Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκει στην ms θελουν ξεματιασμα μαλλον. Ειναι δυνατον να ξαναπηδιεται κατι με 2ο update μεσα σε λιγες μερες? 
https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-pulls-a-second-windows-ssu-for-blocking-security-updates/

Και θα εχουμε νεα ltsc φετος αλλα θα υποστηριζεται για 5 χρονια απο δω και περα, απο 10 που ηταν.
https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/the-next-windows-10-long-term-servicing-channel-ltsc-release/ba-p/2147232

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά  τι  παίζει  με  την  αναβάθμιση  παίδες  20Η2  μου  έχει  βγάλει  λήψη    και  εγκατάσταση ...σαν  όνομα ιου πανδημίας μου  ακούγεται ...μπρρ μπρρρ   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ. Η 20h2 εινια διαθεσιμη απο τον Οκτωβριο του 2020. Η πρωτη εκδοση του 2020, η 20h1 που βγηκε τον Απριλιο, ονομαστηκε 20h1, λεει η ms, για να μην μπερδευτει ο κοσμος με το 2004 που λεγανε να την ονομασουν αρχικα, οποτε στη 20h2 συνεχισε απλα το ιδιο βιολι, αλλιως θα επρεπε να την πουνε 2010.

Μεχρι τοτε, ολες οι εκδοσεις των 10 αποτελουνταν απο 2 κομματια των 2 ψηφιων. Τα 2 πρωτα δειχνουνε τη χρονια και τα 2 επομενα το μηνα, πχ η 1809 βγηκε τον Σεπτεμβριο του 2018. Τα h1 και h2 στα 20h1 και 20h2 δειχνουν πλεον το μισο (half) του χρονου στον οποιο βγηκανε. Η 20h1 βγηκε το πρωτο μισο του 2020 και η 20h2 στο δευτερο, χωρις να αναφερεται καπου ο μηνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μου εβγαλε

2021-01 Ενημέρωση για Windows 10 Version 20H2 για συστήματα που βασίζονται σε x64 (KB4023057)

https://iguru.gr/2021/02/14/windows-10-kb4023057-proetoimazei-gia-enimeroseis/

Εγκαθιστω και ο "Θεος βοηθος" 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Εγκαθιστω και ο "Θεος βοηθος" 😁

Πριν τον Θεό κρατήστε και κανένα backup εσείς οι ίδιοι. :) Και όλα τέλεια να πάνε, κάντε το συνήθεια. Είναι τόσο απλό και οι περισσότεροι δεν το κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, konstantinos77g είπε

Backup πώς κάνετε; Μέσω των Windows;
Προσωπικά κάνω μέσω του Acronis.

Εγώ με AOMEI Backupper παίρνω κάθε μήνα ένα full system image και τα σημαντικά αρχεία τα έχω αντίγραφα σε 2 δίσκους. Ότι βολεύει τον καθένα, αρκεί να το κάνει για να έχει το κεφάλι του ήσυχο, αντί να γκρινιάζει δεξιά-αριστερά στα φόρα για το ότι τον "κατέστρεψε" η MS.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω τις γνώσεις σας!!!

Μη με κακολογησετε γιατί είμαι ψιλοάσχετος....

Αγόρασε η ανήψια μου ένα λάπτοπ χωρίς λειτουργικό. 

Μέσω Microsoft πέρασε τα windows 10 όπως είπε.... 

Φυσικά της γράφει ενεργοποιήστε τα windows στην επιφάνεια εργασίας. 

Το ερώτημα μου είναι το εξής:

Στο διαδίκτυο πωλούνται κλειδιά windows 10 από έγκριτα sites σε τιμές προσφοράς 10 15 ευρώ. 

Αν αγοράσει ένα τέτοιο κλειδί και το περάσει θα ενεργοποιηθούν τα Windows η πρέπει να αγοράσει τα Windows στα 100+ ευρώ που πωλούνται πχ πλαίσιο public η ακόμα και μέσα από την Microsoft????

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ggiamalis είπε

Παιδιά θέλω τις γνώσεις σας!!!

Μη με κακολογησετε γιατί είμαι ψιλοάσχετος....

Αγόρασε η ανήψια μου ένα λάπτοπ χωρίς λειτουργικό. 

Μέσω Microsoft πέρασε τα windows 10 όπως είπε.... 

Φυσικά της γράφει ενεργοποιήστε τα windows στην επιφάνεια εργασίας. 

Το ερώτημα μου είναι το εξής:

Στο διαδίκτυο πωλούνται κλειδιά windows 10 από έγκριτα sites σε τιμές προσφοράς 10 15 ευρώ. 

Αν αγοράσει ένα τέτοιο κλειδί και το περάσει θα ενεργοποιηθούν τα Windows η πρέπει να αγοράσει τα Windows στα 100+ ευρώ που πωλούνται πχ πλαίσιο public η ακόμα και μέσα από την Microsoft????

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Aκριβα ειναι 10-15 ευρω.😁

Εγω παρει 5 αδειες απο εδω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.

https://www.deskcodes.com/products/windows-10-professional-32-64-bit-retail-activation-product-key

Στις 19/2/2021 στις 7:33 ΠΜ, jim_p είπε

Εκει στην ms θελουν ξεματιασμα μαλλον. Ειναι δυνατον να ξαναπηδιεται κατι με 2ο update μεσα σε λιγες μερες? 
https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-pulls-a-second-windows-ssu-for-blocking-security-updates/

Και θα εχουμε νεα ltsc φετος αλλα θα υποστηριζεται για 5 χρονια απο δω και περα, απο 10 που ηταν.
https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/the-next-windows-10-long-term-servicing-channel-ltsc-release/ba-p/2147232

Eμενα προσπαθει δυο μερες τωρα να περασει το KB2267602 ξεκιναει μενει στο 0% και κλεινει το windows update μονο του.........

Καλα ημουνα τοσα χρονια με τα 7αρακια μου.........🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gogotsa είπε

Αρκει να ξερεις οτι ειναι παρανομα ολα αυτα τα κλειδια. Και αν ειναι να βαλεις κατι παρανομο η λογικη λεει.......... βαλτο τσαμπα.

Δεν είναι το ίδιο με το να βάλεις σπασμένα και σε καμία περίπτωση δεν είναι παράνομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Gogotsa είπε

Αρκει να ξερεις οτι ειναι παρανομα ολα αυτα τα κλειδια. Και αν ειναι να βαλεις κατι παρανομο η λογικη λεει.......... βαλτο τσαμπα.

Άλλο όμως να βάλεις απλώς ένα κλειδί και να ενεργοποιηθούν και άλλο να βάλεις κάποιο crack που δεν ξέρεις αν θα σου βάλει και κάνα μαμούνι μέσα. Και μην μου πεις ότι τα 10άρια δουλεύουν και χωρίς ενεργοποίηση, αρκετές λειτουργίες είναι απενεργοποιημένες αν δεν ενεργοποιηθούν. Εγώ πάντως έχω κλειδί για Windows και Office εδώ και 4 χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, Gogotsa said:

Αρκει να ξερεις οτι ειναι παρανομα ολα αυτα τα κλειδια. Και αν ειναι να βαλεις κατι παρανομο η λογικη λεει.......... βαλτο τσαμπα.

We CALLED Microsoft to Check if $12 Windows 10 PRO Keys are LEGIT... - YouTube

Θεωρητικά οτιδήποτε εκτός απο Microsoft είναι παράνομο.. στην πράξη κουραφέξαλα

Επεξ/σία από Devastor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...