Προς το περιεχόμενο

Κλοπή αυτοκινήτου


LabrakisG1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Μήπως στην έκαναν μέσω VW Bank ; 

Οχι καμια σχεση on line την εκανα στο site της allianz,  αφου προηγηθηκε τηλεφωνο για λεπτομερεις αν υπαρχει καποια απαλλαγη κτλ. 

16 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μαλλον πλην μικτης θελεις να πεις .

 

Ναι γραφω full πακετο πριν το προγραμμα της μικτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή δεν είδα να το γράφει κάποιος δες για ανακύλωση - απόσυρση παλαιότερα έδιναν από 500€ εως 700€ και με το χαρτί που σου δίνουν πας στις ανάλογες υπηρεσίες και το διαγράφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vagos789 είπε

Όσοι έχετε smart μην διανοειστε να το έχετε ανασφάλιστο για κλοπή .... τα κλέβουν από παντού, και μέσα από κλειστά γκαράζ 

Ακριβώς, και γενικότερα όλα τα μικρά αυτοκίνητα πόλης. Κάπου διάβαζα ότι το θέμα με τα smart είναι ότι για πολλά χρόνια, μολονότι διαφορετικά μοντέλα, χρησιμοποιούσαν ίδια ανταλλακτικά, οπότε ήταν πολύ εύκολο να πουληθούν στη μαύρη αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Φίλε μου πρέπει να το ψάξεις λιγο περισσότερο το θεμα ασφάλεια νομίζω. Εγώ σε hyundai i10 του 17 με ιδια χαρακτηριστικά με σένα στην ασφάλεια πληρώνω 280 € το χρόνο χωρίς να θυμάμαι αυτή τη στιγμή σε ποια ασφαλιστική. Αν σε ενδιαφέρει να το κοιτάξω να σου πω. 

 

16 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Το βρηκα στην prime insuranse ειναι. Δεν ξερω αν την θεωρείς επώνυμη η όχι. 

Περιεργο γιατί κι εγώ στην prime το εχω με τα παντα εκτός μικτής (εχω και οδική) και πλήρωνω 170€ περίπου το 6μηνο. Βέβαια είναι μεσω ασφαλιστή που παίρνει κι αυτός κομματι αλλα τον κραταω για αλλους λόγους.

Opel astra 1.4 του 2007

 

Να προσθέσω ότι και σε αλλες ασφαλιστικές που εχω παει κατα καιρούς (μεσω του ίδιου ασφαλιστή) οι τιμές είναι πανω κάτω ίδιες για τις συγκεκριμένες παροχές.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fingolfingr είπε

 

Να προσθέσω ότι και σε αλλες ασφαλιστικές που εχω παει κατα καιρούς (μεσω του ίδιου ασφαλιστή) οι τιμές είναι πανω κάτω ίδιες για τις συγκεκριμένες παροχές.

Μεσω ασφαλιστη παντα ειναι ολλες πιο ακριβα 10-20% .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, johnGo είπε

Επειδή δεν είδα να το γράφει κάποιος δες για ανακύλωση - απόσυρση παλαιότερα έδιναν από 500€ εως 700€ και με το χαρτί που σου δίνουν πας στις ανάλογες υπηρεσίες και το διαγράφεις

Το κονσεπτ είναι να βρω μια φθηνή Μεταχειρισμένη μπαταρία να βάλω μπροστά το αμάξι να αλλάξω και το σωληνάκι που κόπηκε και να πάω να δω τι θα μου πουν για ανακύκλωση και σίδερα. Πριν από αυτό θα το βάλω αγγελία για ανταλλακτικά ολόκληρο. Εκτός αν βρεθεί κάποιος που να κάνει τέτεια δουλειά να το πάρει να το φτιάξει (πορτα-καπο-προφυλακτήρα)να του βάλει και μια μπαταρία και να το δουλέψει. Έτσι και αλλιώς εκτός από τον προφυλακτήρα που είναι για τα σκουπίδια,Νομίζω και η πόρτα και το καπό φτιάχνονται για να είναι λειτουργικά(αν δεν ενδιαφέρει το οπτικό κομμάτι).

Επεξ/σία από LabrakisG1992
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LabrakisG1992 είπε

Το κονσεπτ είναι να βρω μια φθηνή Μεταχειρισμένη μπαταρία να βάλω μπροστά το αμάξι να αλλάξω και το σωληνάκι που κόπηκε και να πάω να δω τι θα μου πουν για ανακύκλωση και σίδερα. Πριν από αυτό θα το βάλω αγγελία για ανταλλακτικά ολόκληρο. Εκτός αν βρεθεί κάποιος που να κάνει τέτεια δουλειά να το πάρει να το φτιάξει (πορτα-καπο-προφυλακτήρα)να του βάλει και μια μπαταρία και να το δουλέψει. Έτσι και αλλιώς εκτός από τον προφυλακτήρα που είναι για τα σκουπίδια,Νομίζω και η πόρτα και το καπό φτιάχνονται για να είναι λειτουργικά(αν δεν ενδιαφέρει το οπτικό κομμάτι).

Ότι πιστεύεις οτι σε συμφέρει, απλά αλλό ρώτησες και έχουν πιάσει κουβέντα ποιός πληρώνει πιο οικονομική ασφάλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Άλλος ενας παθών.. Εμένα για 2η φορά μέσα σε ένα μήνα πήραν την μπαταρία απο το saxo... Το καπώ ανοίγει πανεύκολα, μιας και η ντίζα περνά απο το φτερό του αριστερού τροχού και αρκεί απλά να την τραβήξεις... Σε λιγότερο από ένα λεπτό την έχουν πάρει δίχως καν να κάνουν θόρυβο... Πλέον κάθε βράδυ την αφαιρώ, γιατί δεν γίνεται εβδομάδα και 50ευρω.. Ελπίζω τουλάχιστον τα λεφτά που παίρνουν απο τις κλοπές να τα αξιοποιήσουν σωστά, όπως για παράδειγμα αγοράζοντας φάρμακα... Δυστυχώς πέραν απο τους ανθρώπους, υπάρχουν και αυτοί οι παρασιτικοί οργανισμοί...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, katsonis7 said:

Άλλος ενας παθών.. Εμένα για 2η φορά μέσα σε ένα μήνα πήραν την μπαταρία απο το saxo... Το καπώ ανοίγει πανεύκολα, μιας και η ντίζα περνά απο το φτερό του αριστερού τροχού και αρκεί απλά να την τραβήξεις... Σε λιγότερο από ένα λεπτό την έχουν πάρει δίχως καν να κάνουν θόρυβο... Πλέον κάθε βράδυ την αφαιρώ, γιατί δεν γίνεται εβδομάδα και 50ευρω.. Ελπίζω τουλάχιστον τα λεφτά που παίρνουν απο τις κλοπές να τα αξιοποιήσουν σωστά, όπως για παράδειγμα αγοράζοντας φάρμακα... Δυστυχώς πέραν απο τους ανθρώπους, υπάρχουν και αυτοί οι παρασιτικοί οργανισμοί...

Κριμα...
ΑΝ ειναι τοσο ασχημα τα πράγματα, εχεις σκεφτει να τοποθετήσεις την μπαταρία αλλού; Πχ πορτπαγκαζ. Με καλωδίωση εννοω, να παιρνει μπροστα κατευθειαν, οπως κανουν και στα αυτοκινητα με θηρεια ηχοσυστήματα που βαζουν εξτρα μπαταρια στο πορτπαγκαζ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιαυτό δεν πρέπει κανείς μας να αγοράζει μεταχειρισμένη μπαταρία...

Το ίδιο συμβαίνει και με τα Smart πήραν αρκετοί τζαμπατζηδες και τώρα που υπάρχει μεγάλη ζήτηση από μεταχειρισμένα ανταλλακτικά τα κλέβουνε ακόμα και από ταράτσες...

Επεξ/σία από Klausx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, alx301 είπε


ΑΝ ειναι τοσο ασχημα τα πράγματα, εχεις σκεφτει να τοποθετήσεις την μπαταρία αλλού; Πχ πορτπαγκαζ.

Ω  ρε φίλε τι μου θύμισες .....

https://www.youtube.com/watch?v=SSlfSNmt0xg

στο 44:58

:D :D :D

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, katsonis7 said:

Άλλος ενας παθών.. Εμένα για 2η φορά μέσα σε ένα μήνα πήραν την μπαταρία απο το saxo... Το καπώ ανοίγει πανεύκολα, μιας και η ντίζα περνά απο το φτερό του αριστερού τροχού και αρκεί απλά να την τραβήξεις... Σε λιγότερο από ένα λεπτό την έχουν πάρει δίχως καν να κάνουν θόρυβο... Πλέον κάθε βράδυ την αφαιρώ, γιατί δεν γίνεται εβδομάδα και 50ευρω.. Ελπίζω τουλάχιστον τα λεφτά που παίρνουν απο τις κλοπές να τα αξιοποιήσουν σωστά, όπως για παράδειγμα αγοράζοντας φάρμακα... Δυστυχώς πέραν απο τους ανθρώπους, υπάρχουν και αυτοί οι παρασιτικοί οργανισμοί...

Συναγερμο δοκιμασες; Οχι οτι θα προλαβαινεις να αντιδρασεις, αλλα ισως λειτουργησει αποτρεπτικα οταν θα αρχισει να χτυπαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Κι εμένα μου πήραν την μπαταρία από Saxo δύο φορές σε ένα δεκαήμερο., στη Νέα Σμύρνη. Μάλλον η μόνη λύση είναι να την παίρνω κουβαλητή κάθε φορά, ειδικά αν

Στις 14/11/2018 στις 12:49 ΠΜ, katsonis7 είπε

Άλλος ενας παθών.. Εμένα για 2η φορά μέσα σε ένα μήνα πήραν την μπαταρία απο το saxo... Το καπώ ανοίγει πανεύκολα, μιας και η ντίζα περνά απο το φτερό του αριστερού τροχού και αρκεί απλά να την τραβήξεις... Σε λιγότερο από ένα λεπτό την έχουν πάρει δίχως καν να κάνουν θόρυβο... Πλέον κάθε βράδυ την αφαιρώ, γιατί δεν γίνεται εβδομάδα και 50ευρω.. Ελπίζω τουλάχιστον τα λεφτά που παίρνουν απο τις κλοπές να τα αξιοποιήσουν σωστά, όπως για παράδειγμα αγοράζοντας φάρμακα... Δυστυχώς πέραν απο τους ανθρώπους, υπάρχουν και αυτοί οι παρασιτικοί οργανισμοί...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/11/2018 στις 12:49 ΠΜ, katsonis7 είπε

Άλλος ενας παθών.. Εμένα για 2η φορά μέσα σε ένα μήνα πήραν την μπαταρία απο το saxo... Το καπώ ανοίγει πανεύκολα, μιας και η ντίζα περνά απο το φτερό του αριστερού τροχού και αρκεί απλά να την τραβήξεις... Σε λιγότερο από ένα λεπτό την έχουν πάρει δίχως καν να κάνουν θόρυβο... Πλέον κάθε βράδυ την αφαιρώ, γιατί δεν γίνεται εβδομάδα και 50ευρω.. Ελπίζω τουλάχιστον τα λεφτά που παίρνουν απο τις κλοπές να τα αξιοποιήσουν σωστά, όπως για παράδειγμα αγοράζοντας φάρμακα... Δυστυχώς πέραν απο τους ανθρώπους, υπάρχουν και αυτοί οι παρασιτικοί οργανισμοί...

Φίλε μου αν έχεις κάλυψη από μερική κλοπη σε καλύπτει για κλοπή μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...