Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

bro !!! Σε μένα πάει πολύ καλά η 18282 την ξεκίνησα να τη βάζω από την 1709 με update δεν είναι καθαρή εγκατασταση αλλα δεν έχω θέμα 

μουπάει πολύ καλά πολύ γρήγορη μου φαίνεται και μου δίνει και μια αίσθηση πολύ smooth 

Στο bf1 και tomb raider πολύ smooth που έπαιξα αρκετα

Winamp δεν έχω δοκιμάσει

Επίσης στο boot μου φάνηκε αρκετά γρήγορο έχω και 2 ssd και 2μηχανικους να φορτώσουν

Επίσης δεν το τρέχω το stanby memory δε μου χρειάστηκε προς το παρον

Τι να πω στην συστηνω μακάρι να σου βγει πολύ καλή 

Περάστηκε, απροβλημάτιστα.

Για τα "λοιπά", θα φανεί μέσα στην εβδομάδα, αν καταφέρω και βρω χρόνο.

Λύθηκε, πάντως, το θέμα με το Winamp...άβυσσος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Winamp; Χρόνια είχα να το ακούσω, διάβασα πως θα βγει version 6 μέσα στο 2019!  Ήταν το αγαπημένο μου player παλιά, το οποίο πλέον έχω αντικαταστήσει με το Ρώσικο AIMP, δες το μήπως σου αρέσει, ήταν ότι πιο κοντινό είχα βρει και δεν το έχω αλλάξει από τότε.

 

Παρεμπιπτόντως παιδιά, γνωρίζουμε μήπως πότε θα είναι τελικά διαθέσιμο (και φτιαγμένο) το October update επισήμως, δηλαδή μέσω του Windows Update;

Επεξ/σία από Cyberdemon87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, M@dB0x είπε

Ειναι ηδη διαθεσιμο, σε πολλους εχει ερθει με update.

Ok, δεν μου έχει έρθει ακόμη, περίεργο. 

Είναι φτιαγμένο και ασφαλές πλέον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Ok, δεν μου έχει έρθει ακόμη, περίεργο. 

Είναι φτιαγμένο και ασφαλές πλέον; 

συμφωνα με την ms τα εχουν λυσει τα προβηματα που υπηρχαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια ρύθμιση για να μου έρθει ή να περιμένω 1-2 μέρες και θα εμφανιστεί;

Μπορείς να κάνεις την ενημέρωση με το εργαλείο απ' το site αν δεν μπορείς να περιμένεις να στο βγάλει μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε προχθές και στον δικό μου υπολογιστή η 1809 (1803 -> 1809) μέσω Windows Update αυτόματα, και μέχρι στιγμής όλα καλά, κανένα πρόβλημα.

Υπήρξε μόνο ένα προβληματάκι στην Εξερεύνηση των Windows: Έχοντας ενεργοποιήσει το σκοτεινό θέμα (Ρυθμίσεις > Εξατομίκευση > Χρώματα > Επιλογή προεπιλεγμένης λειτουργίας εφαρμογής: Σκούρο), τα ονόματα φακέλων και αρχείων εμφανίζονταν με μαύρα γράμματα σε σκούρο φόντο και δεν μπορούσα να τα διαβάσω! (Για έναν περίεργο λόγο αυτό δεν συνέβαινε στον φάκελο Έγγραφα, αλλά σε όλους τους άλλους).
Βρήκα τελικά τι έφταιγε: είχα απενεργοποιήσει το Full Row Select (γιατί μου έσπαγε τα νεύρα) μέσω του Untimate Windows Tweaker - όταν το ενεργοποίησα, το πρόβλημα διορθώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πάλι και τούτο. Ενώ γενικά δεν είχα σοβαρά θέματα με κρασαρίσματα κλπ τον τελευταίο καιρό σηκώνομαι σήμερα κάθομαι να δουλέψω και παρατηρώ το εξής κουλό. Ανοίγω τον Windows Explorer, ανοίγει maximized. Πάω να τον κάνω restore ή να τον μεταφέρω στην 2η οθόνη και ξαφνικά γίνεται ένα μικρό παραθυράκι και κάνει flickering σαν τρελό ώσπου κάποια στιγμή 'not responding' και κάνει crush/restart. Αλλά αυτό συνέχεια. Όσο είναι maximized δουλεύει κανονικά.

Έχει τύχει και σε κανέναν άλλον; Ή είμαι ο πρώτος "τυχερός";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ρε παιδια αλλα αγορασα ενα μηκροφονο το OEM BM700 το οποιο ειναι μηκροφονο Mono channel και το συνδιασα με την καρα behringer U-PHORIA UM2 και ακουγομε μονο απο το αριστερο αφτι και δεν υπαρχει ρυθμιση για τνα κανω την καρτα να λητουργει σε Mono 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, XrhstosRaf είπε

Συγνωμη ρε παιδια αλλα αγορασα ενα μηκροφονο το OEM BM700 το οποιο ειναι μηκροφονο Mono channel και το συνδιασα με την καρα behringer U-PHORIA UM2 και ακουγομε μονο απο το αριστερο αφτι και δεν υπαρχει ρυθμιση για τνα κανω την καρτα να λητουργει σε Mono 

Screenshot_1.png

Είσαι σε λάθος thread. Δε νομίζω να βρεις εδώ απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...