Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, logvphys είπε

Κατεβασε το τελευταιο media creation tool και θα σου κατεβασει την τελευταια εκδοση win.

εγώ έχω την 1803...δεν περνάει την 1903...αν πάω με το media creation tool..θα μπορέσω να την αναβαθμίσω την 1803;

33 λεπτά πριν, axilleaslarisa είπε

εγώ έχω την 1803...δεν περνάει την 1903...αν πάω με το media creation tool..θα μπορέσω να την αναβαθμίσω την 1803;

τώρα άρχισα την διαδικασία με το media creation tool να δώ τι θα γίνει και με αυτόν τον τρόπο...θα εκτιμούσα πολύ κάποιος που έχει κάνει την αναβάθμιση και είχε θέμα...αλλά τελικά το έλυσε να βοηθήσει γιατι έχω πρόβλημα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, axilleaslarisa είπε

εγώ έχω την 1803...δεν περνάει την 1903...αν πάω με το media creation tool..θα μπορέσω να την αναβαθμίσω την 1803;

τώρα άρχισα την διαδικασία με το media creation tool να δώ τι θα γίνει και με αυτόν τον τρόπο...θα εκτιμούσα πολύ κάποιος που έχει κάνει την αναβάθμιση και είχε θέμα...αλλά τελικά το έλυσε να βοηθήσει γιατι έχω πρόβλημα.....

Αφού κι εγώ προχθές με το εργαλείο σου είπα να το κάνεις και μου είπες ότι μετά από ώρες δεν έγινε τίποτα. Πάλι το ίδιο θα κάνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, axilleaslarisa είπε

εγώ έχω την 1803...δεν περνάει την 1903...αν πάω με το media creation tool..θα μπορέσω να την αναβαθμίσω την 1803;

Εχεις τόσες μέρες που παιδεύεσαι χωρίς αποτέλεσμα, μήπως να ξανασκεφτείς την καθαρή εγκατάσταση όπως σου πρότειναν από την αρχή; Τι σε εμποδίζει για πες μήπως υπάρχουν λύσεις.

Αν θες οπωσδήποτε να μάθεις για ποιό λόγο σταματάει η αναβάθμιση, δες τη συζήτηση μερικές σελίδες πιο πίσω σχετικά με το windowsupdate.log 
Εδιτ:
ξεκίνα από εδω και κάτω

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο το αρχειο ειναι των windows 10 update 2004 ή κολλησα keylogger? Δε μπορω να βγαλω ακρη οσο και αν εψαξα, αλλου λενε οτι ειναι keylogger και αλλου οτι ειναι driver των windows πρεπει να το διαγραψω τελειως?

sdsds.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Αφού κι εγώ προχθές με το εργαλείο σου είπα να το κάνεις και μου είπες ότι μετά από ώρες δεν έγινε τίποτα. Πάλι το ίδιο θα κάνεις;

είπα να το δοκιμάσω και τελικά τουλάχιστον έβγαλε τι προβλημα υφίσταται και δεν τελειώνει την εγκατάσταση...ορίστε το print screen:

ξέρεις μήπως τι σημαίνει αυτο;

 

untitled.png

8 ώρες πριν, pigeon είπε

Εχεις τόσες μέρες που παιδεύεσαι χωρίς αποτέλεσμα, μήπως να ξανασκεφτείς την καθαρή εγκατάσταση όπως σου πρότειναν από την αρχή; Τι σε εμποδίζει για πες μήπως υπάρχουν λύσεις.

Αν θες οπωσδήποτε να μάθεις για ποιό λόγο σταματάει η αναβάθμιση, δες τη συζήτηση μερικές σελίδες πιο πίσω σχετικά με το windowsupdate.log 
Εδιτ:
ξεκίνα από εδω και κατω

μου έχει βγάλει το λάδι φίλε άσε...λοιπον  σχετικά με το format με φοβίζει έχω τα πάντα μέσα ο σκληρός είναι σχεδόν γεμάτος....και δεν θέλω να ρισκάρω...

απο εκει και πέρα πήγα στην ανάλυση που κάνουν τα άλλα παιδιά στο φόρουμ και χάθηκα.... το πρόβλημα ειναι το παρακάτω:

 

untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, axilleaslarisa είπε

είπα να το δοκιμάσω και τελικά τουλάχιστον έβγαλε τι προβλημα υφίσταται και δεν τελειώνει την εγκατάσταση...ορίστε το print screen:

ξέρεις μήπως τι σημαίνει αυτο;

untitled.png

Από χώρο στο δίσκο πως πας; Τσέκαρε εδώ έχει πιθανές λύσεις σ' αυτό το σφάλμα.

https://thegeekpage.com/fix-the-installation-failed-in-first-boot-phase-error/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Από χώρο στο δίσκο πως πας; Τσέκαρε εδώ έχει πιθανές λύσεις σ' αυτό το σφάλμα.

https://thegeekpage.com/fix-the-installation-failed-in-first-boot-phase-error/

ένας σκληρός με 2 partition....Πάω να διαβάσω το site που έστηλες

c.png

d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, axilleaslarisa είπε

ένας σκληρός με 2 partition....Πάω να διαβάσω το site που έστηλες

c.png

d.png

Δεν αποκλείεται να φταίει αυτό τότε, 35GB δεν ξέρω αν αρκούν για να κάνει cache και windows.old.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, p4n0s86 είπε

Δεν αποκλείεται να φταίει αυτό τότε, 35GB δεν ξέρω αν αρκούν για να κάνει cache και windows.old.

έχω αρχίσει και δοκιμάζω τα FIX του site....μήπως και το καταφέρω...θα σας ενημερώσω σχετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 διαφορετικα desktop στο σπίτι ζήτησαν restart για αναβάθμιση, το ένα έχει την 1903 (δεν περνάει την 2004) και το άλλο την 2004. 

άνοιξαν με επιδιόρθωση και τα δύο και το δεύτερο με την 2004 έχει πέσει σε loop, επιδιόρθωση, δεν μπορεί να μπει στο desktop και πάλι από την αρχή. 

 

ΤΙ κάνουμε, επιδιόρθωση με usb? 

φορμάτ δεν παίζει. Επίσης δεν μπουτάρει ούτε σε safe mode. και από τις επιλογές δεν μπορεί να κάνει κατάργηση της τελευταίας εγκατάστασης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Δεν αποκλείεται να φταίει αυτό τότε, 35GB δεν ξέρω αν αρκούν για να κάνει cache και windows.old.

πάντως ο οδηγός της ενημέρωσης των windows όταν τρέχει τσεκάρει το σύστημα (μνήμη δισκο κτλ ) και βγάζει ότι ειναι εντάξει για να γίνει η αναβάθμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.μετα την τελευταία αναβάθμιση μου ζητάει κωδικό χρήστη για να μπει στο desktop και δεν μπορώ να παρακάμψω αυτό το βήμα...πριν έμπαινε κατευθείαν.σρις ρυθμίσεις δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις όπως το έκανα παλιά. Και μου βγάζει και δύο χρήστες τώρα με το όνομα μου .τον ένα με την φωτό που είχα και τον άλλο λογαριασμό με το ίδιο όνομα αλλά χωρίς φωτό

Όσο και να έψαξα λύση δεν βρήκα παρα μόνο για δημιουργία τοπικού χρήστη...έχεις κάνεις άλλος ανάλογη εμπειρία? 

Είναι εκνευριστικο κάθε φορά που ανοίγεις τον υπολογιστή να σου ζητάει κωδικό ..

Επεξ/σία από jordan23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Από χώρο στο δίσκο πως πας; Τσέκαρε εδώ έχει πιθανές λύσεις σ' αυτό το σφάλμα.

https://thegeekpage.com/fix-the-installation-failed-in-first-boot-phase-error/

Fix 1 – Temporarily disable your Firewall

Fix-2 Check for Windows Update

Fix-3 Update your Windows in Clean Boot

Τα ανωτέρω τα δοκίμασα με αρνητικά αποτελέσματα...αύριο θα δοκιμάσω το Fix-4

Πάντως μεγάλη ταλαιπωρία και απογοήτευση.....δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και το script (αν δεν το δοκίμασες ήδη) . Αν βγει άκρη και με αυτό τότε μη πεδεύεσαι άδικα.

Ελπίζω να έχεις κάνει scan για malware με κανα δυο τρία antivirus (malwarebytes, online eset, kaspersky δοκιμαστική έκδοση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...