Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, logvphys είπε

Μια χαρα παει η ltsc με ολα. Και το office 2019 μπαινει. Την εχω σε 3 πισια την LTSC.

Οι περισσοτεροι (σχετικα παντα) ελευθεροι ποροι εχουν πραγματικο αντικρυσμα σε καθημερινες εργασιες ? σερφινγκ ? παιχνιδια ? κλπ. Επισης απο activation τι γινεται ? κανα ebay κλειδακι οπως με τις κανονικες εκδοσεις ή παιζει αλλη φαση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Το 1.2 δεν ήταν τικαρισμένο σε κανένα απ' τα 2. Γενικά για να μη το κουράζουμε, υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν είναι τικ μόνο τα 1.2 και 1.3?

Έδωσα παραπάνω τα default (1.0 , 1.1 , 1.2) σε καθαρή εγκατάσταση. Αν δεν ήταν ticked το 1.2, κάποιος/κάτι το σκάλισε κατόπιν. Αφου το γύρισες δούλεψε, δεν έχεις πρόβλημα μόνο με 1.2 και 1.3. Τα 1.0 / 1.1 επρεπε ήδη να ήταν disabled by default αλλά πήραν παράταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, pigeon είπε

Έδωσα παραπάνω τα default (1.0 , 1.1 , 1.2) σε καθαρή εγκατάσταση. Αν δεν ήταν ticked το 1.2, κάποιος/κάτι το σκάλισε κατόπιν. Αφου το γύρισες δούλεψε, δεν έχεις πρόβλημα μόνο με 1.2 και 1.3. Τα 1.0 / 1.1 επρεπε ήδη να ήταν disabled by default αλλά πήραν παράταση.

Τα είδα τα default, αλλά απ' τη στιγμή που δεν δουλεύει διαφορετικά δεν τα χρειάζομαι. Οπότε παραμένει όπως είναι, δεν υπάρχει κάποιο θέμα (πχ ασφάλειας). Κομπλέ.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@p4n0s86 Ασφαλέστερο από πριν. Πρόβλημα, μόνο αν τρέχει κανένα αρχαίο προγραμμα με ενσωματωμένο iexplorer (activex control). 👍"

@mphxths Πολύ "επιστημονικά" βλέπω το καταλήξατε στην παρανομία. How it started / how it's going φάση..   😋 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pigeon είπε

LTSC.

Θεωρεις οτι η υπαρξη του LTSC ειναι παρανομια ? Βαρια κατηγορια. Το ξερει η microsoft ? Θα πεσει απο τα συννεφα με αυτο που ξεστομισες... αν σε πιασει το νομικο της τμημα , δεν ξεμπερδευεις ουτε του Αγιου ανημερα. Εγω παντως δεν θα σε δωσω... ταφος. Ο,τι λεγεται στο ινσομνια , μενει στο ινσομνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mphxths είπε

Θεωρεις οτι η υπαρξη του LTSC ειναι παρανομια ?

Η LTSC είναι enterprise έκδοση, έχει πολύ συγκεκριμένο κανάλι διάθεσης και δεν ενεργοποιείται με "κλειδάκι από το ebay". Η χρήση και η εγκατάσταση της LTSC από consumers και η ενεργοποίηση μέσω ψεύτικων kms είναι καραμπινάτη παρανομία και παραβιάζει την άδεια χρήσης.

Οι δημόσιες προτάσεις για εγκατάσταση της -σωτήριας- έκδοσης LTSC από μη εξουσιοδοτημένους χρήστες είναι επιπόλαιες, αντι-επιστημονικές και συνιστούν προτροπή σε παρανομία.

Σβήνε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί, κάποια μεγάλη αμαρτία πρέπει να έχω κάνει στη ζωή μου και τα διαβάζω αυτά τέτοια ώρα...

Να το ξαναπούμε:
Ακόμα κι αν ξέρουμε, ΔΕΝ δίνουμε οδηγίες για τέτοια πράγματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pigeon είπε

Η χρήση και η εγκατάσταση της LTSC από consumers και η ενεργοποίηση μέσω ψεύτικων kms είναι καραμπινάτη παρανομία και παραβιάζει την άδεια χρήσης.

Καλο διαβασμα. ποστς #45 #46 #47.  Μην ξεχασεις να διαβασεις και αυτο. ποστ #103.
Αρα μιλαμε για κλειδια απο το ebay σε ενα σαιτ που διαφημιζει κλειδαδικα.
Αν λοιπον δεν εισαι νομικος εκπροσωπος της microsoft ή διαχειριστης του ινσομνια , κανε τουμπεκι μιας και αποδειχτηκες ανενημερωτος.

Σβηνε...

4 λεπτά πριν, snbblp είπε

ΔΕΝ δίνουμε οδηγίες για τέτοια πράγματα.

Ποιος ζητησε οδηγιες για το οτιδηποτε ? Εγω ? Εγω ρωτησα για τα ωφελη της εκδοσης αυτης. Για "κλειδι απο ebay" ? Σε σαιτ που διαφημιζει κλειδαδικα ? Τα θελετε και τα λετε τετοια ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω βαλει με "αλλη φαση" και να σου πω την αληθεια η λειτουργια τους ειναι απροβληματιστη. Μπαινει και το store με πλαγιο τροπο αν θες να βαλεις κατι extra. Επειδη ομως σε ολα τα 10pro  κανω debloating και τωρα πια χρησιμοποιω ssd παντου, οι διαφορες ειναι θεωρητικες μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...