσει σε αυτή την , κατά τα άλλα εξαιρετική, συσκευή.

Η κάμερα (όπως αναφέρω και στην φόρμα) είναι το κυριότερο κριτήριο για την επιλογή της επόμενης συσκευής.

Σαν σημείο αναφοράς και μέτρο σύγκρισης, έχω την κάμερα του Samsung S8 (που έχω χρησιμοποιήσει αρκετά) την οποία θεωρώ πάρα πολύ καλή.
Γι αυτό και το S8 είναι στην λίστα μου (εάν πάω στην οικονομική υπέρβαση).

Εάν έχετε κάποια άλλη πρόταση, ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

Για μενα huawei mate 10 pro 6gb ram εναντι 4 του s8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Huawei p10 pro πράγματι εξαιρετική συσκευή φυσικά galaxy s8 μα και το lg v30.

Όλα με πολύ καλές επιδόσεις σε κάμερα και βίντεο και με υποστήριξη σαν σέρβις στην χώρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, saruman123 είπε

Προχώρα στο S8.

Απλός μια παρατήρηση, δεν έχει ραδιόφωνο.

 

1 ώρα πριν, georgerapp είπε

Huawei p10 pro πράγματι εξαιρετική συσκευή φυσικά galaxy s8 μα και το lg v30.

Όλα με πολύ καλές επιδόσεις σε κάμερα και βίντεο και με υποστήριξη σαν σέρβις στην χώρα μας.

 

1 ώρα πριν, kp1 είπε

Για μενα huawei mate 10 pro 6gb ram εναντι 4 του s8

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Είδα 2 "ψήφους" για το Huawei Mate10 Pro , και τα 6GB RAM είναι όντως δελεαστικά.
Η κάμερά του σε σχέση με το S8 πως κρίνεται; Ισοδύναμη;

Επίσης, εντόπισα και το Xiaomi Mi 8.
Κάποια άποψη γι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Kyros_G είπε

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Είδα 2 "ψήφους" για το Huawei Mate10 Pro , και τα 6GB RAM είναι όντως δελεαστικά.
Η κάμερά του σε σχέση με το S8 πως κρίνεται; Ισοδύναμη;

Επίσης, εντόπισα και το Xiaomi Mi 8.
Κάποια άποψη γι αυτό;

Φιλε μου καλυτετη καμερα εχει το huawei mate 10 pro απο s8...Και τωρα οσο αφορα την συγκριση μεταξυ mate 10 pro και xiaomi mi8 ...το mi8 υπερτερει σε καμερα το πρωι εναντι του mate...αλλα σε βραδυνες ληψεις και βιντεο καλυτερο το mate 10 pro...+μην ξεχνας το mate 10 pro εχει 2 χρονια εγγυηση απο ελλαδα...ενω το αλλο 1 απο κινα...!!Τωρα ειαι επιλογη σου!!!

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το mate 10 θα σου πρότεινα γιατί σε βράδυ άμα πάρει τα καινούργια update για την βραδινή φωτογραφία που λογικά θα γίνει δεν θα υπάρχει ανταγωνισμός..δεν τα έχω δουλέψει, φυσικά αλλά και το galaxy να επιλέξεις νομίζω υπάρχει εγγύηση από μεριάς Samsung σε αυτόν τον τομέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mate 10 έχει τις καλές λήψεις που ζητάς και την διάρκεια μπαταρίας, αλλά υπόψιν δεν έχει jack & sd card, αν και με τέτοια εσωτερική μνήμη ίσως να μην σου χρειαστεί το δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, kp1 είπε

Φιλε μου καλυτετη καμερα εχει το huawei mate 10 pro απο s8...Και τωρα οσο αφορα την συγκριση μεταξυ mate 10 pro και xiaomi mi8 ...το mi8 υπερτερει σε καμερα το πρωι εναντι του mate...αλλα σε βραδυνες ληψεις και βιντεο καλυτερο το mate 10 pro...+μην ξεχνας το mate 10 pro εχει 2 χρονια εγγυηση απο ελλαδα...ενω το αλλο 1 απο κινα...!!Τωρα ειαι επιλογη σου!!!

 

41 λεπτά πριν, κουξκουκ είπε

Και εγώ το mate 10 θα σου πρότεινα γιατί σε βράδυ άμα πάρει τα καινούργια update για την βραδινή φωτογραφία που λογικά θα γίνει δεν θα υπάρχει ανταγωνισμός..δεν τα έχω δουλέψει, φυσικά αλλά και το galaxy να επιλέξεις νομίζω υπάρχει εγγύηση από μεριάς Samsung σε αυτόν τον τομέα...

 

25 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Το Mate 10 έχει τις καλές λήψεις που ζητάς και την διάρκεια μπαταρίας, αλλά υπόψιν δεν έχει jack & sd card, αν και με τέτοια εσωτερική μνήμη ίσως να μην σου χρειαστεί το δεύτερο.


Με καλύψατε πλήρως.
Mε βλέπω για Mate Pro 10 λοιπόν λόγω:
-  καλύτερης κάμερας σε βραδινές λήψεις vs mi8
-  6GB RAM
-  128GB (οπότε η έλλειψη SD δεν είναι πρόβλημα)
-  απ' ό,τι έψαξα, έχει αντάπτορα USB-C to 3.5 mm jack (άρα καλύπτουμε και την συνδεσιμότητα με ακουστικά)
- 2 χρόνια εγγύηση ελλάδα vs 1 από κίνα για mi8

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Kyros_G είπε


Με καλύψατε πλήρως.
Mε βλέπω για Mate Pro 10 λοιπόν λόγω:
-  καλύτερης κάμερας σε βραδινές λήψεις vs mi8
-  6GB RAM
-  128GB (οπότε η έλλειψη SD δεν είναι πρόβλημα)
-  απ' ό,τι έψαξα, έχει αντάπτορα USB-C to 3.5 mm jack (άρα καλύπτουμε και την συνδεσιμότητα με ακουστικά)
- 2 χρόνια εγγύηση ελλάδα vs 1 από κίνα για mi8

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

 

Φιλε μ επισης μην βιαστεις να το παρεις απο best price..πριν 2 εβδομαδες το εβγαλε ο γερμανος προσορα στα 350€ και θα βγει παλι τα χριστουγεννα..και κατι που ξεχασα περισοτερες μπαντες συνδεσης αρα καλυτερη καλυψη γενικα σε σχεση με mi8..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kp1 είπε

Φιλε μ επισης μην βιαστεις να το παρεις απο best price..πριν 2 εβδομαδες το εβγαλε ο γερμανος προσορα στα 350€ και θα βγει παλι τα χριστουγεννα..και κατι που ξεχασα περισοτερες μπαντες συνδεσης αρα καλυτερη καλυψη γενικα σε σχεση με mi8..

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Πάντως ο Γερμανός τώρα που κοίταξα, το έχει 800 (!!!) ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Kyros_G είπε

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Πάντως ο Γερμανός τώρα που κοίταξα, το έχει

Φιλε μν βιαστεις κι εγω χριστουγεννα θς το παρω να το βρω 300-350€..υπομονη φιλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επανέρχομαι με μία ερώτηση:

κοιτώντας στο skroutz, είδα για το Mi8 να αναφέρεται σε κάποια αποτελέσματα "Global Version" , "Global Version EU", "Ελληνικό menu Global Version" κτλ.

Μπορείτε να με διαφωτίσετε περί τίνος πρόκειται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kyros_G είπε

Επανέρχομαι με μία ερώτηση:

κοιτώντας στο skroutz, είδα για το Mi8 να αναφέρεται σε κάποια αποτελέσματα "Global Version" , "Global Version EU", "Ελληνικό menu Global Version" κτλ.

Μπορείτε να με διαφωτίσετε περί τίνος πρόκειται;

Εσύ κοιτάς Global version και όχι Global rom.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/11/2018 στις 1:10 ΠΜ, saruman123 είπε

Εσύ κοιτάς Global version και όχι Global rom.

Ευχαριστώ για την απάντηση Saruman.

Έκανα μια μικρή αναζήτηση και νομίζω κατάλαβα τι σημαίνει Global Rom.


 

Επειδή τελικά μάλλον καταλήγω στο Xiaomi Mi8 6/128 (απλά περιμένω λίγο για Black Friday μήπως παίξει καμία προσφορά), 2 ερωτήσεις:

- πως τσεκάρω τι rom έχει (κινέζικη ή global);

- επειδή θα αγοράσω από skroutzομάγαζο (και άρα εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας δεν θα ισχύει), ποιο κατάστημα προτείνετε λαμβάνοντας υπόψη την εγγύηση που παρέχει;

 

Επεξ/σία από Kyros_G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...