Προς το περιεχόμενο

Mi8 Xaomi η S9 Samsung?


tzo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

Λοιπον επειδη βαρεθηκα το itunes κ τους περιορισμους της apple μετα απο 8 χρονια κ 6 iphones λεω να παω σ ενα απο τα παραπανω κινητα.Ενω ειχα ψιλοαποφασισει να παρω το Mi8 σημερα βλεποντας απο κοντα το S9 μπηκα σε σκεψεις.Μ αρεσει πολυ η σχεδιαση του,η οθονη,το jack κ οτι θα χω 2 ετη εγγυηση ακομα κ απο σκρουτζομαγαζο.Το προβλημα ειναι η μπαταρια του απ οτι εχω διαβασει.

Το iphone 7 που εχω ,δεν με ικανοποιει στο θεμα της μπαταριας κ ηθελα να μου πει οποιος γνωριζει,αν το S9 ειναι στα ιδια επιπεδα η καλυτερο σε σχεση με το 7αρι .

Το Mi 8 ειναι καλυτερο στο θεμα μπαταριας αλλα παραειναι μεγαλο για τα γουστα μου,δεν εχει jack καθως κ διαφορα θεματακια με την εγγυηση.Επισης ειναι μικροτερη η γκαμα αξεσουαρ που μπορει να βρει κανεις(προςτο παρον).

Ευπροσδεκτες γνωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το S9 θα κοιτάξεις.

Και νομίζω στην τελευταία αναβάθμιση τα πάει αρκετά καλά στην μπαταρία.

Και όπως είπες εχει και και καλό suport(μην πω μέχρι στιγμής το καλύτερο).

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το s9 υπολείπεται σε μπαταρία σε σχέση με το mi 8 .με την δικιά μου χρήση το s9 μου έβγαζε οριακά την μέρα .με το mi8 είχα ένα 30% υπόλοιπο όταν επέστρεφα . παρόλαυτα αν ήταν και τα 2 στην ίδια τιμή ,το s9 θα ξαναεπαιρνα .(sd card,ip68, ασύρματη φόρτιση, εγγύηση ).ελπίζω να σε βοήθησα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και η εναλλακτική λύση που ακούει στο όνομα Mate 10 pro που έχει και καλή κάμερα και μεγάλη μπαταρία και μεγάλο αποθηκευτικό χώρο (128gb) και είναι και ποιο φτηνό(430€ περίπου).

 

 

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν η διάρκεια μπαταρίας είναι σημαντικό ζήτημα για σένα, τότε ίσως καλύτερα θα ήταν να πάρεις το οικονομικότερο κιόλας s8 (περίπου 375 ευρώ στο bestprice), το οποίο σε κάποια τεστ εμφανίζεται να έχει καλύτερες επιδόσεις:

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s8-vs-samsung-galaxy-s9-battery-life-860361/

Σε κάθε περίπτωση, σκέψου ότι στο s8 και s9, σε αντίθεση με το iphone 7, υπάρχει τεχνολογία fast charging, συνεπώς το κινητό θα φορτίζει σε μισή ώρα περίπου κατά 40%:

 

Επεξ/σία από denomizw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, saruman123 είπε

Υπάρχει και η εναλλακτική λύση που ακούει στο όνομα Mate 10 pro που έχει και καλή κάμερα και μεγάλη μπαταρία και μεγάλο αποθηκευτικό χώρο (128gb) και είναι και ποιο φτηνό(430€ περίπου).

Ναι το τσεκαρα κ αυτο εχθες αλλα μηπως μου κακοφανει μετα το iphone 7.Επισης ηθελα να μαθω αν σε σχεση με το 7αρι το s9 κραταει λιγοτερο,περισσοτερο η το ιδιο σαν μπαταρια.

Επεξ/σία από tzo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...