Προς το περιεχόμενο

Δεν μαρεσει το ποδοσφαιρο, ειμαι ο μονος;


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, AristidisZ said:

Για εμένα το κακό με το ποδόσφαιρο είναι ότι πάθαμε overdose πλέον, ειδικά με τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις 

Δε νομιζω πως ισχυει αυτο, ισα ισα που οταν σ αρεσει κατι, θες να το βλεπεις οσο πιο συχνα γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Δε νομιζω πως ισχυει αυτο, ισα ισα που οταν σ αρεσει κατι, θες να το βλεπεις οσο πιο συχνα γινεται

Δεν είσαι παντρεμένος ε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kostasspil είπε

Συζώ.. Αλλά δεν έχει να κάνει, τους αγώνες τους βλέπω

Μωρέ και εγώ τους βλέπω, απλά θέλω να πω ότι παλιότερα είχες πιο μεγάλη δίψα να δεις ποδόσφαιρο, ειδικά τις μεγάλες διοργανώσεις (μουντιάλ, euro, ch. leaugue κλπ), καθώς όταν οι ομάδες ήταν λιγότερες υπήρχαν (στα πρώτα στάδια) πιο ενδιαφέρονται ματς (κατ΄ όνομα τουλάχιστον)

Συν τοις άλλοις, πλέον έχουν φτάσει να κάνουν ορισμό στα γκρουπς, με αποτέλεσμα να ξέρεις ήδη από την μέρα που βγαίνουν οι ομάδες της διοργάνωσης ποιες θα περάσουν στην επόμενη φάση (ΟΚ, στις 16 πες θα πετύχεις τις 14, αλλά καταλαβαίνεις τι λέω) 

Φυσικά μπορεί να έχω αρχίσει και να γερνάω και για αυτό γίνομαι γκρινιάρης :P :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Μωρέ και εγώ τους βλέπω, απλά θέλω να πω ότι παλιότερα είχες πιο μεγάλη δίψα να δεις ποδόσφαιρο, ειδικά τις μεγάλες διοργανώσεις (μουντιάλ, euro, ch. leaugue κλπ), καθώς όταν οι ομάδες ήταν λιγότερες υπήρχαν (στα πρώτα στάδια) πιο ενδιαφέρονται ματς (κατ΄ όνομα τουλάχιστον)

 

Ισα ισα που περιμενουμε να αυξηθει ο αριθμος των ομαδων απο 32 σε 48 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2018 στις 6:32 ΜΜ, kolumvitis είπε

Δηλαδή είναι τόσο περίεργο που δεν μου αρέσει το ποδόσφαιρο; Πρόσεξε δε λέω ότι το ποδόσφαιρο δεν είναι ωραίο, λέω ότι απλά δεν μου αρέσει. Δεν καταλαβαίνω γιατί τσακώνονται και παίζουν ξύλο για ομάδες, αφιερώνουν χρόνο και χρήμα για να δουν κάποιους που για παίξουν ποδόσφαιρο βγάζουν εκατομμύρια.

Καθόλου περίεργο.Και μένα δεν μου αρέσει το πλέξιμο.Να πλακωθώ με αυτούς που τους αρέσει.;;;;;:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να γράψω ένα μακρυνάρι για τον βασιλιά των σπορ αλλά θα αρκεστώ στην αντίκρουση μιας εκ των μεγαλύτερων παπ..ιων που γράφεται συχνά. Ε, και τι κάνουν, 22 χαζοί κυνηγούν μια μπάλα. Με την ίδια λογική, ε, και οι άλλοι τι κάνουν, 10 άτομα προσπαθούν να βάλουν μια μπάλα στο καλάθι, 12 άτομα περνάνε μια μπάλα πάνω από ένα δίχτυ, 8 μ.....ες τρέχουν σε μια ευθεία, μια χαζή/ένας χαζός πηδάει εμπόδια σαν άλλο τραγί, 8 άτομα με σκουφάκι σαν προφυλακτικό κολυμπούν στην πισίνα αντί να κάνουν απλωτές στη θάλασσα, δεν ξέρω και εγώ πόσοι τρέχουν 4 ώρες, ένας κοπανάει ένα μπαλάκι για να το βάλει σε τρύπα, δύο σαλεμένοι παλεύουν σε ένα κλουβί, άλλος κάθεται 8 ώρες συνεχόμενες και κουνάει κάτι ανθρωπάκια με το ποντίκι, 300 κάθονται και πληρώνονται (το μοναδικό που ίσως να ισχύει) και πάει λέγοντας. 

Το να μην σου αρέσει κάτι σεβαστό. Το να μην το καταλαβαίνεις σεβαστό. Το να μειώνεις κάτι που δεν σου αρέσει και κυρίως δεν το καταλαβαίνεις (για οποιοδήποτε χ,ψ λόγο) δεν είναι σεβαστό.      Η δε συσχέτιση της παρακολούθησης οποιουδήποτε σπορ με το κοινωνικό/εκπαιδευτικό/πολιτικό/οικονομικό επίπεδο του καθενός, ασχολίαστη. 

Επεξ/σία από koulkos
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχουμε και οι κολλημενοι με την μπαλα που για το ποδοσφαιρο γενικα αλλα και την ομαδα μας εχουμε ταξιδεψει σε πολλες χωρες και πολλα γηπεδα,γνωριζοντας αλλους οπαδους και κουλτουρες,κανοντας φιλους,βιωνοντας απιστευτα σκηνικα γελιου και εντασης αναλογα την περισταση η το ματς κλπ κλπ

Χωρια απο αυτο δεν σταματησαμε ποτε να παιζουμε ειτε μικροι με κουτακια αναψυκτικου πατημενα στο σχολειο,ειτε σαν εφηβοι σε ερασιτεχνικα σωματεια,ειτε πιο μεγαλοι πλεον σε 5χ5 !

Μας γεμιζει και μας ενθουσιαζει η εννοια της παρεας και του χαβαλε-πειραγματος βλεποντας εναν αγωνα ακομα και στην τηλεοραση καθως και ο σχολιασμος του αγωνα για τους γνωστες του αθληματος!

Δεν ειναι τυχαια ο βασιλιας των σπορ ενα αθλημα που ποτε δεν εκανε διακρισεις σε καμια ταξη,φυλη,επιπεδο μαθησης,σωματοτυπο κτλ

Ειναι απλα να εχεις το μικροβιο,καποιοι το κολλησαν και καποιοι οχι!!

Επεξ/σία από ultrobyr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Καθόλου περίεργο.Και μένα δεν μου αρέσει το πλέξιμο.Να πλακωθώ με αυτούς που τους αρέσει.;;;;;:P

Πειραξε τους απλα.Πες του οτι την βρισκεις οταν ο αγαπημενος σου παικτης σκιζει το πλεκτο 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, koulkos είπε

Η δε συσχέτιση της παρακολούθησης οποιουδήποτε σπορ με το κοινωνικό/εκπαιδευτικό/πολιτικό/οικονομικό επίπεδο του καθενός, ασχολίαστη

Ασχολίαστη ξεασχολίαστη, δε μπορείς να πεις ότι δεν έχει καμία βάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, koulkos είπε

 

Το να μην σου αρέσει κάτι σεβαστό. Το να μην το καταλαβαίνεις σεβαστό. Το να μειώνεις κάτι που δεν σου αρέσει και κυρίως δεν το καταλαβαίνεις (για οποιοδήποτε χ,ψ λόγο) δεν είναι σεβαστό.      

Και η πολυ ''σοβαροτητα'' και ''σεβασμος''  βλαπτει.Καπως ετσι , για τα συμφεροντα αλλων βεβαια, θεριευει ο οπαδισμος , οι οπαδικες και συντεχνιακες ιδεοληψιες.Με αποτελεσμα το καθε ψωνιο να θεωρει τον εαυτο του  την επαγγελματικη του ιδιοτητα  και την επαγγελματικη του συντεχνια ...το κεντρο του συμπαντος .Με κατι τετοια ειναι..ειδωλα οι παικτες, η φανελα..βαρια, η ομαδα..θρησκεια και τα κοροιδα απο κατω χτυπιουνται.

Οποτε ναι , δεν υπαρχει κανενα προβλημα αν πει καποιος οτι ειναι 22 μαντραχαλαδες που κυνηγανε ενα τοπι φορωντας κοντοβρακια 😅

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ασχολίαστη ξεασχολίαστη, δε μπορείς να πεις ότι δεν έχει καμία βάση.

Τώρα με εξιτάρεις να τη σχολιάσω τελικώς. Δεν έχει καμία τεκμηριωμένη βάση εκτός και αν κάνεις αυθαίρετες παραδοχές ή τα βλέπεις όλα από γωνίες που σε βολεύουν. Αν επικεντρωθείς π.χ. στη θύρα 4, την 7 κ.α. θα καταλήξεις ίσως στο συμπέρασμα ότι όλοι οι ΠΑΟΚτσήδες, οι Ολυμπιακοί κ.α. είναι ούγκανοι. Αν δεις ολόκληρο το γήπεδο θα καταλήξεις ίσως στο συμπέρασμα πως μερικοί από αυτούς είναι ούγκανοι. Αν σε αυτούς που παρακολουθούν από το γήπεδο προσθέσεις την πλειοψηφία η οποία παρακολουθεί το παιχνίδι από την τηλεόραση του, θα καταλήξεις ίσως στο συμπέρασμα πως μια μειοψηφία του συνόλου είναι ούγκανοι. Και όλα τα παραπάνω με τις απαράδεκτες παραδοχές ότι όλη η 4-7 συγκροτείται από ούγκανους και οι υπόλοιποι είναι αρνάκια. Αν πεις πως όποιος παρακολουθεί τένις ή γκολφ ανήκει σε οικονομικά εύρωστη τάξη, είσαι λάθος. Αν πεις πως όποιος παίζει γκολφ ή τενις επαγγελματικά ανήκει ή άνηκε σε οικονομικά εύρωστη τάξη ίσως τα ποσοστά σε δικαιώσουν καθώς η ενασχόληση με το συγκεκριμένο άθλημα είναι ακριβό σπορ. 

7 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Και η πολυ ''σοβαροτητα'' και ''σεβασμος''  βλαπτει.Καπως ετσι , για τα συμφεροντα αλλων βεβαια, θεριευει ο οπαδισμος , οι οπαδικες και συντεχνιακες ιδεοληψιες.Με αποτελεσμα το καθε ψωνιο να θεωρει τον εαυτο του  την επαγγελματικη του ιδιοτητα  και την επαγγελματικη του συντεχνια ...το κεντρο του συμπαντος .Με κατι τετοια ειναι..ειδωλα οι παικτες, η φανελα..βαρια, η ομαδα..θρησκεια και τα κοροιδα απο κατω χτυπιουνται.

Οποτε ναι , δεν υπαρχει κανενα προβλημα αν πει καποιος οτι ειναι 22 μαντραχαλαδες που κυνηγανε ενα τοπι φορωντας κοντοβρακια 😅

Τι σχέση έχει η επιλογή κάποιων (πολλές φορές γίνεται χωρίς να το καταλαβαίνουν γιατί ως εκεί φτάνει του καθενός) να φανατίζονται με αυτό που συζητάμε; Το ίδιο γίνεται με τα κόμματα, με τις θρησκείες, με τις πόλεις (τοπικιστές) και χίλια άλλα πράγματα. Πρόβλημα δεν υπάρχει να το πεις, απλά με τη δική σου λογική είσαι ένας τύπος που γράφει σε ένα forum φορώντας την πιτζάμα σου και ως εκ τούτου (πάντα με τη δική σου λογική) δεν υπάρχει λόγος να αναλύσω το τι θέλεις να μας πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...