Προς το περιεχόμενο

Δεν μαρεσει το ποδοσφαιρο, ειμαι ο μονος;


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Και εγω το να μηδενίζεις τα πραγματα αλλα ΟΚ.

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, spyros007 είπε

 Και εγω το να μηδενίζεις τα πραγματα αλλα ΟΚ.

Δεν είναι μηδενισμός η ιεράρχηση. 

Επεξ/σία από Techno_Knight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα κάποτε μου άρεσε το ποδόσφαιρο, πλέον πια ούτε τελικό champions league Δεν μπορω νά δω, βαριέμαι ελεεινά. Βέβαια δεν ισχύει το ίδιο με το μπάσκετ,το οποίο λατρεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Μα κι αυτοι οπαδοι ειναι. Μην συνδεουμε τον οπαδισμο με τον χουλιγκανισμο δεν ειναι συνωνυμα. Το οτι η φαση στα γηπεδα εχει αρχισει να χαλαει απο χρονια δεν σημαινει οτι οποιος ασχολειται με το ποδοσφαιρο ειναι παρταλος. Επισης αν ισχυει αυτο, ισχυει παντου. Η Εθνικη γιατι αποτελει εξαιρεση? Δεν αποτελειται απο εκκατομυριουχους? Δεν υπαρχουν στις κερκιδες μπαχαλοι? Δεν υπαρχει σαπιλα, κλικα και ρουφιανιλικι στις κλησεις παιχτων?

το να ειναι καποιος μπροστα απο μια tv και να γκαριζει σαν ζωο τι ειναι?

το να τσακωνεται με το παραμικρο αν του θιξουν την ομαδα του τι ειναι?

αλλο καθομαι να δω σαν ανθρωπος αλλο κανω σαν ζωαδι

για αυτους που χτυπιουνται στα γηπεδα, οκ υπαρχει εγκεφαλικη δυσλειτουργια

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το να ειναι καποιος μπροστα απο μια tv και να γκαριζει σαν ζωο τι ειναι?

 

Τρώγοντας πίτσες και μπύρες με τούς κολλητους  του.ΑΠΟΛΑΥΣΗ.....................Για ολα τα αλλα υπαρχει η μαστερκαρντ.

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι παθος, ειναι ο τροπος του να εκτονωθει, ειναι ενα ενδιαφερον που εχει. Ποιος μου δινει το δικαιωμα να τον χαρακτηρισω? Η να πω οτι "εγω που δε βλεπω μπαλα ειμαι πενα και ολοι οι αλλοι ειναι προβληματικοι"? Εκει ειναι η ενσταση μου, οχι στο οτι δε βλεπεις , η στο γιατι δε βλεπεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Ειναι παθος, ειναι ο τροπος του να εκτονωθει, ειναι ενα ενδιαφερον που εχει. Ποιος μου δινει το δικαιωμα να τον χαρακτηρισω? Η να πω οτι "εγω που δε βλεπω μπαλα ειμαι πενα και ολοι οι αλλοι ειναι προβληματικοι"? Εκει ειναι η ενσταση μου, οχι στο οτι δε βλεπεις , η στο γιατι δε βλεπεις.

μωρε ο καθενας κανει οτι του αρεσει και οτι τον ευχαριστει δεν το συζηταμε

απλα κρινω τι βλεπω

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει μόνο το καλό ποδόσφαιρο.  Πχ Barcelona Real κλπ ..που τα βλέπω άνετα.  Τώρα να βλέπω κλωτσοσκουφι δεν αντεχω . Παντως δοκιμασε να παιξεις στοίχημα και να δεις αγωνα να δεις πως θα κοπανιεσε στον καναπέ.....! Έτσι βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tritonas00 είπε

το να ειναι καποιος μπροστα απο μια tv και να γκαριζει σαν ζωο τι ειναι?

Οτι ειναι και αυτος που καθεται μρποστα απο μαι tv και σπαει controllers απο το rage γιατι εχασε κλπκλπ. Οπως ειναι και αυτος που καθεται μπροστα απο την tv και βλεπει survivor και αλλα πολλα ακομα. Ο καθενας εχει και απο μια σαπιλα να παρακολουθησει και ολοι το κανουμε ανεξερετως απλα κανεις δεν θα το κρινει για τον εαυτο του. Αν θεωρεις οτι καποιος βλεπει σαπιλα επειδη παρακολουθει μπαλα το ιδιο θα κανει και αυτος αν βλεπει survivor (ενω δεν του αρεσει) και τουμπαλιν. Το τι αρεσει να βλεπει ο καθενας ειναι παρα πολυ υποκοιμενικο. Για αυτο ακριβως το λογο υπαρχουν απειρα πραγματα να κανει και να παρακολουθησει ο καθενας μας. Αν υπηρχαν αντικειμενικα κριτηρια για το τι ειναι κοινωνικα αποδεκτο να βλεπουμε ή να κανουμε και τι οχι λυπαμε που το λεω αλλα θα ζουσαμε σε ενα πολυ μιζερο κοσμο που ολοι μας θα ημασταν ιδιοι και απαραλακτοι. Τωρα εχουμε την ελευθερια να παρακολουθησει ο καθενας μας οτι πραγματικα γουσταρει χωρις να δινει διακαιωματα πουθενα. Αν εσενα δεν σου αρεσει πολυ ωραια μην βλεπεις. Τον οτι σε πολλα πραγματα παρεκτρεπονται οι ανθρωποι σιγουρα δεν φταινε αυτα τα πραγματα αλλα οι ηλιθιοι που τα κανουν. Ειτε αυτο ειναι μπαλα ειτε μπαλετο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spyros007 είπε

Οχι αλλα ειναι η απαξιωση

Χάνεις το νόημα και καταφεύγεις σε μία πλέον πολυπαιγμένη δικαιολογία χωρίς περαιτέρω επιχειρήματα. Ελευθερία επιλογών δεν πάει συνάμα με απαλλαγή από κριτική. Από μια αντικειμενική μεριά, η παρακολούθηση του οτιδήποτε είναι χάσιμο χρόνου, εφόσον θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις αυτό το διάστημα για κάτι εποικοδομητικό. Εφόσον όμως δεν είμαστε μηχανές και χρειάζεται μια περίοδο ξεκούρασης, προσπαθούμε να μετατρέψουμε την ψυχαγωγία σε κάτι χρήσιμο, έστω και σε μικρό βαθμό. Παρακολουθώντας μια καλοφτιαγμένη ταινία, διαβάζοντας ένα καλογραμμένο βιβλίο, έχεις κάτι να κερδίσεις από την εμπειρία. Από το να κάτσεις και να κοιτάς 20 άτομα να κλωτσάνε μια μπάλα, είναι ανώτερο. Αλλά και αυτό, με τη σειρά του, είναι ανώτερο του να είσαι κολλημένος με ριάλιτι. Υπάρχει μια ιεραρχία.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kolumvitis said:

Αυτό που λέει ο τίτλος. Μικρός έπαιζα ποδόσφαιρο στο σχολείο κλασικά και γενικά αν είχα την ευκαιρία θα έπαιζα ακόμα. Μου άρεσε να παίζω ποδόσφαιρο και γενικά είμαι αθλητικός τύπος. Αλλά να βλέπω ποδόσφαιρο δεν την παλεύω καθόλου και το εννοώ. Έχω προσπαθήσει. Σε όλους τους φίλους και τους γνωστούς ακόμα και σε κάποιες κοπέλες βλέπω ότι αρέσει πολύ το ποδόσφαιρο. Πάνε και γήπεδο. Δεν έχω πάει ποτέ γήπεδο με το ζόρυ έχω δει στιγμιότυπα αγώνων. Δεν νιώθω καμία αγωνία, καμία συγκίνηση, καμία έλξη προς καμία ομάδα, δεν ξέρω παίκτες δεν ξέρω τίποτα. Και δεν καταλαβαίνω πως αρέσει σε όλους γύρω μου εκτός από εμένα. Δεν το έχω συζητήσει αλλά όλοι οι γύρω μου έχουν καταλάβει ότι δεν ασχολούμαι. Ακόμα και σε συζητήση με πολλά άτομα με το που ακουστεί κάτι με ποδόσφαιρο πραγματικά δεν έχω τίποτα να πω. Απλά νιώθω περίεργα και ήθελα να το πω κάπου.

Ξέρω άπειρους που δεν τους αρέσει το ποδόσφαιρο. Και το βρίσκω πολύ καλό, ειδικά στην Ελλάδα που το πρωτάθλημα είναι της πλάκας. Απλά συνήθως, όχι πάντα, οι περισσότεροι π έχω γνωρίσει που δεν τους αρέσει το ποδόσφαιρο δεν είναι και αθλητικοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, andreas314p said:

Παντως δοκιμασε να παιξεις στοίχημα και να δεις αγωνα να δεις πως θα κοπανιεσε στον καναπέ.....! Έτσι βλέπω. 

Αυτη ειναι αλλη περιπτωση εκει εχεις αμεσο συμφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...