Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για σαμπουάν


Christos c_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

GNSP ναι. Αλλα σε αυτο που χρησιμοποιυσα αλλαξαν τη συνθεση και δεν ειναι πλεον το ιδιο καλο.

Τhanks Xaratsi. Θα κοιταξω και σε αυτο το νημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες τα SYOSS, είχα πάρει κατά λάθος το "γυναικείο" για τη ξηροδερμία λόγω του κομμωτή και ήταν καλό επειδή είναι ήπιο να το χρησιμοποιείς τουλάχιστον κάθε δυο μέρες σε αντίθεση με τις γνωστές "τοξικές" μάρκες που καλώς αποφεύγεις, τώρα με καλύπτει το ανδρικό.

ΥΓ. Ο άλλος πόσταρε να πάμε στα "Αφρόλουτρα", τι σχέση έχουν με το παρόν θέμα;

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Christos c_k είπε

σε βοηθησε το Syoss? θα το εχω υποψη! Τhanks

το ποσταρε μαλλον γιατι εχει καποιες αναφορες και σε σαμπουάν

Ναι με βοήθησε όντως αλλά είχα μάλλον ελαφριάς μορφής ξηροδερμία με κνησμό και μου το συνέστησε ο κομμωτής κρύβοντάς μου ότι είναι για "γυναίκες". Αυτά τα "γυναικεία" προϊοντα μην τα σνομπάρετε, κάνουν δουλειά και για μας τους άντρες. Αλλά γενικά καλό είναι να παίρνετε συμβουλή από εξειδικευμένο γιατρό αν το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε είναι σοβαρό.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του Head and Shoulders (που δεν θες) καλό είναι και το Elvive της Loreal (το πράσινο).

Αν έχεις έντονη ξηροδερμία πάρε απο φαρμακείο το fungoral και θα έχεις άμεσα αποτελέσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και στα σαμπουάν πιστεύω ότι χρησιμοποιούν κάποιες ουσίες στις οποίες εθίζεται το τριχωτό της κεφαλής.

Χρησιμοποιώ h&s για πάνω από 20 χρόνια.Οποιοδήποτε άλλο και να χρησιμοποιήσω (και έχω χρησιμοποιήσει πολλά) μέσα σε μία βδομάδα με 10 μέρες επανέρχεται η ξηροδερμία και ο κνησμός κάθε μέρα και πιο έντονος,μέχρι να ξαναπάω στο h&s.

Έτσι το έχω πάρει απόφαση και δεν αγοράζω άλλο πλέον.Απλά αγοράζω το μεγάλο με 3,5 ευρώ όταν το βρω,για ένα και έχω πάντα απόθεμα και να μη δίνω 5ευρα για το μικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε ένα δερματολόγο να σου δώσει φαρμακευτικό σαμπουαν και ξέχνα τα fairy που πουλάνε στα σούπερ μάρκετ. 

Το daohair είναι ένα από αυτά που ίσως σου πει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο φαρμακείο και πάρε το Selsun, είναι ένα σαμπουάν που περιέχει σελίνιο που καταπολεμά την ξηροδερμία.

εγώ αυτό χρησιμοποιώ, 

Προσοχή δεν λούζεσαι με αυτό κάθε μέρα !!!! αλλά μόλις δεις ότι ξεκινάνεν πάλι τα συμτώματα της ξηροδερμίας.

αν λούζεσαι συχνά πάρε από το φαρμακείο και πάλι κάποιο σαμπουάν για συχνή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, opera είπε

YTo0OntzOjM6InNyYyI7czozODoidXBsb2Fkcy9w

Το βρίσκω στο σούπερ μάρκετ και όταν έχω προβλήματα το χρησιμοποιώ.

https://www.bestprice.gr/cat/594/sapounia.html?q=πισσα+για

Έμεινες ευχαριστημένος; Έχεις ξηροδερμία; Τέλος μπορείς να μου πεις σε ποια σούπερ μάρκετ το βρίσκεις;

ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, greekparot είπε

Έμεινες ευχαριστημένος; Έχεις ξηροδερμία; Τέλος μπορείς να μου πεις σε ποια σούπερ μάρκετ το βρίσκεις;

ευχαριστω :)

 Ή δερματολόγο ή το φαρμακοποιό της γειτονιάς σου, από δω μην πάρετε έγκυρη διάγνωση εξ αποστάσεως. Και ο κουρέας/κομμωτής ξέρει καλύτερα από το insomia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, adi32 είπε

Πήγαινε σε ένα δερματολόγο να σου δώσει φαρμακευτικό σαμπουαν και ξέχνα τα fairy που πουλάνε στα σούπερ μάρκετ. 

Το daohair είναι ένα από αυτά που ίσως σου πει 

Είχα πάει και σε δερματολόγο τον πλήρωσα μαύρα μου έγραψε και κάποια σαμπουάν ακριβά φαρμακευτικά τα χρησιμοποίησα για 3-4 μήνες δεν είδα και μεγάλη βελτίωση οπότε ξαναγύρισα στο h&s.

Έχω συμβιβαστεί πλέον αφού δεν έχω πρόβλημα ούτε με ξηροδερμία ούτε με κνησμό με αυτό το σαμπουάν γιατί να τρέχω και να πληρώνω τζάμπα λεφτά απλά να αλλάξω σαμπουάν;;;;;; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...