Προς το περιεχόμενο

Κλοπή αυτοκινήτου


LabrakisG1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και όχι τίποτα άλλο η μπαταρία ήταν καινούργια. Πριν 1 βδομάδα την είχα βάλει και είχα αλλάξει και λάστιχα....τσαμπα λεφτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτό με τη μπαταρία καινούριο φρούτο ; 

Το Σάββατο ήμουν σε μια παρέα και ένα παλικάρι είπε ότι του ανοίξανε το καπό από Accent 20ετίας και του πήρανε μόνο τη μπαταρία... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μπήκανε μέσα και δεν πήρανε ούτε το Ραδιόφωνο ενώ το βγάλανε από την θέση του . Και τίμιο ραδιοφωνακι με usb υποδοχή πάνω. Πιο πολύ με νοιάζει Που μου χαλάσανε την πόρτα αν ήταν μόνο η μπαταρία και κάνα καλώδιο θα το έφτιαχνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ρε παιδιά αυτό με τη μπαταρία καινούριο φρούτο ; 

Το Σάββατο ήμουν σε μια παρέα και ένα παλικάρι είπε ότι του ανοίξανε το καπό από Accent 20ετίας και του πήρανε μόνο τη μπαταρία... 

Όχι, παλιό φρούτο είναι, οι τσιγγάνοι τις κυνηγάνε κυρίως. Είτε για να τις βάλουν στα δικά τους αυτοκίνητα, είτε να τις πουλήσουν στην ανακύκλωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μου φαγαν την κεραια 7€ εχει δεν με νοιαζει, απλα μαλλον δεν το εκανε γυφτος. Αν τον βλεπατε απλα περνατε την κεραια σας πισω ή τον πλακωνατε και μαζι;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από αυτοκίνητο, άλλαξε και ασφαλιστή. Έχω στην κατοχή μου και ένα saxo 1.1 του '99. Μια χαρά ασφάλιση του έχω κάνει για ολική και μερική κλοπή. 

Για να μην κάνω διαφήμιση στην ασφαλιστική, είναι η γνωστή ιταλική, από τις πρώτες ασφαλιστικές στην Ελλάδα. Πληρώνω για το πακέτο πριν της μικτής, 270€ τον χρόνο.

Γενικά όμως, δεν μου έχει χρειαστεί πουθενά, εκτός της οδικής, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το αν όντως αποζημιώνει. Αλλά όσον αφορά αυτό που είπε ο ασφαλιστής σου, προφανώς και δεν ισχύει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Και όχι τίποτα άλλο η μπαταρία ήταν καινούργια. Πριν 1 βδομάδα την είχα βάλει και είχα αλλάξει και λάστιχα....τσαμπα λεφτά 

Τα λαστιχα ισως να τα πουλουσες ξεχωρισα.

Μόλις τώρα, blazar είπε

Εκτός από αυτοκίνητο, άλλαξε και ασφαλιστή. Έχω στην κατοχή μου και ένα saxo 1.1 του '99. Μια χαρά ασφάλιση του έχω κάνει για ολική και μερική κλοπή. 

Για να μην κάνω διαφήμιση στην ασφαλιστική, είναι η γνωστή ιταλική, από τις πρώτες ασφαλιστικές στην Ελλάδα. Πληρώνω για το πακέτο πριν της μικτής, 270€ τον χρόνο.

Γενικά όμως, δεν μου έχει χρειαστεί πουθενά, εκτός της οδικής, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το αν όντως αποζημιώνει. Αλλά όσον αφορά αυτό που είπε ο ασφαλιστής σου, προφανώς και δεν ισχύει...

Δεν πειραζει να πεις το ονομα. Μας ενδιαφερει

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονίσω ότι δεν μου το είπε σαν γεγονός μου είπε ότι έτσι γίνεται συνήθως. Εν πάση περίπτωση δεν το ζήτησα κιόλας και μου είπε Όχι απλά μου είπε τι γίνεται συνήθως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, δεν βλέπω τον λόγο να μην ασφαλίζουν παλιά αυτοκίνητα για κλοπή. Πάντως για ένα αυτοκίνητο 20ετίας μου φαίνεται υπερβολικό να φεύγουν 300 ευρώ ετησίως για ασφάλεια, σε 3-4 χρόνια πληρώνεις την αξία ολόκληρου του αυτοκινήτου σε ασφάλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οτι ξερω ,ασφαλιζουν εδω και λιγο καιρο με παραγοντα κινδυνου.Οτι κρινουν αυτοι,οχι οτι θελουμε.

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanospetr είπε

Προσωπικά, δεν βλέπω τον λόγο να μην ασφαλίζουν παλιά αυτοκίνητα για κλοπή. Πάντως για ένα αυτοκίνητο 20ετίας μου φαίνεται υπερβολικό να φεύγουν 300 ευρώ ετησίως για ασφάλεια, σε 3-4 χρόνια πληρώνεις την αξία ολόκληρου του αυτοκινήτου σε ασφάλειες.

τα πάντα γίνονται αρκεί να πληρώσεις. Κάθε κάλυψη ανεβάζει τον λογαριασμό σου. Απλα νόμιζα οτι η κλοπη είναι παντα μεσα και όχι κατ επιλογή. 

το παλιό έχει φυσικά πολύ λιγότερα χρήματα παραπάνω αν βάλεις κλοπή μεσα. Το καινουργίο πολυ παραπάνω. πχ το ένα 10 το άλλο 50€ τυχαία τα νούμερα

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ότι πληρώνεις παίρνεις. 

σε ποια είσαι; Εγώ εθνική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...