Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Γεια χαρά θέλω να εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου win10 μάρκας HP G55 με AMD επεξεργαστη, μέσα από την ιστοσελίδα της never where το Chrome OS με usb stick. Έκανα στη διαδικασία boot με F9, βγάζει το λογότυπο του Cloud αλλά δυστυχώς δεν προχωράει διαδικασία παρότι μπουτάρω από το USB stick που έφτιαξα, μήπως θέλει μέσα στο στικάκι να βάλω και το ίματζ του chrome os? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 13/01/2019 at 13:52, freegr said:

 Γεια χαρά θέλω να εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου win10 μάρκας HP G55 με AMD επεξεργαστη, μέσα από την ιστοσελίδα της never where το Chrome OS με usb stick. Έκανα στη διαδικασία boot με F9, βγάζει το λογότυπο του Cloud αλλά δυστυχώς δεν προχωράει διαδικασία παρότι μπουτάρω από το USB stick που έφτιαξα, μήπως θέλει μέσα στο στικάκι να βάλω και το ίματζ του chrome os? 

Δεν νομίζω να προχωρήσει ούτε η συζήτηση καθώς εδώ μιλάμε για Windows 10 όχι Chrome OS. Καλύτερα άνοιξε ένα άλλο thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νεο update για τους insiders  

Build 18317 (19H1)

 

https://blogs.windows.com/windowsex...ncing-windows-10-insider-preview-build-18317/

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο περίεργο λόγο έχω κολλήσει και δεν βλέπει άλλη Insider πέρα από τη 290.

Ότι κανάλι και να επιλέξω, εκεί...

Χρησιμοποίησα το reg key που πρότεινε κάπου παραπίσω ο Ultra, τίποτα.

Το Iso dl tool, μέχρι 290 client (server τις τελευταίες).

Τί κάνω λάθος?

Έχουμε κάποιο αξιόπιστο server για κατέβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς γιατί ενώ έχω επιλεγμένη γλώσσα εμφάνισης τα Ελληνικά, κάποιοι φάκελοι συστήματος εμφανίζονται στα Αγγλικά;

Καταγραφή.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Ξέρει κανείς γιατί ενώ έχω επιλεγμένη γλώσσα εμφάνισης τα Ελληνικά, κάποιοι φάκελοι συστήματος εμφανίζονται στα Αγγλικά;

 

Ξερω γω; Για πανε λιγο πινακας ελενχου/Περιοχη/Διαχειριση/Αλλαγη τοπικων  ρυθμισεων συστηματος να δεις τι γινετε... ειναι στα ελληνικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fearless είπε

Ξερω γω; Για πανε λιγο πινακας ελενχου/Περιοχη/Διαχειριση/Αλλαγη τοπικων  ρυθμισεων συστηματος να δεις τι γινετε... ειναι στα ελληνικα;

Ναι, ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα νεο λαπτοπ, στα δεν απενεργοποιηται πια ο windows defender εντελως? ειναι τα home , δεν το βρισκω στο services να τον απενεργοποιησω εντελως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, panosno1com είπε

αγορασα νεο λαπτοπ, στα δεν απενεργοποιηται πια ο windows defender εντελως? ειναι τα home , δεν το βρισκω στο services να τον απενεργοποιησω εντελως

Με μια γρήγορη αναζήτηση...

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.windowscentral.com/how-permanently-disable-windows-defender-windows-10&ved=2ahUKEwiJwoXYnYngAhVRmbQKHSFACRQQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw0qgBhn6npslUN5PKhTVFvM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Alejandro είπε

το χα βρει και εγω αυτο αλλα με επανακινηση επανερχοτανε, απ οτι βλεπω το απενεργοποιησα με το OOSU10 που βρηκα διαβαζοντας σε αλλα τοπικ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νεο update  insider Windows 10 [19H1] Build 18323

https://blogs.windows.com/windowsex...ncing-windows-10-insider-preview-build-18323/

Στις 21/1/2019 στις 10:56 ΜΜ, Πέτρος είπε

Για κάποιο περίεργο λόγο έχω κολλήσει και δεν βλέπει άλλη Insider πέρα από τη 290.

Ότι κανάλι και να επιλέξω, εκεί...

Χρησιμοποίησα το reg key που πρότεινε κάπου παραπίσω ο Ultra, τίποτα.

Το Iso dl tool, μέχρι 290 client (server τις τελευταίες).

Τί κάνω λάθος?

Έχουμε κάποιο αξιόπιστο server για κατέβασμα?

bro !!! δηλαδη για να καταλαβω  εχεις  μπει με το acount ms  κανονικα  και εχεις βαλει - ενεργοποιησει και το insider preview στο (skip ahead ) στο fast στη φαση αυτη δεν σου δινει τιποτα οσο και να  πατας update

μετα κανεις επανεκινηση  καρφωνεις  το πατσακι reg  επανεκινεις πας σε update και τοτε σου δινει να κατεβασεις η ms αλλα πολυ παραξενο μου φαινεται που δεν σου δινει τιποτε

μολις τωρα μου ηρθε η νεα 18323 για κατεβασμα το χω βαλει και σαν νεο update

υγ : δεν τους στελνεις κανα κουτι γλυκα -σοροπιαστα  κατα προτιμηση εκει στη ms μπας και ευαισθητοποιηθουν !!!

 

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

νεο update  insider Windows 10 [19H1] Build 18323

https://blogs.windows.com/windowsex...ncing-windows-10-insider-preview-build-18323/

bro !!! δηλαδη για να καταλαβω  εχεις  μπει με το acount ms  κανονικα  και εχεις βαλει - ενεργοποιησει και το insider preview στο (skip ahead ) στο fast στη φαση αυτη δεν σου δινει τιποτα οσο και να  πατας update

μετα κανεις επανεκινηση  καρφωνεις  το πατσακι reg  επανεκινεις πας σε update και τοτε σου δινει να κατεβασεις η ms αλλα πολυ παραξενο μου φαινεται που δεν σου δινει τιποτε

μολις τωρα μου ηρθε η νεα 18323 για κατεβασμα το χω βαλει και σαν νεο update

υγ : δεν τους στελνεις κανα κουτι γλυκα -σοροπιαστα  κατα προτιμηση εκει στη ms μπας και ευαισθητοποιθουν !!!

Ακριβώς όπως τα περιγράφεις.

Τελειώνω τώρα το στήσιμο μετά από format και εγκατάσταση της επίσημης (October Update), όπου αποφάσισε να μην έχω Store...έχω βαρεθεί να βρίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...