Προς το περιεχόμενο

Δεν μαρεσει το ποδοσφαιρο, ειμαι ο μονος;


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το βρίσκω λογικό..ή σ αρέσει η δεν σ αρέσει..αλλο να βλέπεις άλλο να παιζεις.Εγώ πάλι έχω μια ανωμαλια, Μ αρέσει να βλέπω μόνο την ομάδα μου χωρίς να φανατιζομαι..Δεν με νοιάζει αν είναι τελευταία ή δεν ενδιαφέρομαι να μάθω πόσο πήγαν οι άλλες ομάδες ούτε ξέρω παίχτες άλλων ομάδων πέρα απ' τους γνωστούς.

Επεξ/σία από xrist0s4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eiπαν και έσπευσαν να αγοράσουν το νέο football manager που σπάει ταμεία στην Ελλάδα :P 

(χωρίς πλάκα, πλέον έχει γινει της μόδα το "δεν ασχολούμαι". Στη πραγματικότητα ειναι με το κινητο στο χέρι και ανα 2 λεπτά βλέπουν τι κάνουν οι ομαδάρες. Ελάχιστοι ειναι αυτοι που τους ειναι πραγματικά αδιάφορο το ποδόσφαιρο. Πιθανον ο ts. 

Y.Γ-Το πιο ωραιο ειναι που στο παρον τοπικ γράφει κατά του ποδοσφαίρου, άτομο που συχνάεζει μόνιμα στα ποδοσφαιρικά στέκια του σαιτ :P :P 

 

Επεξ/σία από pontez2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Καλλιτεχνικό πατινάζ μόνο!

ΥΓ Άτεχνοι, ε άτεχνοι!

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

sfb4b.gif

 

Συνεχίζουμε με ένα pair skating όπου αναμένουμε να δουμε μια πιρουέτα σλίμαν που αποτελεί χαρακτηριστικό του ζευγαριού.

Και να τωρα ένα τετραπλό τόλουπ σε συνδιασμό με τριπλό άξελ και αποκορύφωμα την πιρουέτα Μπίλμαν….εκπληκτικοί…

 

kostalas1_0.jpg?itok=9k5A8Y-3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Συνεχίζουμε με ένα pair skating όπου αναμένουμε να δουμε μια πιρουέτα σλίμαν που αποτελεί χαρακτηριστικό του ζευγαριού.

Και να τωρα ένα τετραπλό τόλουπ σε συνδιασμό με τριπλό άξελ και αποκορύφωμα την πιρουέτα Μπίλμαν….εκπληκτικοί…

kostalas1_0.jpg?itok=9k5A8Y-3

Μόλις με έκανες να συνειδητοποιήσω οτι το να διαβάζω κάτι τέτοιο μου προκαλεί και πονοκέφαλο (στο άκουσμα είναι απλώς τραγικό).

Φυσικά σέβομαι οτι υπάρχουν άνθρωποι που το απολαμβάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες ώρες το προτιμώ απ'το να ακούω για κόρνερ, φάουλ και οφσάιντ. [Αν και το ομολογώ, το ποδόσφαιρο μου άρεσε όσες φορές είχα πάει γήπεδο. Άαααλλη φάση από κοντά. Στο σπίτι το βαριέμαι πολύ εύκολα.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, *nenya* είπε

Ώρες ώρες το προτιμώ απ'το να ακούω για κόρνερ, φάουλ και οφσάιντ. [Αν και το ομολογώ, το ποδόσφαιρο μου άρεσε όσες φορές είχα πάει γήπεδο. Άαααλλη φάση από κοντά. Στο σπίτι το βαριέμαι πολύ εύκολα.]

Είναι αναλόγως τι βλέπεις. Αμα βλέπεις Μπάρτσα ή Ρεάλ ή Γιουβέντους κ.λ.π.  κ.λ.π. βλέπεις ωραίο παιχνίδι και το ευχαριστιέσαι. Εμένα μου αρέσει απίστευτα να παίζω μπάλα, μου αρέσει πολύ να βλέπω καλά ματς και τις μεγάλες διοργανώσεις ΑΛΛΑ ούτε καν ασχολούμαι με Ελληνικό πρωτάθλημα! Το απεχθάνομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ποδοσφαιρο για να σου αρεσει πρεπει να παρεις και καποιο ερεθισμα, δεν γινεται ετσι ξερα...σημερα ειναι δυσκολο να σε γοητευσει γιατι δεν υπαρχει το αναλογο θεαμα...δεν ξερω ποσο ετων εισαι, αλλα οσοι μεγαλωσαμε τις εποχες 90s υπηρχε θεαμα πολυ και ειδικα οταν εβλεπες το εναν και μοναδικο.τοτε ηταν κατι μαγικο ολο αυτο, δεν υπηρχε καποιος πριν που να εκανε τοσο θεαματικα κολπα, ακομα και ο pele ή ο cruyff που ηταν δεκατιες πριν αρχιμαστορες, παλι δεν προσφεραν τοσο θεαμα στα skills. οποτε πολλα παιδακια τοτε απλα βλεπαμε το θεαμα και μας αρεσε, χωρις αναγκαστικα να υποστηριζεις καποια ομαδα...αυτο σημερα δεν γινεται, ναι καλως ο messi ο cristiano και ο neymar, αλλα απο θεαμα δεν προσφερουν οτι  ο αυθεντικος ronaldo, και φαντασου οτι οταν αρχισαμε να βαριομαστε τον ροναλτο περιπου καπου το 2003 σκαει και ο ronaldinho και πραγματικα μας πορωσε xtra και μας κρατησε πολλους φαν του ποδοσφαιρου, απο τοτε δεν εχει υπαρξει καποιος αναλογος, δηλαδη ροναλτο 1997-2002 και ronaldinho 2002-2006, απο εκει και περα ο messi εκανε ωραια πραγματα, αλλα παλι οχι τοσο ωραια οσο οι προηγουμενοι.!ολοι αυτο περιμενουμε να εμφανιστει ο νεος ronaldo-ronaldinho, ωστε να ξαναπορωθουμε οπως καποτε......nostalgia full!

.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dfokas21 είπε

Δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα απο τον αθλητισμο, ειτε λεγεται ποδοσφαιρο ειτε σκουως . 

ΥΓ Αμπαλοι , ε αμπαλοι ! :-)

Όσο μπορεί να θεωρεί κάποιος αθλητισμό π.χ. το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Γιατί σίγουρα κάποιοι το θεωρούν πρώτα ένα σωρό άλλα πράγματα, και στο τέλος μπορεί και αθλητισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pontez2 είπε

Eiπαν και έσπευσαν να αγοράσουν το νέο football manager που σπάει ταμεία στην Ελλάδα :P 

(χωρίς πλάκα, πλέον έχει γινει της μόδα το "δεν ασχολούμαι". Στη πραγματικότητα ειναι με το κινητο στο χέρι και ανα 2 λεπτά βλέπουν τι κάνουν οι ομαδάρες. Ελάχιστοι ειναι αυτοι που τους ειναι πραγματικά αδιάφορο το ποδόσφαιρο. Πιθανον ο ts. 

Y.Γ-Το πιο ωραιο ειναι που στο παρον τοπικ γράφει κατά του ποδοσφαίρου, άτομο που συχνάεζει μόνιμα στα ποδοσφαιρικά στέκια του σαιτ :P :P 

Αααα, να το αναφέρω και αυτό.

Αν και μου αρέσουν τα games, είτε σε κονσόλες (παλιές και νέες) είτε σε pc ποτέ δεν ενδιαφέρθηκα για το ποδόσφαιρο ούτε κι εκεί. Όλα αυτά τα Fifa, Fufa ή Mufa με αφήνουν παγερά ασυγκίνητο και δεν υπάρχουν στη συλλογή παιχνιδιών σε καμία από τις κονσόλες μου. Αν βρεθεί κάτι στα χέρια μου κατά λάθος (πχ από αγορά πακέτο με κονσόλα ή από χάρισμα γνωστού) φεύγει με συνοπτικές διαδικασίες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, markoliaz είπε

το ποδοσφαιρο για να σου αρεσει πρεπει να παρεις και καποιο ερεθισμα, δεν γινεται ετσι ξερα...σημερα ειναι δυσκολο να σε γοητευσει γιατι δεν υπαρχει το αναλογο θεαμα...δεν ξερω ποσο ετων εισαι, αλλα οσοι μεγαλωσαμε τις εποχες 90s υπηρχε θεαμα πολυ και ειδικα οταν εβλεπες το εναν και μοναδικο.τοτε ηταν κατι μαγικο ολο αυτο, δεν υπηρχε καποιος πριν που να εκανε τοσο θεαματικα κολπα, ακομα και ο pele ή ο cruyff που ηταν δεκατιες πριν αρχιμαστορες, παλι δεν προσφεραν τοσο θεαμα στα skills. οποτε πολλα παιδακια τοτε απλα βλεπαμε το θεαμα και μας αρεσε, χωρις αναγκαστικα να υποστηριζεις καποια ομαδα...αυτο σημερα δεν γινεται, ναι καλως ο messi ο cristiano και ο neymar, αλλα απο θεαμα δεν προσφερουν οτι  ο αυθεντικος ronaldo, και φαντασου οτι οταν αρχισαμε να βαριομαστε τον ροναλτο περιπου καπου το 2003 σκαει και ο ronaldinho και πραγματικα μας πορωσε xtra και μας κρατησε πολλους φαν του ποδοσφαιρου, απο τοτε δεν εχει υπαρξει καποιος αναλογος, δηλαδη ροναλτο 1997-2002 και ronaldinho 2002-2006, απο εκει και περα ο messi εκανε ωραια πραγματα, αλλα παλι οχι τοσο ωραια οσο οι προηγουμενοι.!ολοι αυτο περιμενουμε να εμφανιστει ο νεος ronaldo-ronaldinho, ωστε να ξαναπορωθουμε οπως καποτε......nostalgia full!

Αυτή τη προσέγγιση θα μπορούσε να τη κάνει και ο πατέρας μου, και ο πατέρας του πατέρα μου, κ.ο.κ.

Γιατί αν εσύ και εγώ μεγαλώσαμε με Ronaldo, αυτοί όπως είπες μεγάλωσαν με Πελέ κτλ, εγώ π.χ. έχω προλάβει Μαραντόνα το 90, άλλος πρόλαβε Πλατινί το 82 κλπ κλπ κλπ 

Κάθε εποχή έχει τους "ήρωές της", και ο καθένας ξεχώρισε στην εποχή του 

Το να συγκρίνεις Πελέ με Μέσσι είναι σα να συγκρίνεις τον Τζέσε Όουενς με τον Γιουσέιν Μπολτ

Για εμένα το κακό με το ποδόσφαιρο είναι ότι πάθαμε overdose πλέον, ειδικά με τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις 

Παλιά περιμέναμε πως και πως το Ch. L., πλέον για να έχει νόημα να δεις πρέπει να έχει φτάσει στην φάση των 8

 

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Tronis20 είπε

Ο Κριστιανο Ροναλντο δεν μπορει να τριπλαρει κωνο,δεν μπορει να κανει ποδαρακια και το μονο που κανει σωστα ειναι να σουταρει να τρεχει και να πηδαει στον θεο.Παικταρας και οντως φαινομενο αλλα χωρις τις ντοπες σε αλλη εποχη θα ηταν απλα ενας καλος παικτης.Ο Μεσσι αν δεν επερνε τις ντοπες του θα ηταν 1,50.Επισης στην μπαλα οι περισσοτεροι δεν ειναι καν αθλητες μετα τα 25.Να συνεχισω??Ακομα και τα esports πιο πολυ ενσιαφερον εχουν απο το ποδοσφαιρο..

Αντιθετως στο ποδοσφαιρο η καριερα φθανει μεχρι τα 35 + , αμα εισαι και γκολκηπερ φθανεις μεχρι τα 40.Δεν παλευουν για να πανε πιο γρηγορα, πιο ψηλα, πιο δυνατα 😃

Ρε παιδια εσας που δεμ σας αρεσει το ποδοσφαιρο , εχω μια ερωτηση.Προτιματε τα μπριζολακια στα καρβουνα  η το..σουσι ? Απλα κατι τσεκαρω 😃

Για να ειμαστε και δικαιοι παντως, χιλιες φορες να βλεπεις αθλητες να τρεχουν παρα να περιμενεις μια ωρα ποτε θα περασει το αυτοκινητο της φορμουλας απο μπροστα σου . Μιλαμε για τρελη πορωση και αγωνια 😂

Γιατι ειναι βασιλιας των σπορ το ποδοσφαιρο ? Γιατι μονο σε αυτο θα υπαρχει  παντα το απαραιτητο στοιχειο φαντασιας και εκπληξης.Παντα θα υπαρχει ενας παικτης ( ακομα και στην σημερινη εποχη των αμυντικων συστηματων  ,  της σκοπιμοτητας και των αριθμητων υποχρεωσεων ) που θα κανει το απροσμενο , σε αντιθεση με τα περισσοτερα αθληματα που ειναι ...γραμμη παραγωγης απο πειθαρχημενους αθληταραδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2018 στις 5:55 ΜΜ, kolumvitis είπε

Αυτό που λέει ο τίτλος. Μικρός έπαιζα ποδόσφαιρο στο σχολείο κλασικά και γενικά αν είχα την ευκαιρία θα έπαιζα ακόμα. Μου άρεσε να παίζω ποδόσφαιρο και γενικά είμαι αθλητικός τύπος. Αλλά να βλέπω ποδόσφαιρο δεν την παλεύω καθόλου και το εννοώ. Έχω προσπαθήσει. Σε όλους τους φίλους και τους γνωστούς ακόμα και σε κάποιες κοπέλες βλέπω ότι αρέσει πολύ το ποδόσφαιρο. Πάνε και γήπεδο. Δεν έχω πάει ποτέ γήπεδο με το ζόρυ έχω δει στιγμιότυπα αγώνων. Δεν νιώθω καμία αγωνία, καμία συγκίνηση, καμία έλξη προς καμία ομάδα, δεν ξέρω παίκτες δεν ξέρω τίποτα. Και δεν καταλαβαίνω πως αρέσει σε όλους γύρω μου εκτός από εμένα. Δεν το έχω συζητήσει αλλά όλοι οι γύρω μου έχουν καταλάβει ότι δεν ασχολούμαι. Ακόμα και σε συζητήση με πολλά άτομα με το που ακουστεί κάτι με ποδόσφαιρο πραγματικά δεν έχω τίποτα να πω. Απλά νιώθω περίεργα και ήθελα να το πω κάπου.

Ε ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος... Έκατσες να γράψεις όλο αυτό; Δε σου αρέσει, εντάξει νορμάλ είναι. Ε και;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...