Προς το περιεχόμενο

Δεν μαρεσει το ποδοσφαιρο, ειμαι ο μονος;


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τουλαχιστον στο ποδοσφαιρο εχουν ολοι μια ευκαιρια για διακριση ασχετως σωματοτυπου και ..τεχνολογιας ντοπινγκ.Για αυτο και λαικο  αθλημα 😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Τουλαχιστον στο ποδοσφαιρο εχουν ολοι μια ευκαιρια για διακριση ασχετως σωματοτυπου και ..τεχνολογιας ντοπινγκ.Για αυτο και λαικο  αθλημα 😊

Αλλα και εκει διαπρεπουν ( οπως σε  οποιοδηποτε αθλημα που παιζει σε υψηλο επιπεδο ) αυτοι που ντοπαρονται καλυτερα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια ειχε τυχει να κατσω στο καναπε και να εχω στο κινητο και στο laptop live streaming αγωνες Super League(ολυμπιακο και αστερα) και απο πισω στη τηλεοραση να παιζει σκοντα ξανθης τοτε που ειχε τα δικαιωματα η ΕΡΤ στο γηπεδο της. Πλεον, τα εχω βαρεθει, μεχρι και τελικο champions league εχω χασει για γκομενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Αλλα και εκει διαπρεπουν ( οπως σε  οποιοδηποτε αθλημα που παιζει σε υψηλο επιπεδο ) αυτοι που ντοπαρονται καλυτερα.

Τι να το κανουν το ντοπινγκ ? Αν δεν στριβει το ποδαρι , δεν πα να βγαλουν 10 αγωνες ακμαιοτατοι με 40 βαθμους η στα 5000 υψομετρο , το πολυ πολυ...να φθασουν πρωτοι στο σημαιακι του κορνερ.Αλλα δυστυχως δεν παιρνεις ποντο για αυτο 😅

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bluesattack είπε

Τι να το κανουν το ντοπινγκ ? Αν δεν στριβει το ποδαρι , δεν πα να βγαλουν 10 αγωνες ακμαιοτατοι με 40 βαθμους η στα 5000 υψομετρο , το πολυ πολυ...να φθασουν πρωτοι στο σημαιακι του κορνερ.Αλλα δυστυχως δεν παιρνεις ποντο για αυτο 😅

Δε λεμε για τις κουλομαριες,λεμε για αυτους που το κατεχουν.

Αναμεσα στα ταλεντα ξεχωριζει το καλυτερο .. ντομπερμαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ντοπαριστει ο Μεσι γιατι ? 3 προσπαθειες χρειαζεται να κανει σε ολο τον αγωνα.Και οι αλλοι για να τον σταματησουν δεν χρειαζεται καν να ντοπαριστουν , αρκει  μια σκληρη αμυνα και 5,6 κλωτσιες.

Τιποτα γιδια μπορει να ντοπαριστουν , ειδικου σε κρισιμους αγωνες υψηλου ''πολιτικου και εθνικου '΄ενδιαφεροντος.Τα παλια τα χρονια.Σιγα μην ρισκαρουν τωρα οι ομιλοι να γινει το προιον (εκατομμυριων) τους   πειραματοζωο .Να ηταν μια κουρσα οπως τα 100 μετρα.Το ποδοσφαιρο ειναι μαραθωνιος τοπικων και εθνικων διοργανωσεων.

 

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Δε λεμε για τις κουλομαριες,λεμε για αυτους που το κατεχουν.

Αναμεσα στα ταλεντα ξεχωριζει το καλυτερο .. ντομπερμαν.

Ενταξει υπαρχει ντοπινγκ , τι να λεμε.Για αντοχη, αποθεραπεια , επιδοσεις .Αλλα δεν μπορει να κανει τοσο πολυ την διαφορα , ωστε να απαξιωσει το αθλημα στα ματια του κοσμου η να επισκιασει το ταλεντο.

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω άλλους να παίζουν σε οποιοδήποτε άθλημα. Οπότε δεν βλέπω ποτέ ποδοσφαιρικά ματς. Μου αρέσει το ποδόσφαιρο, αρκεί να παίζω εγώ και να βάζω γκολ εγώ ή οι συμπαίκτες μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, talibanakos είπε

 

Εδω ο Bolt ειναι ειδωλο,τι  να απαξιωσει ; :P

Εχει το τεκμηριο της αθωοτητας 😜

Πω , πω , αφησε και μερικα  ψηγματα ρομαντισμου στους φιλους του στιβου :)

Για αυτο λεμε μπαλα.Ακομα και οι Ιταλοι που τους βγηκαν τα απλυτα στην φορα, το κατειχαν το τοπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Εχει το τεκμηριο της αθωοτητας 😜

Πω , πω , αφησε και μερικα  ψηγματα ρομαντισμου στους φιλους του στιβου :)

Για αυτο λεμε μπαλα.Ακομα και οι Ιταλοι που τους βγηκαν τα απλυτα στην φορα, το κατειχαν το τοπι.

Θυμαμαι τοτε με το σκανδαλο με τη μηχανη με τον γιο και την κορη του ανεμου,επεσε ολη η Ελλαδα απο τα συννεφα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kolumvitis είπε

Αυτό που λέει ο τίτλος. Μικρός έπαιζα ποδόσφαιρο στο σχολείο κλασικά και γενικά αν είχα την ευκαιρία θα έπαιζα ακόμα. Μου άρεσε να παίζω ποδόσφαιρο και γενικά είμαι αθλητικός τύπος. Αλλά να βλέπω ποδόσφαιρο δεν την παλεύω καθόλου και το εννοώ. Έχω προσπαθήσει. Σε όλους τους φίλους και τους γνωστούς ακόμα και σε κάποιες κοπέλες βλέπω ότι αρέσει πολύ το ποδόσφαιρο. Πάνε και γήπεδο. Δεν έχω πάει ποτέ γήπεδο με το ζόρυ έχω δει στιγμιότυπα αγώνων. Δεν νιώθω καμία αγωνία, καμία συγκίνηση, καμία έλξη προς καμία ομάδα, δεν ξέρω παίκτες δεν ξέρω τίποτα. Και δεν καταλαβαίνω πως αρέσει σε όλους γύρω μου εκτός από εμένα. Δεν το έχω συζητήσει αλλά όλοι οι γύρω μου έχουν καταλάβει ότι δεν ασχολούμαι. Ακόμα και σε συζητήση με πολλά άτομα με το που ακουστεί κάτι με ποδόσφαιρο πραγματικά δεν έχω τίποτα να πω. Απλά νιώθω περίεργα και ήθελα να το πω κάπου.

Δεν εισαι μονος ειμαι κ εγω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, bluesattack είπε

Τι να το κανουν το ντοπινγκ ? Αν δεν στριβει το ποδαρι , δεν πα να βγαλουν 10 αγωνες ακμαιοτατοι με 40 βαθμους η στα 5000 υψομετρο , το πολυ πολυ...να φθασουν πρωτοι στο σημαιακι του κορνερ.Αλλα δυστυχως δεν παιρνεις ποντο για αυτο 😅

Ο Κριστιανο Ροναλντο δεν μπορει να τριπλαρει κωνο,δεν μπορει να κανει ποδαρακια και το μονο που κανει σωστα ειναι να σουταρει να τρεχει και να πηδαει στον θεο.Παικταρας και οντως φαινομενο αλλα χωρις τις ντοπες σε αλλη εποχη θα ηταν απλα ενας καλος παικτης.Ο Μεσσι αν δεν επερνε τις ντοπες του θα ηταν 1,50.Επισης στην μπαλα οι περισσοτεροι δεν ειναι καν αθλητες μετα τα 25.Να συνεχισω??Ακομα και τα esports πιο πολυ ενσιαφερον εχουν απο το ποδοσφαιρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/10/2018 στις 7:14 ΜΜ, kolumvitis είπε

Μου αρέσει επειδή όταν παίζεις συμμετέχεις σε μια νίκη, έχει ένα ενδιαφέρον, γυμνάζεσαι κτλ. Το να κάθομαι σε έναν καναπέ να τρώω σουβλάκι και να βλέπω ποδόσφαιρο με κάνει και πλήττω λίγο. 

 το σουβλάκι είναι με διαφορά το πιο ενδιαφέρον από τα δύο. 

 

Επεξ/σία από gdriver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολήθηκα ελάχιστα με το ποδόσφαιρο πριν από κάνα....αιώνα (αρχές δημοτικού, αφού το έκαναν όλοι!!!) όταν στην 1η εθνική ήταν Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. Αρκετά χρόνια αργότερα, αφού στο μεταξύ δεν είχα καμία ενασχόληση, έπαθα πραγματικά σοκ όταν άκουσα ότι σε αυτή την κατηγορία (1η) βρισκόταν κάποια ομάδα ονόματι "ακράτητος" (μου ακούστηκε τουλάχιστον σαν αστείο αφού το όνομα με παρέπεμπε σε ομάδα πιτσιρικάδων σε αλάνες).

Ως ενήλικας πια είδα (πιέστηκα πολύ) μόνο μία φορά μισό ματς αφού πηγαίνοντας να πάρω την καλή μου εκείνης της εποχής από το σπίτι της και αφού δεν ήταν έτοιμη (γυναίκες!!!) με φώναξαν με ενθουσιασμό του στυλ "έλα έλα, κάτσε να δεις" ο πατέρας και ο αδελφός της για κάποιο σημαντικό όπως μου είπαν αγώνα (φυσικά δεν λες όχι στις συγκεκριμένες συνθήκες ;)). Θυμάμαι ότι αν κι εκείνοι σχολίαζαν συνέχεια εγώ το απέφευγα συστηματικά αφού μάλλον θα γινόταν εμφανής η ασχετοσύνη μου.

Από τότε δεν ασχολούμαι αφού πραγματικά δεν μου λέει τίποτα. Μάλιστα στο παρελθόν, αφού τώρα όλο και περισσότερες γυναίκες ακούω να ενδιαφέρονται, σε περιόδους Μουντιάλ και λοιπών διοργανώσεων, έξω κυκλοφορούσαν μόνο γυναίκες κι εγώ. Άντε και ο ts.

Ακόμα και σε περιπτώσεις που με πιέζουν για "αγώνα και πίτσα" το αποφεύγω, αφού δεν. Και ακόμα και αν κάποια στιγμή βρεθώ σε τέτοιο event σίγουρα δεν θα είναι για τον αγώνα ;)

Συνεπώς, για να απαντήσω στον ts, όχι δεν είσαι μόνος. Είμαστε....δύο :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...