Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SPY_oo7 είπε

2042??

Εμενα στην καινουργια πιστα με ΟC επεξεργαστη ζηταγε ενα κλικ παραπανω ρευμα ενω πριν ηταν μπετον

Bf1, BfV.

Το 2042 μόνο χαρισμένο, κι αυτό δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γινεται  ακριβως με τον ιδιο τροπο οπως αναφερει στα 11 και στα 10ρια ......... το directstorage  αλλα μονο σε nvme

https://www.guru3d.com/news-story/windows-11-will-now-tell-whether-your-computer-is-directstorage-capable.html

 

 

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη δεν θυμαμαι να εχουμε θεμα μονο για τα antivirus, το ποσταρω εδω.

Windows Defender is reportedly affecting the performance of Intel CPUs, but there's a fix
https://www.ghacks.net/2022/06/28/windows-defender-performance-of-intel-cpus/

Για γελια. Οπως λεει και ο τυπος στο σχολιο του ghacks

It’s a feature. You’re using your computer wrong. Your processor is not compatible with Defender. This only affects computers that do not use a Microsoft account. Our product is perfect, your computer is ours, you agreed to the EULA. Shut up, peasant.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παινεψω τα 10 για κατι που μου ετυχε χτες και μου εκανε εντυπωση. Εβαλα εναν δικτυακο (ασυρματο) εκτυπωτη σε ενα συστημα με 21h2. Με το που τον συνδεσα στο ασυρματο δικτυο του σπιτιου, αρα πηρε ip κλπ, και χωρις να παω στην αντιστοιχη επιλογη του συσκευες και εκτυπωτες για να τον εγκαταστησω, τα windows βρηκανε οτι υπαρχει εκτυπωτης στο δικτυο, τον προσθεσαν μονα τους και κατεβασαν και την αντιστοιχη uwp εφαρμογη της εταιριας του για τη διαχειρηση! Εγω το μονο που εκανα ηταν να τον ορισω σαν default εκτυπωτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ποιά ελαφριά εκδοση  windows 10 greek lang μου προτείνετε για ένα παλιό λαπτοπ ωστε να τρέχει χαλαρά με ssd και 3gb RAM ;

Επεξ/σία από NICKLIO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι περίεργο που έχω . Έχω Qualcomm QCA9565 802.11b/g/n Wireless Adapter και έχω στα win10 mobile hotspot, ενώ μέχρι πριν 2 μήνες ήταν όλα καλά ,τώρα τελευταία ανακάλυψα ότι όταν πατάω για να το κάνω mobile hotspot χάνω το ίντερνετ στον Η/Υ και το κινητό έχει κανονικά ίντερνετ μέσω wifi. Εχει κάποιος υπόψιν του τι μπορώ να κάνω ώστε να έχει και ο Η/Υ αλλά και το κινητό ,ίντερνετ μέσω wifi. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fousekos είπε

Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι περίεργο που έχω . Έχω Qualcomm QCA9565 802.11b/g/n Wireless Adapter και έχω στα win10 mobile hotspot, ενώ μέχρι πριν 2 μήνες ήταν όλα καλά ,τώρα τελευταία ανακάλυψα ότι όταν πατάω για να το κάνω mobile hotspot χάνω το ίντερνετ στον Η/Υ και το κινητό έχει κανονικά ίντερνετ μέσω wifi. Εχει κάποιος υπόψιν του τι μπορώ να κάνω ώστε να έχει και ο Η/Υ αλλά και το κινητό ,ίντερνετ μέσω wifi. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Να περάσεις το τελευταίο Preview Update!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συστημα του φιλου μου (το τερας με το threadripper που ειχα αναφερει πριν 1-2 μηνες) πετιεται μια bsod τη μερα (περιπου) και θελω να βρω τι φταιει. Εβαλα λοιπον το bluescreenview και βλεπω οτι εχει μολις 4 entries, ενα απο χτες, ενα απο μια βδομαδα πριν, ενα απο 15 μερες πριν και ενα απο 20 μερες πριν! Που ειναι τα υπολοιπα?

Αυτο ειναι το ενα περιεργο, το αλλο περιεργο ειναι πως καθε bsod εχει και διαφορετικο κωδικο σφαλματος. Επειδη πηγε στη ram του το μυαλο μου, του εκανα ενα memtest, που πηρε 2 ολοκληρες ωρες να κανει ΕΝΑ pass στα 32gb που εχει, αλλα βγηκε καθαρο.

Δεν χρησιμοποιει καποιο cleaner που να διαγραφει αρχεια, οποτε δεν παιζει να διεγραψε κατι τα dumps που θελει το bluescreenview και δεν κανει overclocking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, jim_p είπε

...ΕΝΑ pass στα 32gb που εχει, αλλα βγηκε καθαρο.

βαλε τις μνήμες σε jedec χαμηλά 2133 και δούλεψε το εκεί για λίγο καρό να δεις αν στο ξανακάνει, αν εχεις και αλλο τροφοδοτικο βαλτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...