Προς το περιεχόμενο

Δεν μαρεσει το ποδοσφαιρο, ειμαι ο μονος;


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, kolumvitis είπε

Δηλαδή είναι τόσο περίεργο που δεν μου αρέσει το ποδόσφαιρο; Πρόσεξε δε λέω ότι το ποδόσφαιρο δεν είναι ωραίο, λέω ότι απλά δεν μου αρέσει. Δεν καταλαβαίνω γιατί τσακώνονται και παίζουν ξύλο για ομάδες, αφιερώνουν χρόνο και χρήμα για να δουν κάποιους που για παίξουν ποδόσφαιρο βγάζουν εκατομμύρια.

Δεν ειναι καθολου περίεργο να μην σου αρεσει το ποδόσφαιρο, είναι απόλυτα θεμιτό. Σε άλλους αρέσει πολύ, σε άλλους λίγο και σε άλλους καθόλου.

Αλλά είναι λίγο περίεργο που θα σου άρεσε να παίζεις αλλά όχι να βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Techno_Knight said:

Ποτέ δεν μου άρεσε. Γενικώς ποτέ δεν τα πήγα καλά με τα ομαδικά αθλήματα. Πάντα ήμουν των ατομικών. Τένις, Στίβος, Παγκράτι, κτλπ. Ούτε και εγώ καταλαβαίνω την εμμονή ατόμων με αυτό, να πω και την αλήθεια. Να παίζει κάποιος, ναι, το παραδέχομαι. Του αρέσει το ίδιο το άθλημα. Το να παρακολουθεί απλά και μόνο... Να μου πει κάποιος ότι ασχολείται με βιβλία/ταινίες/κτλπ, σαν χόμπι, για να χαλαρώσει, το κατανοώ. Μυριάδες κατηγορίες, προσωπικότητες, είδη. Έχεις κάτι να κερδίσεις μέσω αυτών. Από την παρακολούθηση απλώς ενός σπορ, και ειδικά του ποδοσφαίρου, δεν βλέπω την ανταμοιβή. Τι να πω, καλλιτεχνικό πατινάζ, ξιφασκία, τένις, παραδείγματος χάρη τα βλέπω ευχάριστα, οπότε μπορεί απλά να είμαι εγώ.  

συμφωνώ

να συμετέχεις και να σου αρέσει το άθλημα είναι ένα

να έχεις την ανάγκη και να ταυτίζεσαι που βλέπεις από απόσταση κάποιον να παίζει, εκεί είναι ...διαφορετικό

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Techno_Knight είπε

Ποτέ δεν μου άρεσε. Γενικώς ποτέ δεν τα πήγα καλά με τα ομαδικά αθλήματα. Πάντα ήμουν των ατομικών. Τένις, Στίβος, Παγκράτι, κτλπ. Ούτε και εγώ καταλαβαίνω την εμμονή ατόμων με αυτό, να πω και την αλήθεια. Να παίζει κάποιος, ναι, το παραδέχομαι. Του αρέσει το ίδιο το άθλημα. Το να παρακολουθεί απλά και μόνο... Να μου πει κάποιος ότι ασχολείται με βιβλία/ταινίες/κτλπ, σαν χόμπι, για να χαλαρώσει, το κατανοώ. Μυριάδες κατηγορίες, προσωπικότητες, είδη. Έχεις κάτι να κερδίσεις μέσω αυτών. Από την παρακολούθηση απλώς ενός σπορ, και ειδικά του ποδοσφαίρου, δεν βλέπω την ανταμοιβή. Τι να πω, καλλιτεχνικό πατινάζ, ξιφασκία, τένις, παραδείγματος χάρη τα βλέπω ευχάριστα, οπότε μπορεί απλά να είμαι εγώ.  

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα......................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, georgeγ είπε

το βρισκω τραγικο να ειναι καποιος οπαδος μιας ποδοσφαιρικης ομαδας μιας ανωνυμης εταιρειας δηλαδη

ειναι ακριβως σαν να εισαι οπαδος της mercedes,των αλλαντικων ΝΙΚΑΣ,του αλατιου ΚΑΛΑΣ κτλ :lol:

Το ΚΑΛΑΣ δεν θα το βαζεις στο στόμα σου,το ΚΑΛΑΣ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kon1to είπε

Δεν ειναι καθολου περίεργο να μην σου αρεσει το ποδόσφαιρο, είναι απόλυτα θεμιτό. Σε άλλους αρέσει πολύ, σε άλλους λίγο και σε άλλους καθόλου.

Αλλά είναι λίγο περίεργο που θα σου άρεσε να παίζεις αλλά όχι να βλέπεις.

Μου αρέσει επειδή όταν παίζεις συμμετέχεις σε μια νίκη, έχει ένα ενδιαφέρον, γυμνάζεσαι κτλ. Το να κάθομαι σε έναν καναπέ να τρώω σουβλάκι και να βλέπω ποδόσφαιρο με κάνει και πλήττω λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παίζει κάποιος ποδόσφαιρο άντε να το καταλάβω

Το να κάθεται κάποιος να βλέπει το θεωρώ χαζομάρα

το να πληρώνει για να πηγαινει γηπεδο δείγμα χαμηλής νοημοσύνης.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, KoreanW είπε

πάντως πολλά πράγματα στη ζωή είναι «εμπορικά», χωρίς να αμοίβονται επειδή η κοινωνία μας έχει συγκεκριμένα μέτρα για την αξία της εργασίας και χωρίς να έχουν σπόνσορα το κράτος ή να εμπλέκονται με τον υπόκοσμο, κάθε άλλο...

πιθανότατα όσοι δεν απορούν με τα χρήματα που βγάζουν οι ποδοσφαιριστές, πιθανότατα νομίζουν ότι οι άνθρωποι αυτοί δε ζουν ανάμεσά μας...

ασφαλώς LOL

μα στην ίδια λογική ακριβώς, έχει να κάνει κι αυτό...

Δεν υπάρχει οτιδήποτε εμπορικό που να μην αμοίβεται.

Οταν ο Ρονάλντο πουλάει 520.000 φανέλες σε μια μέρα δεν είναι καθόλου περίεργο το ότι θεωρείται εμπορικός. 

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, kolumvitis said:

Μου αρέσει επειδή όταν παίζεις συμμετέχεις σε μια νίκη, έχει ένα ενδιαφέρον, γυμνάζεσαι κτλ. Το να κάθομαι σε έναν καναπέ να τρώω σουβλάκι και να βλέπω ποδόσφαιρο με κάνει και πλήττω λίγο. 

είναι σαν τις τσόντες και την πραγματικότητα

άλλος τη βρίσκει μόνος βλέποντας τσόντες, και άλλος γουστάρει να συμμετέχει με την παρέα του...

6 minutes ago, The_Judas said:

Δεν υπάρχει οτιδήποτε εμπορικό που να μην αμοίβεται.

Οταν ο Ρονάλντο πουλάει 520.000 φανέλες σε μια μέρα δεν είναι καθόλου περίεργο το ότι θεωρείται εμπορικός. 

γνωμη σου για την συμβολή της εμπορικότητας στην αξία της εργασίας,

αλλιώς όμως τα δείχνει και η πράξη και η μέση αντίληψη για την αξία της εργασίας όπως διαμορφώνει την πράξη

και μια φορά εμπορικοτητα με συνήγορο και σπόνσορα το κράτος δε γίνεται

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kolumvitis είπε

Αυτό που λέει ο τίτλος. Μικρός έπαιζα ποδόσφαιρο στο σχολείο κλασικά και γενικά αν είχα την ευκαιρία θα έπαιζα ακόμα. Μου άρεσε να παίζω ποδόσφαιρο και γενικά είμαι αθλητικός τύπος. Αλλά να βλέπω ποδόσφαιρο δεν την παλεύω καθόλου και το εννοώ. Έχω προσπαθήσει. Σε όλους τους φίλους και τους γνωστούς ακόμα και σε κάποιες κοπέλες βλέπω ότι αρέσει πολύ το ποδόσφαιρο. Πάνε και γήπεδο. Δεν έχω πάει ποτέ γήπεδο με το ζόρυ έχω δει στιγμιότυπα αγώνων. Δεν νιώθω καμία αγωνία, καμία συγκίνηση, καμία έλξη προς καμία ομάδα, δεν ξέρω παίκτες δεν ξέρω τίποτα. Και δεν καταλαβαίνω πως αρέσει σε όλους γύρω μου εκτός από εμένα. Δεν το έχω συζητήσει αλλά όλοι οι γύρω μου έχουν καταλάβει ότι δεν ασχολούμαι. Ακόμα και σε συζητήση με πολλά άτομα με το που ακουστεί κάτι με ποδόσφαιρο πραγματικά δεν έχω τίποτα να πω. Απλά νιώθω περίεργα και ήθελα να το πω κάπου.

Κακώς! Χάνεις μια πολύ καλή ευκαιρία να τρως πίτσα και να πίνεις μπύρες 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Sheogorath said:

Γενικά επειδή τίποτα στην ζωή σου δεν έχει αξία/ενδιαφέρον για σένα, ασχολείσαι με μια ομάδα.

Αυτες τις υπερβολες να μην ειχαμε...

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακόμα πιο τραγικό παιδιά είναι να κάνουμε τους νταβατζήδες στα ενδιαφέροντα των άλλων

Just now, georgeγ said:

Μαπα αλατι φιλε.το αλατι ΗΡΑ κλασεις ανωτερο

Σας ψαχνουμε...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KoreanW είπε

γνωμη σου 

Δεν ειναι απλα γνωμη αλλα το πως κινηται το χρημα γενικοτερα. Απο τη στιγμη που καποιοι αποφασιζουν οτι αξιζουν να πληρωσουν για να αγορασουν ειτε φανελες μιας ομαδας ειτε ενος ποδοσφαιριστη ειτε απλα ενα εισητηριο για να δουν ενα αγωνα τοτε ο συλλογος βγαζει λεφτα. Ειναι απολυτα λογικο λοιπον ο ποδοσφαιριστης να αξιωνει να πληρωνεται και αυτος αναλογα. Οσο καλυτερος ειναι τοσα περισσοτερα θα ζητησει για να παιξει αφου στο τελος αυτος ειναι το προιον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Αυτες τις υπερβολες να μην ειχαμε...

και αυτές 

V

10 λεπτά πριν, DrLo είπε

Το να κάθεται κάποιος να βλέπει το θεωρώ χαζομάρα

το να πληρώνει για να πηγαινει γηπεδο δείγμα χαμηλής νοημοσύνης.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...