Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oχι μια χαρα ειναι το ποντικι.Εψαξα στο youtube και βλεπω οτι πολυς κοσμος εχει το ιδιο θεμα κι ενω νομιζε αρχικα οτι φταιει το ποντικι του.Δοκιμασα μια λυση απο εκει,οντως αρχικα δουλεψε αλλα ηταν δυστυχως προσκαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, misterman είπε

Δοκιμασα μια λυση απο εκει,οντως αρχικα δουλεψε αλλα ηταν δυστυχως προσκαιρο.

Μάλλον θα πέρασε κάποιο νέο Update και γι' αυτό ξαναχάλασε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω φιλε μου δε ξερω.Γιατι ηταν και αρκετα ατομα που σχολιασαν στο video και ειπαν το ιδιο,οτι στην αρχη δηλαδη δουλεψε και μετα απο λιγες μερες παλι τα ιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι μια συσκευή λειτουργούσε τόσο καιρό καλά, δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να παρουσιάσει πρόβλημα κάποια στιγμή. Δοκίμασες το ίδιο ποντίκι σε άλλο υπολογιστή; ή άλλο ποντίκι στον ίδιο υπολογιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, misterman είπε

Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση.Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με το ποντικι του στα windows 10;επειδη υποψιαζομαι οτι θα ευθυνεται καποιο update των windows.Συγκεκριμενα εδω και 2 μηνες περιπου ειτε κανει διπλο κλικ ειτε χρειαζεται αρκετα κλικ για να πατησεις σε αυτο που θελεις.Το ιδιο προβλημα εχει και φιλη μου,επισης το τελευταιο διαστημα και αλλαξε το ποντικι της μπας και εφταιγε αυτο αλλα το προβλημα παραμενει.

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ με το Asus Rog Pugio, νομίζω ότι μου εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση στην 21Η2.
Μία εμφανίζεται μία εξαφανίζεται μόνο του, αυτό έχω διαπιστώσει.
Βέβαια στην δική μου περίπτωση, δεν είναι έντονο σε βαθμό που να με δυσκολεύει στην χρήση. Αυτές τις μέρες δεν το έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, konstantinos77g είπε

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ με το Asus Rog Pugio, νομίζω ότι μου εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση στην 21Η2.
Μία εμφανίζεται μία εξαφανίζεται μόνο του, αυτό έχω διαπιστώσει.
Βέβαια στην δική μου περίπτωση, δεν είναι έντονο σε βαθμό που να με δυσκολεύει στην χρήση. Αυτές τις μέρες δεν το έχω.

Μπραβο φιλε κι εγω κατι αντιστοιχο εχω.Δεν ειναι κατι που σε παιδευει αλλα σιγουρα ειναι αξιο αναφορας.Και οντως ειναι στιγμες που στρωνει και στιγμες πιο αισθητο.Πιστευω καποια στιγμη θα στρωσει για τα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, misterman είπε

Πιστευω καποια στιγμη θα στρωσει για τα καλα.

Ή θα ξεφύγει τελείως και δεν θα έχουμε ποντίκι... 😂
Και άντε να χειριστείς το PC μόνο με πληκτρολόγιο... 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft’s new Windows prompts try to stop people downloading Chrome
https://www.theverge.com/2021/12/2/22813733/microsoft-windows-edge-download-chrome-prompts

Συν αυτο που το ξεχασα προχτες και ειναι ακομα πιο ξεφτιλα, γιατι ειναι απαραδεκτο για την ms, μια εταιρια δισεκατομμυριων, να βγαζει 4$ προμηθεια απο οποια συναλλαγη γινεται μεσω της συγκεκριμενης λειτουργιας στον edge.

Microsoft's Buy Now, Pay Later integration in Edge is highly controversial
https://www.ghacks.net/2021/11/30/microsofts-buy-now-pay-later-integration-in-edge-is-highly-controversial/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αγοράσει ένα κλειδί πριν 3 χρόνια, το οποίο δουλεύει ακόμα. Τώρα το έβαλα και σε άλλη συσκευή και το δέχτηκε. Δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα να υποθέσω επειδή το χρησιμοποιώ ήδη...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, 1comment είπε

Είχα αγοράσει ένα κλειδί πριν 3 χρόνια, το οποίο δουλεύει ακόμα. Τώρα το έβαλα και σε άλλη συσκευή και το δέχτηκε. Δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα να υποθέσω επειδή το χρησιμοποιώ ήδη...

αν ήταν για περισσότερες από μια εγκαταστάσεις  όχι Αν είναι μιας θα δείξει Αφού δουλευει δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα Αν στο ακυρώσει αγοράζεις ένα άλλο Εγώ τρεχω10 ρια και 11 στο ίδιο pc χωρίς θέμα μέχρι τώρα  με ψηφιακή άδεια  χρήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα συστημα που εχει local account θελω προσβαση στο onedrive. Αντι να ρισκαρω να γινει ο local λογαριασμος > ms account, αποφασισα να το κανω με τον τροπο που λεει εδω* και να τον εχω σαν network drive.
Το κανω λοιπον και στο βημα 6, πριν καν βαλω τα credentials του χρηστη δηλαδη, λεει οτι δεν βρεθηκε ο συγκεκριμενος "φακελος", και σταματαει εκει η διαδικασια. Αν εκει βαλω το δικο μου cid, αρα διαφορετικο "φακελο", προχωραει, βαζω τα δικα μου credentials στην ms και βλεπω το δικο μου onedrive κανονικα. Αρα τα οσα λεει το howto δουλευουν κανονικα. Που μπορω να ψαξω για περισσοτερες πληροφοριες για το σφαλμα ωστε να βρω τι το χαλαει?

*  https://www.comtech-networking.com/blog/item/404-how-to-map-onedrive-as-a-network-drive-to-see-all-your-files/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...